کد خبر: ۳۴۰۸۷۴
۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
0
در ادامه رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری دو نامزد اصلی اتهاماتی را علیه یکدیگر مطرح کرده اند. علاوه بر پیشتازی بایدن در نظرسنجی ها، نتیجه یک نظرسنجی دیگر نیز نشان می‌دهد که ترامپ در انتخابات پیروز خواهد شد.
جمهوری‌خواهانی که مخفیانه زیر پای ترامپ را خالی می‌کنند
به گزارش پول نیوز، در حالی که رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری به فاز آخر خود نزدیک می‌شود، ایالت‌های چرخشی و همچنین آرای الکترال بیش از پیش اهمیت خود را نشان می‌دهند. گزارش سازمان آرشیو و اسناد ملی نشان می‌دهد که دموکرات‌ها در وضعیت خوبی برای پیروزی به سر می‌برند. اگرچه دونالد ترامپ ادعای می‌کند که پیروزی او در انتخابات سال ۲۰۱۶ بزرگترین پیروزی آرای الکترال از زمان رونالد ریگان بود، اما آنطور که او می‌گوید پیروزی قاطعانه و محکمی که او سعی دارد به ما القا کند نیست. در واقع او از همه روسای جمهور دیگر آرای الکترال کمتری کسب کرد. اما یک رئیس جمهور از زمان رونالد ریگان با ۲۷۱ رأی الکترال در سال ۲۰۰۰، و ۲۸۶ رأی الکترال در سال ۲۰۰۴ وجود داشت که جورج دبلیو بوش بود که با حاشیه اختلاف کمی توانست پیروز شود. اینفوگرافیک زیر نگاهی به آرای الکترال نامزد‌های ریاست جمهوری آمریکا از سال ۱۹۸۰ به بعد دارد.

به گزارش ایندیپندنت، جو بایدن نامزد حزب دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری در برخی از ایالت‌های چرخشی نسبت به ترامپ پیش است. در ویسکانسین او به رقیب جمهوری خواه خود یعنی دونالد ترامپ برتری ۱۷ درصدی دارد. وی همچنین در میشیگان نیز با ۷درصد از ترامپ پیش است. ایالت‌هایی که دونالد ترامپ طی روز‌های گذشته از آن بازدید کرد تا بلکه بتواند نظر رأی دهندگان را به خود جلب کند. به نظر می‌رسد ترامپ در کارولینای شمالی نیز رقابت سخت و تنگاتنگی با جو بایدن به میزان ۴۸% دارد. در همین حال، بیش از ۷۰ میلیون رأی زودهنگام در انتخابات امسال به صندوق‌ها ریخته شده است که بیش از نیمی از مشارکت انتخاباتی در سال ۲۰۱۶ است، به گفته کارشناسان کشور در تلاش است رکورد ثبت شده در ۱۹۰۸ را شکست دهد.

به نوشته مورنینگ کانسالت، تنها سه درصد از مردم آمریکا تصمیم به شرکت در انتخابات نگرفته اند. این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ این رقم ۱۱% بود.

در حالی که اکثر نظرسنجی‌ها حاکی از پیشتازی بایدن بر ترامپ است، وبسایت USC دورنسیف پیروزی ترامپ را در انتخابات پیش بینی کرده است. طی نظرسنجی که انجام شده است گفته می‌شود ترامپ آرای الکترال را تصاحب خواهد کرد. گفته می‌شود کسانی که از ترامپ حمایت می‌کنند اعتقاد بسیار قوی تری نسبت به کسانی که از بایدن حمایت می‌کنند در برنده شدن در آخرین لحظه نامزد خود دارند. حامیان بایدن همچنین بسیار بیشتر از طرفداران ترامپ فکر می‌کنند که رقیب نامزد آن‌ها نتایج انتخابات را به چالش بکشد. به طور کلی، نتایج نشان می‌دهد که خوش بینی در میان طرفداران ترامپ از انتظار آن‌ها از "اکثریت خاموش" رای دهندگان ترامپ و همچنین معجزه لحظه آخر پیشی گرفتن ترامپ در انتخابات ناشی می‌شود. بدبینی طرفداران بایدن نیز از انتظار آن‌ها در خصوص مشارکت کمتر رای دهندگان و احتمال اینکه ترامپ نتایج انتخابات را به چالش بکشد، نشات می‌گیرد.

خبر‌های انتخاباتی و جدال بایدن و ترامپ

جو بایدن که به تازگی در ادامه گردهمایی‌های خود به وارم اسپرینگ رفته است، دونالد ترامپ را فردی حقه باز و شارلاتان خواند. به گزارش دیلی میل، او گفت که ترامپ با همه گیری کرونا محاصره شده و پرچم سفید تسلیم را تکان داده است. بایدن همچنین به وجود سیاستمدار‌های پوپولیست در تاریخ کشورش اشاره کرد که قصد فریب مردم را داشتند. بایدن همچنین مدعی شد که او تنها نامزدی است که می‌تواند کشور آمریکا را نجات دهد. بایدن سخنرانی خود را در محلی برگزار کرد که در سال ۱۹۲۱ فرانکلین روزولت در آنجا سخنرانی کرد.

در آن سو دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در یک همایش تبلیغات انتخاباتی در ایالت میشیگان، بار دیگر این ادعای خود را تکرار کرد که جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از یک دولت خارجی کمک مالی دریافت کرده است، ولی رسانه‌ها به این موضوع نمی‌پردازند. وی گفت هرگز در آمریکا چیزی شبیه این نداشتیم که او به یک کشور برود و هنگامی که خانواده اش در حال ترک این کشور هستند، چندین میلیون دلار پول به جیب زده باشد. ولی رسانه‌ها به این مسئله نپرداختند. آن‌ها این موضوع را پوشش ندادند. نیویورک تایمز، واشنگتن پست و حتی سی. ان. ان به این مسئله نپرداختند. ترامپ در بخش دیگری از این گردهمایی تبلیغاتی، تصاویری گزینشی از سخنان گذشته جو بایدن را که ستاد انتخاباتی او تهیه کرده بود، به عنوان شاهدی بر ادعا‌های خود برای جمعیت حاضر پخش کرد.

ترامپ همچنین در توئیت تازه و جنجالی دیگری نوشته است: کووید، کووید، کووید، شعار یکپارچه اخبار جعلی رسانه‌های متعصب. آن‌ها تا ۴ نوامبر در مورد موضوع دیگری صحبت نمی‌کنند تا اینکه انتخابات تمام شود. سپس صحبت‌ها در مورد آمار کم مرگ و میر، تعداد بالای اتاق‌های بیمارستان‌ها و آزمایش‌های زیاد از جوانان خواهد بود.

ترامپ در حالی نسبت به همه گیری ویروس کرونا و همچنین مسائل تبعیض نژادی بی تفاوت است که طبق گزارش ایندیپندنت این مساله می‌تواند برای او گران تمام شود. در همین راستا ایالت‌هایی که از سال ۱۹۹۲ به هیچ یک از نامزد‌های دموکرات رای نداده اند این بار در پی مدیریت ضعیف ترامپ می‌توانند تغییر عقیده دهند و نامزد دموکرات را انتخاب کنند. به خصوص در ایالت جورجیا که اکثریت مردم آن سیاه پوست هستند و بیشترین جمعیت جوان آفریقایی ـ آمریکایی را به خود اختصاص داده اند.

این ایالت بیشترین شمار رای دهندگان واجدین شرایط سیاه پوست را نسبت به هر ایالت دیگر یعنی ۳۲ درصد دارد. حتی اهمیت آن بالاتر از دیگر ایالت‌های چرخشی است. اگرچه رأی دهندگان سیاه پوست به هیچ وجه یکپارچه نیستند، اما آن‌ها نماینده بلوک قابل اعتماد آرای دموکرات‌ها می‌توانند محسوب شوند.

گردهمایی‌ها برای ترامپ حاصلی نداشتند

ایندیپندنت در ادامه می‌نویسد: کارشناسان هشدار داده اند که گردهمایی‌های مبارزاتی مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور هیچ گونه "مزیت اضافی" در پیش از انتخابات از نظر جذب رای دهندگان جدید نداشته است. تجمعات بزرگ مشخصه مبارزات انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۱۶ بود، که نشان می‌داد هزاران نفر در جمعیت با صدای بلند از او حمایت می‌کنند. طبق گزارش بلومبرگ کارشناسان و دموکرات‌ها می‌گویند که گردهمایی‌های امسال تنها معطوف به هسته اصلی طرفداران او بوده است. طبق این گزارش شک و تردید وجود دارد که این گردهمایی‌ها بر روی آرا تاثیرگذار باشد.

رأی مخفی جمهوری خواهان به بایدن دموکرات

نشریه هیل در گزارشی در خصوص گرایش جمهوری خواهان برای رأی به جو بایدن نوشت: آن‌ها را رای‌دهندگان مخفی جو بایدن نامزد دموکرات‌ها بنامید؛ گروهی از جمهوریخواهان که هیچ‌گاه از یک نامزد دموکرات حمایت نکرده‌اند، اما ناگهان به سمت بایدن گرایش می‌یابند. این نشریه می‌نویسد که جمهوری خواهان نمی‌خواهند کسی از رأی مخفی آن‌ها سردربیاورد. در همین راستا استراتژیست‌ها امسال از کار رای دهندگان به بایدن در ایالت‌ها و بخش‌های قرمز (رنگ انتخاباتی جمهوریخواهان) شگفت زده اند که دیدگاهشان را مخفی نگه می‌دارند، اما علاوه بر کمک به پیروزی بایدن در ایالت هایی، چون میشیگان، ویسکانسین و پنسیلوانیا، امکان برد وی در ایالت‌های دیگری، چون آیوا، کارولینای شمالی و جورجیا را که دموکرات‌ها در سال ۲۰۱۶ نتیجه را به ترامپ واگذار کردند، فراهم می‌سازند. در فلوریدا که یک ایالت مهم میدان نبرد برای انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات سال جاری است، ممکن است نگرانی‌هایی درمورد حمایت از بایدن وجود داشته باشد.

شماری از جمهوریخواهان وفادار نبودنشان به ترامپ را با صدای بلند اعلام کرده اند که از جمله آن‌ها «کالین پاول» وزیر امور خارجه پیشین آمریکا و «مایکل استیل» رئیس سابق کمیته ملی جمهوریخواهان بوده اند. گروهی از مشاوران سابق جورج دبلیو بوش رئیس جمهوری پیشین آمریکا نیز به طور علنی از بایدن حمایت و در وب سایت‌های خود صفحه‌هایی برای جمع آوری کمک‌های مالی به نفع وی راه اندازی کرده اند.

انتخاب مجدد ترامپ پایان قدرت آمریکا در جهان

الیوت کوهن طی مقاله‌ای در فارن افرز در مطلبی با عنوان پایان قدرت آمریکا نوشت: اولین دور از ریاست جمهوری ترامپ با بدگویی، توهین، جنگ با همپیمانان و تعریف از دیکتاتور‌ها شروع شد. بی کفایتی اداری و بی تمایلی اعضای حزب جمهوری خواه به سیاست خارجی و امنیت ملی از دیگر ویژگی‌ها بود.

انتخاب دوباره ترامپ برای ناظران خارجی پیام آور خوبی نیست: اینکه سیستم اساسا دارای نقص است یا ایالات متحده دچار نوعی فروپاشی اخلاقی شده است. در هر دو صورت روزهایش به عنوان یک رهبر جهانی به سر رسیده است. البته ایالات متحده به عنوان یک قدرت بزرگ باقی خواهد ماند، اما به شیوه‌ای کاملا متفاوت.

به این ترتیب باید شاهد دنیایی باشیم که هر ابزاری از قدرت مشروع است. دولت‌ها بیشتر تمایل دارند تا سلاح هسته‌ای به دست آورند، به ترور دست بزنند، سلاح بیولوژیکی هدفمند بسازند و از براندازی برای دستیابی به امنیت استفاده کنند. پس رفته رفته جذابیت سیستم‌های استبدادی بیشتر می‌شود.

در صورت انتخاب ترامپ، ایالات متحده به عنوان یک قدرت بزرگ ضعیف خواهد شد. حزب جمهوری خواه که بخش متعصب و پیر رای دهندگان پشتیبانش هستند، محکوم به نابودی است. تا به حال شاهد خشونت‌هایی در خیابان‌ها بوده ایم که بیم افزایش آن‌ها می‌رود. شاید آشکارا یک جنگ داخلی رخ ندهد، اما تصور اوباش خیابانی و قتل رهبران سیاسی دور از انتظار نیست. همه این‌ها ره آورد ترامپ و پشتیبانان اوست. دشمنان خارجی نیز بدون شک راه‌هایی برای شعله ور‌تر کردن این اختلاف می‌یابند.

بزرگترین پیامد انتخاب دوباره ترامپ می‌تواند نه یک کشور شکست خورده بلکه یک چشم انداز شکست خورده، یک قدرت رو به افول که زمان و مکانش به سر رسیده، باشد. ایالات متحده در گذشته نیز چندین بار مجبور به بازنگری گسترده در رویکردش شده است و هربار روسای جمهوری استثنایی از ضرورت توجه به آینده‌ای روشن آگاه بودند. این بار، اما آمریکا رهبری مبتلا به خودشیفتگی، بی کفایتی و حتی با درکی ناخوشایند از پیشینیان خود دارد.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: