پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

شعارزدگی، آفت اقتصاد

دبیر اجرایی خانه کارگر گلستان با انتقاد از دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هایی که بدون مطالعه، احساسی و به صورت روز افزون برای ساماندهی مباحث اقتصادی ابلاغ می‌شود گفت: هنوز مسوولان ما به این دانش نرسیده اند که اقتصاد یک علم بر مبنای واقعیت هاست و با دستور محقق نمی‌شود.

فساد و ناکارآمدی دولت‌ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی

هفته گذشته وزیر اقتصاد در گفتگویی اعلام کرد که هر نوع سیاست چند نرخی در سیستم اقتصاد کشور می‌تواند موجب تبعات سنگین برای اقتصاد کشور شود و به مراتب فساد و نیز ناکارآمدی را به همراه خواهد داشت.

امنیت اقتصادی در ایران و واکنش عوامل تولید

مهمترین علامتها در جهت موافقت یا مخالفت را به عوامل تولید مخابره می کند، با توجه به آمار واحد اطلاعات اکونومیست، پدیده های سرمایه گذاری خارجی، فرار سرمایه و فرار مغزها در ایران پررنگ است.

افزایش قیمت مواد غذایی و سوخت بحران سیاسی در کشور‌ها را بدنبال داشته اشت

قیمت‌ها قبلا یک بار در اوایل سال جاری به بالاترین سطح خود رسیده بود، زیرا همه‌گیری و بحران آب و هوا کشاورزی را تحت تاثیر قرار داده و امنیت غذایی میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند. با آغاز جنگ روسیه در اوکراین وضعیت بسیار بدتر شد و همین موضوع باعث افزایش سایر هزینه‌های ضروری روزانه زندگی از جمله سوخت شد.

قدم گذاشتن بخش مسکن کشور به سمت و سوی نابودی

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی با اعلام "پنج‌میلیون و ۴۱۸هزار نفر متقاضی طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کرده‌اند که تا امروز حدود ۶۵درصد آن‌ها شرایط اولیه را دارند"، گفت: واحد‌های درحال ساخت تا پایان تابستان امسال به دومیلیون واحد خواهد رسید.

ورود گهرترابر به فرابورس +ویدیو

مدیر روابط عمومی شرکت حمل و نقل ترکیبی مواد معدنی گهرترابر سیرجان از دومین نشست خبری به منظور اطلاع رسانی در مورد ورود گهر ترابر سیزجان به فرابورس ایران خبرداد و گفت: بدلیل اهمیت اطلاع رسانی و آگاهی دادن به عموم جامعه از جمله سهامداران، روابط عمومی سعی کرده در بحث رسانه و پوشش خبری نهایت دقت را به عمل آورد تا اطمینان خاطر عمومی فراهم شود.

نان صنعتی در نبرد نابرابر با نان سنتی

رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی حجیم و نیمه حجیم با انتقاد از مباحثی که در خصوص کمپین نخریدن راه افتاده است گفت: در شرایطی که قیمت‌ها بالا رفته و تولید گران تمام می‌شود، انتظار اینکه با نخریدن قیمت کنترل شود انتظاری ... منطقی و رویکردی ناکارآمد است.

رابطه مجهول استقلال بانک مرکزی و کنترل نرخ تورم در ایران

استقلال بانک مرکزی از دهه ۱۳۸۰ در سطح بین المللی به عنوان ابزاری برای کاهش فشار‌های تورمی از طریق سیاست‌های پولی مطرح شد. یافته‌های مطالعات تجربی عموماً تأیید می‌کنند که کشور‌های توسعه یافته از طریق استقلال بانک مرکزی موفق به کاهش تورم شده اند، ولی کشور‌های در حال توسعه نتایج موفقی را به دست نیاورده اند.

جنگ بحران غذا را بوجود آورده است

جنگ در بین دو کشور که بزرگترین تولید کننده مواد غذایی هستند و بحران تولید غلات و کود‌های شیمیایی، به زنجیره جهانی تامین مواد غذایی ضربه‌زده است.

دلیل افزایش چک‌های برگشتی چیست؟

حق شناس با بیان اینکه بهترین راهکار برای کاهش چک‌های برگشتی این است که فضای اقتصادی در کشور با رونق روبه‌رو شود، گفت: بنده معتقدم با رونق کسب و کار‌ها در کشور و اقتصاد کشور شاهد کاهش چک‌های برگشتی خواهیم بود.

دهک بندی در کشور با چه ملاک‌هایی صورت گرفته است؟ / تشدید تحریم‌ها منجر به افزایش قیمت‌ها شد

جزیره‌ای و سلیقه‌ای عمل کردن در حوزه‌های نظارتی، باعث شده است که هر فعالیتی در کشور انجام می‌شود به علل مختلف از جمله دارا نبودن بسته نظارتی، نتواند آن گونه که شایسته است در راستای تأمین رفاه مردم باشد.
با بیمه‌ها