کد خبر: ۳۴۲۴۲۴
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
0
شاخص کل بورس اوراق بهادار در بازار مالی اروپا در معاملات روز چهارشنبه افزایش یافت.
شاخص کل بورس در بازار مالی اروپا نوسانی شد
به گزارش پول نیوز، ارزش شاخص سهام بورس ‏‏پاریس (‏CAC ‎‎۴۰‎‏) در آغاز ‏معاملات ‏امروز با یک و ۲۱ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به پنج هزار و ۵۵۸ واحد رسید.
شاخص سهام بازار بورس ‏فرانکفورت ‏آلمان (Dax) هم که سهام شرکت‌های مهم صادراتی این کشور در آن در هر روز کاری ارزشگذاری و خرید و فروش می‌شود با یک و ۲۶ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۱۳ هزار و ۲۹۲ واحد رسید.
شاخص سهام بورس ‏فوتسی ۱۰۰ ‏‏لندن (FTSE ‎‎‎۱۰۰) هم که ‏‏در آن در هر ‏‏روز ‏کاری سهام ۱۰۰ ‏‏شرکت ‏مهم و ‏بزرگ ‏‏‏‏انگلیس، ارزشگذاری و ‏خرید ‏و ‏فروش ‏‏می شود با یک و ۵۵ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به شش هزار و ۴۳۲ واحد رسید.
ارزش شاخص سهام "اس ام ‏آی" (SMI) ‏، ‏یکی از سه ‏شاخص عملکرد بورس ‏‏اوراق ‏بهادار سوییس، در معاملات ‏امروز با ۲۶ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین به ده هزار و ۴۹۱ واحد رسید.
شاخص سهام بورس ‏یورواستاکس ۵۰ (EuroStoxx ‎‎۵۰ ‎‏) ‏ ‏که در آن در هر روز ‏کاری سهام ۵۰ شرکت ‏‏بزرگ منطقه یورو ‏‏ارزشگذاری و خرید و ‏فروش می‌شود، با یک و ۳۰ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین به سه هزار و ۵۰۷ واحد رسید.
شاخص سهام ‏فوتسی یوروفرست ۳۰۰ (FTSEurofirst ۳۰۰) نیز که در ‏آن در هر روز کاری ‏‏سهام ۳۰۰ شرکت بزرگ ‏منطقه یورو، ‏ارزشگذاری و خرید و ‏فروش می ‏شود با ۹۳ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به یک هزار و ۵۱۴ واحد رسید.

در بازار آسیایی نیز شاخص کل بورس اوراق بهادار در معاملات امروز در نوسان بود.
شاخص سهام "‏نیکی ۲۲۵"، Nikkei ‎‎۲۲۵‎‏، ‏یکی ‏‏از دو شاخص عملکرد ‏‏بورس اوراق ‏‏بهادار ‏توکیو که سهام ‏‏‏۲۲۵ ‏شرکت ‏بزرگ ‏‏ژاپن در آن ‏فهرست ‏ و در هر روز کاری ارزشگذاری می‌شوند در پایان معاملات امروز با ۵۰ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۲۶ هزار و ۲۹۶ واحد رسید.
ارزش شاخص سهام توپیکس ‏TOPIX، ‏دیگر شاخص ‏عملکرد ‏بورس ‏‏‏اوراق بهادار توکیو، هم در پایان داد و ستد‌های امروز با ۳۰ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به یک هزار و ۷۶۷ واحد رسید.
شاخص سهام بورس اوراق بهادار ‏هنگ کنگ که پس از بورس اوراق ‏بهادار توکیو و بورس اوراق ‏بهادار شانگهای، سومین بازار ‏بزرگ بورس در آسیا، از نظر ‏ارزش بازاری به حساب می‌آید، ‏در پایان معاملات امروز ‏با هفت صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۲۶ هزار و ۶۰۷ واحد رسید.
در بازار مالی تایوان، شاخص کل بورس اوراق بهادار این کشور Taiwan Stock Exchange Corporation (TWSE) در پایان معاملات امروز، با نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین‏، با ۴۹ صدم درصد کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۱۳ هزار و ۷۳۸ واحد رسید.
در بازار بورس کره جنوبی، شاخص قیمت سهام مرکب این کشور (Korea Composite Stock Price Index) در پایان معاملات امروز، با ۶۲ صدم درصد کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به دو هزار و ۶۰۱ واحد رسید.
در بازار مالی سنگاپور، شاخص کل بورس اوراق بهادار این کشور (sgx)، با نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین‏، ‏ با ۸۴ صدم درصد کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به دو هزار و ۸۲۶ واحد رسید.
شاخص مرکب ‏شانگ‌های چین، یکی از مهمترین شاخص ‏های عملکرد بورس ‏اوراق ‏بهادار چین، ‏ در معاملات امروز با یک و ۱۹ صدم درصد کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به سه هزار و ۳۶۲ واحد رسید.
در بازار مالی استرالیا، شاخص کل بورس اوراق بهادار سیدنی Sydney Stock Exchange (SSX) با ۵۹ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به شش هزار و ۶۸۳ واحد رسید.
در وال استریت، قرارداد‌های آتی که بر روی شاخص‌های ‏بورس ‏نیویورک شامل شاخص سهام صنعتی داو ‏جونز‏، شاخص سهام نزدک و شاخص سهام استاندارد اند ‏پورز ۵۰۰‏، بسته می‌شود و در نتیجه آن، تحویل سهام در آینده صورت می‌گیرد، در معاملات امروز افزایش یافت. به طوری که میانگین شاخص سهام صنعتی داو ‏جونز، یکی ‏از سه شاخص عملکرد بورس ‏اوراق ‏بهادار نیویورک، با یک و ۵۴ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۳۰ هزار و ۴۶ واحد رسید.
شاخص سهام استاندارد اند ‏پورز ۵۰۰، سومین شاخص عملکرد ‏بورس اوراق بهادار نیویورک که ‏از فهرستی متشکل از سهام ‏۵۰۰ ‏شرکت مهم در ‏بازار بورس ‏نیویورک تشکیل شده است با یک و ۶۲ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به سه هزار و ۶۳۵ واحد رسید.
شاخص سهام نزدک، دیگر شاخص ‏عملکرد بورس اوراق بهادار ‏نیویورک که بزرگ‌ترین بازار ‏معاملات الکترونیک سهام در ‏آمریکا است، با یک و ۳۱ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۱۲ هزار و ۳۶ واحد رسید.
در بازار داد و ستد‌های ارزی اروپا، نرخ‌های برابری در نوسان بود. به طوری که ارزش یورو برابر دلار ۱۱ صدم درصد افزایش یافت. ‏در معاملات ‏امروز، هر یک یورو برابر ‎۱,۱۹۰۱ ‎ دلار معامله می‌شد. در پایان معاملات روز کاری پیشین، ارزش برابری این دو ارز، به نسبت هر ‎۱,۱۸۸۸ ‎ دلار به یک یورو بود.
ارزش برابری دلار آمریکا با ین ژاپن نیز در معاملات امروز بازار توکیو، چهار صدم درصد افزایش یافت. بدین صورت که هر ‎۱۰۴,۴۷ ‎ ین برابر یک دلار آمریکا معامله می‌شد. در پایان معاملات روز کاری پیشین این بازار، هر ‎۱۰۴,۴۳ ‎ ین برابر یک دلار آمریکا داد و ستد می‌شد.
شاخص دلار برابر سبد ارزی مرجع بین المللی متشکل از شش ارز ‏‏‏مهم جهان ‏یعنی ‏‏‏یورو، پوند ‏انگلیس، ‏ین ‏‏‏‏ژاپن، ‏فرانک سوئیس، ‏‏دلار کانادا و ‏کرون ‏‏‏سوئد، با ۱۰ صدم درصد کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ‎۹۲,۱۳۵۰ ‎ رسید.
در بازار اوراق قرضه هم نرخ سود‌ها در نوسان بود. به طوری که نرخ سود اوراق قرضه و بهادار با سررسید ۱۰ ساله آلمان که نقش مبنا و مرجع را در کشور‌های عضو منطقه یورو ایفا می‌کند با چهار صدم درصد کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به منفی ۵۶ صدم درصد رسید. نرخ سود اوراق قرضه و بهادار ‏وزارت خزانه داری آمریکا با سررسید ۱۰ ‏ساله هم ‏با هفت صدم درصد کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۸۷ صدم درصد رسید.
در بازار نفت اروپا، قیمت دو شاخص عمده نفتی جهان، افزایش یافت. به طوری که بهای نفت خام سبک ‏برنت دریای شمال‏، که ‏از آن به عنوان ‏یکی از مهمترین مراجع قیمت گذاری ‏ نفت داد و ستد شده در ‏‏بازار اروپا ‏استفاده می‌شود با ۴۷ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۴۸ دلار و ۳۳ سنت رسید. بهای هر بشکه نفت خام سبک و ‏‏شیرین (وست تگزاس اینترمیدییت‏) هم که برای ‏‏قیمت گذاری نفت مصرفی ‏‏آمریکا، به کار ‏برده می ‏شود هم با ۳۲ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۴۵ دلار و ۲۳ سنت رسید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: