کد خبر: ۲۲۷۰۲۳
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۴
0
پول‌نیوز - مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اجرای اشکان خطیبی در تالار وحدت برگزار شد.

مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر در تالار وحدت برگزار شد.

سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی٬ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه٬ حجت‌الاسلام احمد مازنی٬ محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی٬ مهتاب کرامتی٬ علیرضا رضاداد و غلامرضا موسوی٬ داوران بخش‌های مختلف جشنواره شامل هنرمندان سرشناس ایرانی و خارجی و مدیران جشنواره جهانی فیلم فجر از جمله حاضران در مراسم اختتامیه جشنواره‌ بودند. 

در ابتدای این مراسم سید رضا میرکریمی دبیر سی  و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: «می خواهم از همه مدیرانی که به من کمک کردند تا این اتفاق به شکل شایسته ای برگزار شود و از همه داوطلبانی که آمدند و به ما در برگزاری این جشنواره کمک کردند تشکر می کنم. مدت زمانی را در فضای آرمانی که همه ما دوست داریم با هم گذراندیم. فضایی که کسی با اندیشه دیگری کار نداشت و لبخندهایمان را با هم به اشتراک گذاشتیم. ما مصمم هستیم جشنواره فیلم فجر را به پایگاهی برای سینماگرانی که به صلح، کرامت و عدالت می پردازند و کسانی که در جست و جوی کرامت بشری هستند تبدیل کنیم.»

برگزیده جایزه جایزه نتپک

اشکان خطیبی که اجرای این مراسم را برعهده داشت به دو زبان فارسی و انگلیسی به مهمانان خوشامد گفت و از اعضای هیئت داوران جایزه نتپک خواست تا بای اهدای جایزه ای بخش به روی سن بیایند.

جایزه نتپک سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور داوران این بخش روی سن به این ترتیب اهدا شد:

در بخش نتپک تندیس، دیپلم افتخار و مبلغ ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی به اصغر یوسفی‌نژاد کارگردان «ائو» از کشور ایران تعلق گرفت.

برای اعطای جایزه بخش نتپک اعضای هیئت داوران این بخش رولاندو تولنتینو، هوشنگ کلمکانی و آن‌دمی گروئه روی صحنه حاضر شدند.

گلمکانی درباره بخش نتپک چنین توضیح داد: «این اولین بار است که نتپک در جشنواره ایرانی حضور دارد، حدود ۲۰ سال قبل توسط بخش خصوصی آرونا واتاسوف منتقد هندی تشکیل شد و چند سال بعد از شروع کار هیئت داوری سه نفره عمدتا آسیایی معرفی می‌کنند که به یکی از فیلم‌های آسیایی جایزه می‌دهند و ترجیحا فیلم اول یا دوم کارگردان انتخاب می‌شوند.»

جایزه بین‌المذاهب

در ادامه مراسم جایزه بین‌المذاهب که حجت الله ایوبی نیز یکی از داوران این بخش بود، به این ترتیب اهدا شد:

دیپلم افتخار و مبلغ ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی به وانگ ژابو کارگردان «چاقو در آب پاک» از کشور چین اختصاص یافت.

پخش کلیپی درباره عباس کیارستمی

ادامه مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر به پخش کلیپی درباره عباس کیارستمی اختصاص یافت که سه بزرگداشت در طول برگزاری این دوره از جشنواره برای این کارگردان سرشناس ایرانی برگزار شد.

جوایز فیلم‌های آسیایی (جلوه‌گاه شرق)

مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اهدای جوایز جلوه‌گاه شرق (جوایز فیلم‌های آسیایی) ادامه یافت. در این بخش تندیس بهترین فیلم کوتاه آسیایی و مبلغ ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی به آرین وزیر دفتری کارگردان «هنوز نه» محصول ایران اختصاص یافت.

در بخش جوایز جلوه‌گاه شرق (جوایز فیلم‌های آسیایی) تندیس بهترین کارگردان آسیایی و مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی به شهربانو سادات کارگردان «گرگ و بره»‌ محصول افغانستان، دانمارک، فرانسه، سوئد اختصاص یافت.

در بخش جوایز جلوه‌گاه شرق (جوایز فیلم‌های آسیایی) تندیس بهترین فیلم بلند آسیایی (برای کارگردان) و مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی به ثابت کورمانبکف کارگردان «بازآمده» از قزاقستان اختصاص یافت.

شهربانو سادات کارگردان برگزیده بخش جوایز فیلم‌های بلند آسیایی بعد از دریافت جایزه خود برای فیلم «گرگ و بره» گفت: «این جایزه برایم ارزشمند هست، چون با وجود این که شناسنامه داشتم نمی توانستم مدرسه بروم به همین دلیل این جایزه را برایم بسیار دوست داشتنی است.»

مجید برزگر تهیه‌کننده «هنوز نه» که فیلمش در بخش فیلم‌ کوتاه آسیایی جایزه بهترین اثر را دریافت کرد٬ اعلام کرد آرین وزیر دفتری با این فیلم در جشنواره بوسان حاضر شده و ابراز امیدواری کرد فیلم از این جشنواره هم جایزه دریافت کند.

جایزه بهترین فیلم محمد الامین (ص)

در ادامه مراسم برای اهدای جایزه محمد الامین (ص)، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ٬ محمدمهدی حیدریان رئییس سازمان سینمایی و رضا کیانیان روی سن آمدند و تندیس ،دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی به مظفر حسین‌خانی کارگردان فیلم «بابایی»‌ از ایران اختصاص یافت.

رضا کیانیان که برای اهدای جایزه محمد الامین (ص) به روی سن آمد در سخنانی کوتاه ضمن تمجید از محمدجواد ظریف گفت: «افتخار می کنم که گفتند جایزه اخلاق را من اعلام کنم. چون جنگ‌ها، مهاجرت‌ها و فقر همه از بی‌اخلاقی می‌آید٬ چون بی‌اخلاق به خودش اجازه می دهد که  قانون را زیر پا بگذارد. از تمام بی اخلاقی‌های خودم معذرت می خواهم.»

جوایز بخش مسابقه بین‌الملل

اهدای جوایز بخش سینمای سعادت ادامه مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر بود.

داوران بخش مسابقه بین‌الملل (سینمای سعادت) فلوریان گالنبر گر، جسیکا وودورث، لخ مایوسکی، میکو هارادا، اوبرتو پازولینی، فاطمه معتمدآریا و رسول صدرعاملی به روی سن آمدند.

لخ مایوسکی جایزه بهترین فیلم کوتاه را اهدا کرد، سیمرغ سیمین بهترین فیلم کوتاه و مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی به قصیده گلمکانی کارگردان «آگهی فروش» محصول ایران تعلق گرفت.

قصیده گلمکانی بعد از دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه بخش سینمای سعادت گفت: »این اولین جایزه ای‌ است که در ایران می گیرم و برایم بسیار ارزشمند است. ممنون از دبیر محترم جشنواره و تمام عوامل فیلمم که بسیار کمک کردند. همیشه از بچگی به جشنواره فیلم فجر می‌آمدم و هیچ وقت فکر نمی‌کردم خودم این بالا بیایم و جایزه بگیرم.»

در ادامه جایزه بعدی بخش سینمای سعادت به این ترتیب اهدا شد و سیمرغ سیمین جایزه ویژه هیات داوران برای بهترین دستاورد هنری در یکی از زمینه‌های فیلم‌برداری، تدوین، موسیقی،طراحی صحنه یا طراحی لباس و مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی به جین‌جینگ ژو (فیلم‌برداری)، وانگ تو (کارگردان هنری) فیلم سینمایی «آقای بی‌دردسر»‌ محصول چین و فرانسه اختصاص پیدا کرد.

معتمدآریا ضمن خیر مقدم به حضار در سخنانی گفت: «باعث افتخار ما هفت نفر هست که توانستیم سینمای جهان را مرور و انسانی ترین ها را انتخاب کنیم . امیدوارم  ما بی راه نرفته باشیم و درست انتخاب کرده باشیم و شما هم در قضاوت ما تردید نکنید.»

جایزه بعدی بخش سینمای سعادت (مسابقه بین‌الملل) را رسول صدرعاملی ا اهدا کرد، سیمرغ سیمین و مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی برای بهترین بازیگر مرد به استفان دنولیوبوف بازیگر «گلوری» محصول بلغارستان اختصاص یافت.

سیمرغ سیمین و مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی برای بهترین بازیگر زن نیز  به مارگیتا گوشوا بازیگر فیلم «گلوری» محصول بلغارستان اختصاص پیدا کرد که هر دوی این بازیگران از طریق پیام تصویری خوشحالی خودشان را بابت دریافت جایزه ابراز کردند.

سیمرغ سیمین و مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی برای بهترین فیلمنامه به اصغر یوسفی‌نژاد نویسنده « ائو » از ایران تعلق گرفت.

سیمرغ سیمین و مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی برای بهترین کارگردان به ایوان دی گائونا کارگردان «گناهکاران» از کلمبیا تعلق گرفت.

برای اهدای جایزه بهترین فیلم بخش سینمای سعادت محمدمهدی حیدریان روی سن حاضر شد.

سیمرغ زرین بهترین فیلم و مبلغ ۴۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی به فیلم «ائو» به کارگردانی اصغر یوسفی‌نژاد محصول ایران تعلق گرفت.

محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی برای اهدای جایزه بهترین فیلم روی صحنه آمد. در این بخش معتمدآریا گفت: «سیمرغ بلورین بهترین فیلم به اثری می‌رسد که همه ما را شگفت‌زده کرده بود.»

یوسفی نژاد که برای بار سوم روی صحنه آمد، گفت: «این جایزه برای استادم کیارستمی و برای تبریز است. زنده باد ایران.»

مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر به اجرای خواننده محبوب موسیقی کشور علی زند وکیلی و گروهش در تالار وحدت به پایان رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها