معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان اعلام کرد:
کد خبر: ۳۳۷۸۹۵
۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
0
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، توسعه اقتصادی و ایجاد بستر‌های لازم برای رونق سرمایه گذاری اصولی را از مهمترین عناصر بالندگی و پیشرفت عنوان کرد.
اجرای ۶۷ پروژه عمرانی توسط بخش خصوصی در کیش
به گزارش پول نیوز، علی مقدس زاده معاون اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان "جهش تولید" نامگذاری شده است را رویکرد مجموعه سازمان برشمرد و گفت: اقدامات متعددی در برنامه ریزی‌های معاونت اقتصادی در نظر گرفته ایم که نوید بخش روز‌های بهتر و روشن‌تر در این خطه است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به افتتاح ۱۱ طرح ملی توسط رئیس جمهور در تاریخ ۲۰ شهریور، گفت: علاوه بر اجرای این طرح‌های دولتی و خصوصی که با بیش از ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری رسیده است، طرح‌های مهم دیگری در این منطقه آزاد در دست اجراست که تا پیش از پایان دولت دوازدهم به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در دوره اخیر استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه برای تامین مالی طرح‌های بزرگ حاکمیتی و در ادامه توجه به طرح‌های مرتبط با بخش خصوصی در سطح جزیره یکی از اقدامات خوب انجام شده است گفت: تامین مالی ساخت ترمینال بزرگ مسافری کیش از طریق عرضه اوراق صکوک با نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار، یکی از اقداماتی بود که موجب تسریع اجرای این طرح ملی شد.

علی مقدس زاده افزود: نتیجه اجرای این طرح مهم افزایش امکان حضور گردشگران کیش تا ۶ میلیون نفر در سال است که رشد و شکوفایی زیادی برای سرمایه گذاران، تجار و کسبه به دنبال دارد و همه از آن منتفع خواهند شد.

وی همچنین اظهار داشت: تاسیس صندوق‌های پروژه، صندوق‌های زمین و مسکن و اجرایی کردن آن نیز اقدام موثر دیگر برای در پایداری منابع درآمدی و گردش اقتصادی مطلوب است که با اتصال فعالان اقتصادی به بازار سرمایه و استفاده از این منابع و به حداقل رساندن بروکراسی، روند پیشرفت امور سرعت می‌گیرد و طرح‌ها بدون رکود و وقفه در بازه زمانی مناسب به چرخه فعالیت وارد می‌شوند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش حجم سرمایه گذاری داخلی و خارجی و تصمیمات و تدابیری لازم که موجب تداوم رشد در این زمینه شده است را یکی از مباحث مهم مرتبط با حوزه فعالیت این مدیریت عنوان داشت و گفت: در سال جاری ۶۷ پروژه عمرانی به ارزش بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در سطح جزیره کیش به اجرا درآمده که پس از بهره برداری موجب اشتغال بیش از ۳۵ هزار نفر می‌شود.

وی با اشاره به میزان سرمایه گذاری‌های بخش دولتی و خصوصی در طول فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم که حدود ۱۱۰ هزار میلیارد ریال است افزود: برای پروژه‌هایی که ارز بر بوده و در سطح جزیره کیش در حال اجرا هستند ۱۰۰ میلیون دلار جذب منابع ارزی شده و به آن‌ها زمین نیز واگذار شده است.

مقدس زاده در ادامه با تاکید بر میزان چشمگیر سرمایه گذاری‌ها گفت: مبلغ قرارداد‌های که در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۷ منعقد شده نیز ۱۱۳ درصد رشد را نشان می‌دهد. همچنین حجم سرمایه گذاری ریالی در سال ۹۹ - ۱۶۲ درصد به نسبت ۹۷ افزایش یافته و حجم سرمایه گذاری ارزی بیش از ۵ برابر در سال ۹۸ به نسبت ۹۷ بوده است که این آمار نشان دهنده فعالیت‌های بسیار گسترده‌تر در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ می‌باشد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش یکی دیگر از مزیت‌های فعالیت در این منطقه را معافیت گمرکی برای واردات مواد اولیه محصولات تولیدی به شرط صادرات به کشور‌های دیگر عنوان کرد و بیان داشت: از آنجا که تولید کنندگان در حوزه تولید دارو و تجهیزات پزشکی و تولید محصولات ارایشی و بهداشتی در سرزمین اصلی به عنوان تولید کنندگان موفق فعالیت می‌کنند، طی تفاهم نامه‌ای که با وزارت بهداشت با حضور سندیکا‌های این تولید کنندگان به امضا رسید، پهنه‌ای را در یکی از شهرک‌های صنعتی را به این گونه تولیدات اختصاص دادیم.

وی ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند و در سرزمین اصلی هم به تولید مشغول هستند با ایجاد یک چرخه و حوزه تولیدی در کیش، می‌توانند زمینه خیلی خوبی برای سرمایه گذاری ایجاد کنند و در عین حال به حفظ محیط زیست نیز کمک کنند.

مقدس زاده همچنین در خصوص فعالیت‌های گمرکی با ارائه توضیحاتی مبنی بر ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران گفت: در مناطق آزاد دو نوع گمرک (کشوری و سازمانی) داریم در گمرک کشوری هر کالایی که از کشور خارج شود و از مسیر مناطق آزاد عبور کند و وارد سرزمین اصلی شود تابع ضوابط و قوانین گمرک ملی ایران می‌شود. گمرک سازمان منطقه آزاد کیش نیز در مناطق آزاد به عنوان یک گمرک مستقل وجود دارد و نظارت بر ورود کالا‌هایی که در سطح جزیره کیش استفاده می‌شود.

وی ایجاد بستر و زمینه مناسب برای توسعه واحد‌های تولید ارز مجازی را یکی دیگر از اقدامات مهم سازمان منطقه آزاد کیش برشمرد و اظهار داشت: معتقد هستیم که هر چه این بخش از صنعت را توسعه دهیم و ارز مجازی بیشتر تولید شود می‌تواند برای کیش و همچنین کشور مفید واقع شود.

در این راستا متقاضیانی داریم که درخواست دارند واحد‌های تولید ارز‌های مجازی را احداث کنند و تمام این درخواست‌ها ضمن بررسی مجوز‌های لازم صادر می‌شود ضمن این که این متقاضیان اعلام می‌کنند که نیروگاه تامین برق این واحد‌های تولیدی را خودشان احداث می‌کنند و با این رویکرد، در سال ۹۹ تعداد قابل توجهی از مجوز‌های این حوزه صادر خواهد شد و ارز‌های مجازی در سطح جزیره کیش تولید می‌شود که می‌تواند ظرفیت و فرصت خیلی خوبی را برای تامین بخشی از نیاز‌های زیر ساختی و اساسی کیش و سرزمین اصلی را فراهم کند.

وی همچنین از تامین خودرو‌های جدید به جای خودرو‌های فرسوده شبکه حمل و نقل عمومی فعلی کیش با استفاده از ارز‌های مجازی خبر داد و افزود: اخیرا مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نامه‌ای را برای ریاست بانک مرکزی ارسال کردند تا برای بتوانیم خودرو‌های جدید را از این طریق وارد منطقه کنیم.

علی مقدس زاده معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش توسعه زیرساخت‌های این منطقه را یکی دیگر از اقدامات خوب سال ۹۸ توسط سازمان عنوان کرد و گفت: به طور مثال در جزیره کیش شبکه جمع آوری آب‌های سطحی وجود نداشت و مانند برخی کشور‌های مجاور خلیج فارس، در ایام بارندگی شاهد آب گرفتگی در خیابان‌ها بودیم که در این رابطه با ایجاد زیر ساخت‌های لازم، شبکه جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی ناشی از بارندگی‌های سیل زا در جزیره کیش ایجاد شد و امروز خوشحالیم که ۹۰ درصد مشکلات آب گرفتگی در سطح کیش برای همیشه حل شد.

وی توسعه تصفیه خانه پساب به ظرفیت ۱۰ میلیون متر مکعب را از دیگر اقدامات زیرساختی مجموعه سازمان عنوان کرد و بیان داشت: این واحد بیش از ۳۰ سی سال پیش احداث شده و با توجه به توسعه جزیره، به تدریج نیاز به افزایش ظرفیت و امکان تصفیه احساس و وارد مرحله عملیاتی شد که این اقدام تا پایان سال ۹۹ به اتمام خواهد رسید و تا ۲۵ سال آینده کیش ازاین ظرفیت برخوردار و ۶۰ درصد آبیاری شهری نیز از این محل تامین می‌شود.

علی مقدس زاده معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش در پایان به توسعه و ارتقای تکنولوژی بازیافت زباله در کیش برای حفظ محیط زیست و پاک ماندن این منطقه از هرگونه آلایندگی به عنوان دیگر اقدام موثر زیر ساختی سازمان در این منطقه اشاره کرد و گفت: باید با همدلی و عزم راسخ در سازمان برای انجام کار‌های بزرگ و تاثیر گذار گام برداریم تا کیش مسیر پیشرفت و توسعه را پله پله طی کند و شاهد روز‌های زیباتری برای این نگین خلیج فارس باشیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها