پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

February 2023 08 / چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

عدم پیشرفت مناسب در توسعه زیرساخت‌ها با کم توجهی به توانایی مهندسان داخلی

با توجه به نیروی انسانی توانمند و همچنین پتانسیل بالا ایران در زمینه اقتصادی و بانکی این نکته قابل استنتاج است که با یک برنامه ریزی صحیح و سرمایه گذاری مناسب، می‌توان شاهد برداشته شدن گام‌های بسیار موثری در پیشبرد خدمات بانکداری الکترونیک بود.

بندر پارسیان در خدمت تولید و صادرات

سرپرست مدیریت پروژه بندر پارسیان از راه اندازی سه اسکله در منطقه ویژه خبر داد و گفت: هدف ایمیدرو از راه اندازی اسکله‌ها این است که واردات و صادرات در این منطقه بدون هیچ مشکلی صورت بگیرد.

گام‌های بلند بیمه مرکزی در ارتقای جایگاه بیمه

رییس‌کل بیمه مرکزی از صدور مجوز فعالیت برای ۶ شرکت جدید خبر داد و گفت: در ۱۰ سال گذشته به ۴ شرکت مجوز فعالیت داده شد در حالی که برای سال جاری مجوز برای ۶ شرکت صادر شده و دو شرکت دیگر نیز بزودی مجوز فعالیت می‌گیرند.

فرهنگسازی در استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر

با توجه به هزینه سنگینی که راه اندازی نیروگاه خورشیدی تحمیل می کند، ایمیدرو با ایجاد نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی لامرد، بدنبال فرهنگ سازی در استفاده از انرژی های تجدید پذیر ، مدیریت مصرف برق و مقابله با آلودگی هواست.

سالکو بدنبال تسخیر رتبه‌های بالای آلومینیوم در جهان

مسئول بهره برداری مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) به تشریح تجهیزات بکار گرفته شده در اسکله شماره پنج منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان پرداخت و گفت: در آینده نزدیک آلومینیوم جنوب (سالکو) به قطب آلومینیوم جهان تبدیل خواهد شد.

قطع شریان تولید و صادرات آلومینیوم با قطع برق

رییس سرویس فنی سالن احیای آلومینیوم جنوب (سالکو) با انتقاد شدید از قطع برق و هزینه های سنگینی که کارخانه های تولید آلومینیوم متحمل می شوند گفت: زیان ناشی از قطع برق فقط به شرکتها مربوط نمی شود، بلکه اقتصاد کشور را با بحران رو به رو می کند.

ضعف در تولید به دنبال قیمت گذاری دستوری

سیاست اشتباه قیمت‌گذاری دستوری، باعث ایجاد انحراف در تخصیص منابع، اختلال در نظام عرضه و تقاضا، تقویت خام‌فروشی و عدم شکل‌گیری ارزش افزوده در اقتصاد و توزیع رانت می‌شود.

بیگانگی دولت سیزدهم با علم اقتصاد

قائم مقام دبیرکل خانه کارگر با تاکید بر اینکه در ساختار مدیریت کشور به اندازه‌ای شاهد سومدیریت هستیم که عامل بی ثباتی اقتصاد و سقوط ارزش پول ملی شده گفت: هنگامی که روز به روز پول ملی بی ارزش‌تر می‌شود، قدرت خرید مردم نیز بشدت کاهش می‌یابد.
با بیمه‌ها