کد خبر: ۱۴۰۱۶۱
۱۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
0
پلیس آگاهی تهران بزرگ با دستگیری تنها پسر خانواده،‌ راز حلق آویز کردن دختر جوان و مرگ پدر با ضربات متعدد چاقو در آپارتمانی در خیابان ایتالیای تهران را کشف کرد.
پول‌نیوز- در ساعت 19:30 شانزدهم فروردین امسال، کشف اجساد متعلق به دو نفر از اعضای یک خانواده از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 به کلانتری 107 فلسطین اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که اجساد متعلق به پدر و دختر یک خانواده است که مقتول به نام «حسن . ر» (پدر خانواده ــ متولد 1329) بر اثر اصابت ضربات چاقو به ناحیه قفسه سینه و مقتوله به نام «آرین دخت . ر» (دختر خانواده – متولد 1367) نیز بر اثر خفگی ناشی از انسداد مجاری تنفسی به قتل رسیده‌اند.

پس از تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور بازپرس شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

پسر خانواده به نام هوتن (متولد 1369) که در اظهارات خود عنوان کرده بود پس از ورود به خانه با صحنه جنایت روبه‌رو شده و موضوع را به پلیس اطلاع داده، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: شب گذشته در منزل یکی از دوستان و بستگان خود به نام اشکان بودم و حتی با یکدیگر به سینما رفتیم تا اینکه امروز (روز پیدا شدن اجساد)، پس از دیدن مسابقه فوتبال به خانه آمدم و اشکان با ماشین مرا به در منزل رساند؛ زمانی که در خانه را باز کردم، با جسد پدرم روبه‌رو شدم که در داخل آشپزخانه افتاده بود و ....

با توجه به اظهارات هوتن مبنی بر عدم حضور در خانه (محل جنایت) در طول دو روز گذشته، تحقیقات از اشکان در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت؛ اشکان در اظهاراتش ضمن تأیید سخنان هوتن به کارآگاهان گفت: ظهر شنبه 15 فروردین، من و هوتن بین ساعت 3 الی 5 بعداز ظهر با یکدیگر بودیم که هوتن عنوان کردکه به خانه بازمی‌گردد؛ بعد از جدا شدن از هوتن سراغ کارهای خودم رفتم تا این‌که به خانه رفتم و با هوتن هماهنگ کردم که شب برای خوردن شام با یکدیگر بیرون برویم؛ (به صورت کاملاً تصادفی) یکی از دوستان مشترک من و هوتن به نام «پرهام» با من تماس گرفت و او نیز درخواست کرد تا آن شب را به همراه من و هوتن باشد؛ با ماشین به سمت خانه پرهام رفته و بعد از سوار کردن او به دنبال هوتن رفتیم و او در میدان فلسطین سوار ماشین شد؛ هوتن رفتاری عادی داشت و مثل همیشه می‌خندید. بعد از کمی دور زدن، در ساعت 23:30 به سینما رفتیم و پس از پایان فیلم در ساعت 01:30 بامداد، هوتن به خانه ما آمد و شب را در آنجا ماند؛ فردای آن روز هم بعد از صرف نهار و دیدن مسابقه فوتبال، به سمت خانه هوتن رفتیم و او در مقابل خانه پیاده شد؛ کم‌تر از 5 دقیقه، هوتن با من تماس گرفت و گفت: «بیا اینجا!»؛ زمانی‌که وارد ورودی خانه آن‌ها شدم، هوتن در حالتی شوک زده گفت: «بابام». با دیدن پدر هوتن که در داخل آشپزخانه افتاده بود، از واحد خارج شده و به 110 زنگ زدم.

پرهام نیز پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی، اظهارات اشکان را در خصوص بودنِ با اشکان و هوتن و رفتن به سینما را تأیید کرد.

در شرایطی که هوتن مدعی عدم حضور خود در خانه و در زمان وقوع جنایت بود و اظهارات دوستانش نیز تأیید کننده این موضوع بود، اما وجود آثار جراحت بر روی دستان هوتن باعث شد تا کارآگاهان در این خصوص به تحقیق از وی بپردازند.

هوتن پس از اظهارنظرهای متفاوت و بعضاً متناقض نهایتاً عنوان کرد که در زمان درگیری با خواهرش (مقتوله) و زمانی که خواهرش با چاقو به او حمله ور شده از ناحیه دو دست مجروح شده است. وی در خصوص درگیری با خواهرش به کارآگاهان گفت: در ساعت 8 شب 15 فروردین، من با خواهرم درگیر شدم که خواهرم با چاقو به سمت من حمله ور شد و من در دفاع اقدام به گرفتن چاقو از وی کردم؛ حدوداً ساعت 20:30 پدرم به منزل آمد و پس از آن، من از خانه بیرون آمده و در میدان فلسطین، اشکان به همراه پرهام به دنبال من آمد و آن شب دیگر به خانه برنگشتم.

هوتن در خصوص علت درگیری با خواهرش به کارآگاهان گفت: برای تماشای تلویزیون با خواهرم درگیر شدم که او را داخل اتاق حبس کردم و به تماشای تلویزیون پرداختم؛ خواهرم از اتاق خارج شد و اینبار با چاقوی آشپزخانه به سمت من حمله کرد و دستان من آسیب دید؛ دوباره خواهرم را، اینبار داخل اتاق خودم حبس کرده و در اتاق را قفل کردم. با پدرم تماس گرفتم تا سریع به خانه بیاید و زمانی که پدرم وارد خانه شد من از خانه خارج شدم؛ حدوداً ساعت 20:30 دقیقه بود که اشکان به دنبال من در میدان فلسطین آمد و شب را در خانه اشکان مانده و ...

در شرایطی که هوتن همچنان خود را بی‌گناه معرفی می‌کرد اما با بهره‌گیری از نتایج به دست آمده از اقدامات علمی تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی و همچنین به دست آمدن برخی تناقضات از اظهارات، سرانجام هوتن لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و قتل پدر و خواهرش اعتراف کرد.

هوتن در خصوص انگیزه و نحوه ارتکاب دو جنایت به کارآگاهان گفت: ساعت 6 عصر 15 فروردین به خاطر تماشای تلویزیون با خواهرم درگیر شدم؛ خواهرم را داخل اتاق حباس کرده اما او با چاقوی آشپزخانه از اتاق خارج و به سمت من حمله ور شد که من چاقو را از او گرفته و او را مجددا در داخل اتاق حبس و در اتاق را قفل کردم؛ در حالی که بسیار عصبانی شده بودم، به داخل اتاق رفتم و او را خفه کردم. قصد داشتم تا برای صحنه‌سازی خواهرم را حلق آویز کنم اما موفق به این کار نشدم؛ در همین زمان پدرم وارد خانه شد و به داخل آشپزخانه رفت؛ چراغ آشپزخانه هنوز خاموش بود و پدرم هنوز از موضوع قتل خواهرم اطلاع نداشت که از پشت سر به او حمله ور شده و با همان چاقویی که توسط خواهرم مورد حمله قرار گرفته بودم به پدرم حمله کرده و چندین ضربه چاقو به او زدم. پس از تعویض لباس‌ها از خانه خارج شدم؛ حدوداً ساعت 20:30 دقیقه بود که اشکان و پرهام به دنبال من در میدان فلسطین آمدند و با هم به سینما رفتیم و تا فردای روز جنایت ، تا پایان بازی فوتبال در خانه اشکان ماندم تا اینکه اشکان مرا به در خانه رساند و ...

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با اعتراف صریح متهم به ارتکاب هر دو جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها