کد خبر: ۱۷۸۴۷۵
۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۸
0
دکتر شهیدزاده تدوین و اجرای طرح هاي دانش بنيان در بخش كشاورزي برای تحقق نقش ذاتی بانک کشاورزی را یکی دیگر از ضرورت های اجرای وظایف این بانک در اقتصاد مقاومتی برشمرد و خاطر نشان کرد: آسيب شناسي نقاط ضعف بانك در بخش اعتباري و مشتريان اعتباري و همچنين پاسخگويي به نياز مشتريان اعتباري و تجهيز منابع یکی دیگر از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
برگزاری همایش کارشناسان بانک کشاورزی پول‌نیوز- دومین مرحله از همایش دوسالانه کارشناسان بانک کشاورزی با هدف برنامه ریزی و ارائه راهکارهای عملی موثر به منظور تحقق هرچه بیشتر اصول اقتصاد مقاومتی و استفاده از فرصت های پسابرجام در سال جدید، صبح روز شنبه 28 فروردین ماه در مرکز آموزش این بانک در بابلسر برگزار شد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، در این مرحله از همایش که دکتر مرتضی شهید زاده رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل،اعضای هیئت مدیره،مدیران امور و حدود هزار نفر از کارشناسان این بانک حضور داشتند،دکتر شهید زاده طی سخنانی دکتر شهید زاده با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان « اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل»  و همچنین الزامات اقتصاد مقاومتي از دیدگاه ایشان، به تشریح نقش بانک کشاورزی در اقتصاد مقاومتی پرداخت .

وی افزود: با توجه به كاهش درآمدهاي نفتي، بازشدن شرايط اقتصادي پس از برجام، پيش بيني رشد اقتصاد در برنامه ششم که حدود 8درصد از اين رشد باید از محل بهره وري باشد همچنین جايگاه ‌بانك ‌كشاورزي به‌ عنوان ‌تأمين كننده منابع بخش‌ كشاورزي در برنامه ششم تصریح کرد: باید  افزايش بهره‌وري پيش‌بيني شده در قانون برنامه بودجه را در كليه زير بخش‌ها كه نقش ذاتي بانك است محفوظ کنیم و منابع صندوق توسعه ملي در بهترين گزينه‌هاي سرمايه‌گذاري كه بتواند منافع كشور را تضمين کند مصرف شود.

دکتر شهیدزاده تدوین و اجرای طرح هاي دانش بنيان در بخش كشاورزي برای تحقق نقش ذاتی بانک کشاورزی را یکی دیگر از ضرورت های اجرای وظایف این بانک در اقتصاد مقاومتی برشمرد و خاطر نشان کرد: آسيب شناسي نقاط ضعف بانك در بخش اعتباري و مشتريان اعتباري و همچنين پاسخگويي به نياز مشتريان اعتباري و تجهيز منابع یکی دیگر از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: در اين خصوص دولت به ‌منظور حمايت از بخش كشاورزي در برنامه ششم مبلغ 5000 ميليارد نقدي براي افزايش سرمايه سال 94 و مبلغ 50،000 ميليارد ريال افزايش سرمايه در بودجه سال 95اختصاص داده است. این درحالی است که  مبلغ 500 ميليون دلار از محل صندوق توسعه ملي در بودجه سال 1395  و مبلغ 200 ميليون دلار نیز براي طرح هاي دانش بنيان اختصاص یافته است.

دکتر شهیدزاده  اضافه کرد: اختصاص مبلغ 75،000 ميليارد ريال اسناد خزانه اسلامي برای تسويه بدهي‌هاي دولت و بانك‌ها و سالانه 10 درصد از منابع صندوق توسعه به بانك كشاورزي از دیگر برنامه های دولت در این زمینه است.

مدیرعامل بانک کشاورزی با  تأکید بر نقش سرمایه فکری در موفقیت سازمان های امروز افزود: سرمايه فكري در سازمان‌هاي مدرن، نقش اساسي ايفا مي كند و قسمتي از شالوده كسب و كار در قرن حاضر محسوب مي شوند گفت: دنياي امروز، عصر تغيير «پارادايم هاي سازماني»است و لابيرنت يا «هزارتو» تمثيل سازمان هاي پوياي معاصر است.

وی اصلي ترين كاركرد گردهمايي كارشناسان را يادگيري تعاملي (فرايند ارضاي نيازهاي شناختي) و اثرگذاري سازماني دانست و گفت: كارشناسان  به عنوان حرفه اي هاي سازماني بايد اين اصل را  بياموزند كه به طور مستمر و مداوم «ياد بگيرند» و «اثرگذاري» داشته باشند و تلاش نتيجه يادگيري را به ارزش هاي انساني و اقتصادي تبديل كنند.

مدیر عامل بانک کشاورزی در تشریح جایگاه کارشناسان در بانک به «حركت وضعي و انتقالی کارشناسان اشاره کرد و گفت:در حرکت وضعی رشد توانايي هاي شخصي از طريق توسعه تخصصي حرفه اي است و در حركت انتقالي، کارشناسان نگاهی با فاصله به خود و سازمان داشته و نقاط قوت و ضعف خود و سازمان را آشكار می کنند و تلاش دارند براي تحقق توسعه و بهبود سازمان  و مديريت را تحقق بخشد و با رعايت هم پيوندي و اصول سازماني تصويري مثبت از چشم انداز سازمان ايجاد کند.

وی ادامه داد: محور اصلی تفکر کارشناسی در سازمان های معاصر یاد گیری تعاملی است که رشد همزمان همه لایه ها وسطوح سازمانی مهم ترین نتیجه آن است.

دکتر شهیدزاده با اشاره به اینکه سازمان هاي معاصر، نسبت به آينده، آينده نگري و آينده شناسي حس گرهاي پويا دارند و كارشناسان در امتداد نگرش علمي خود، نقش« افق گرايي»و «ديده باني»خواهند داشت خاطر نشان کرد:كارشناسان بايد تمام سازمان را كه مشتمل از تمام گروه هاي حرفه اي و اداري است را رصد كنند زیرا  هشدار دهندگي ناشي از «حس آينده گرايي»براي حفاظت سازمان ضروری است.

وی گفت: كارشناسان در برابر گروه هاي ذي نفوذ سازمان داراي «تعهد خلاق» و چند جانبه هستند و در برابر آنها و سازمان خود «احساس تعهد» مي كنند.

مدیرعامل بانک کشاورزی در بخش دیگری از سخنانش به شناخت استعداد شغلی کارشناسان اشاره کرد و گفت: در صورتي كه كارشناسان به حاشيه نشيني و انزواي سازماني رانده شوند، ‌فاقد نقش مولد بودن و بالندگي سازماني خواهند بود، بنابراين سازمان لازم است«استعداد نهفته» را كه استعدادي است كه فرصت بروز و ظهور نداشته را به« استعداد آشكار و واقعي» كه استعدادي است كه فرصت بروز و ظهور خواهد يافت را تبديل کند و اين امر، افزايش « تعلق خاطر سازماني» و « رضايت شغلي»كارشناسان را فراهم خواهد کرد .

 دکتر شهید زاده بر شناخت نياز مخاطب و بازار هدف ،سرعت عمل و دقت ،استفاده از قدرت خلاقيت براي تسهيل تعامل با مشتريان و ارباب رجوع ،افزايش شمار مشتريان و نقش آفريني در سودآوري،بازنگري در رفتار و عملكرد با هدف اصلاح امور توسط کارشناسان تأکید کرد.

مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره به اینکه  سازمان هاي پيشتاز در عصر انقلاب فناوري و اطلاعات سازمان هايي هستند كه ضمن رصد تغيير و تحولات نوظهور پيراموني، راه هاي غلبه بر آن را پيدا مي كنند افزود:در محيط متلاطم و متغير امروزي ، مزيت رقابتي سازمان ها، همانند گذشته فقط در بخش مالي محدود و خلاصه نمي شوند، زيرا موفقيت و مزيت رقابتي سازمان ها نسبت به يكديگر، در چگونگي بهره‌گيري از دانش، مهارت كاركنان و ميزان اهميت سرمايه فكري به دست مي آيد. به اين دليل سازمان ها، بايد با بهره‌گيري از سرمايه فكري، قابليت يادگيري سازماني‌شان را افزايش دهند تا امكان بهره وري را فراهم آورند.

وی با بیان اینکه يكي از اهداف مهم سازمان هاي امروزي، كاهش هزينه، بهبود كيفيت محصولات و نوآوري در ارائه خدمات است تا بتوانند موقعيت و جايگاه  مناسبي در محيط كسب و كار و حوزه فعاليت خود پيدا كنند، تصریح کرد: بي ترديد توانايي، قابليت و استعداد هاي كاركنان اين سازمان ها به تحقق چنين اهدافي كمك مي كند.

مدیرعامل بانک کشاورزی اضافه کرد: مديران سرمايه هاي انساني، قلب سرمايه هاي فكري هستند و به مجموعه اي از ، مهارت، ابتكار ، توانايي ،رضايت مندي ، تعهد سازماني، كارگروهي، اعتماد به نفس، تمايل به تسهيم دانش كاركنان، اطلاق مي شوند كه بر ايجاد ارزش اقتصادي سازمان تأثير مي گذارند. به عبارت دیگر ، موفقيت هر سازمان، به سرمايه فكري آن بستگي دارد.

بر اساس این گزارش، دومین مرحله از همایش دوسالانه کارشناسان بانک کشاورزی صبح روز شنبه 28 فروردین با حضور مدیرعامل،اعضای هیئت مدیره ،مدیران امور و حدود هزار نفر از کارشناسان حوزه های مختلف این بانک از سراسر کشور در مرکز آموزش بانک کشاورزی  در بابلسر برگزار شد.

این گزارش می افزاید، بیان دیدگاه ها و نظرات اعضای هیئت مدیره،تشکیل نشست تخصصی با حضور اساتید دانشگاه،و بیان دیدگاه ها و نظرات کارشناسان منتخب ، از دیگر برنامه های این همایش بود.
برچسب ها: بانک کشاورزی ، همایش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها