اقدامات بانک پارسیان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تشریح شد؛
کد خبر: ۳۴۶۵۱۹
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
0
بانک پارسیان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اقدامات بسیاری انجام داده است. بر اساس آمار موجود این بانک توانسته برای 165 هزار نفر شغل ایجاد کند. برای بزرگی این عدد باید بدانید که این رقم معادل 5 درصد اشتغال ایجاد شده در کشور است. تلاش برای ایجاد عدالت اجتماعی و محرومیت زدایی در قالب طرح هایی همچون انتقال آب خلیج فارس، تامین اعتبار طر ح های نفتی و پالایشی ، تلاش برای نوسازی تاکسی های فرسوده و تولید 2000 دستگاه خودرو و مشارکت در طرح خرید تضمینی گندم تنها بخشی از اقدامات انجام شده توسط این بانک در راستای منویات مقام معظم رهبری بوده است.

از ایجاد 165 هزارشغل تا کمک 32.3 میلیون یوروی به انتقال آب خلیج فارس و تقویت نظام درمان

 

به گزارش گروه  بانک و بیمه پول نیوز، کوروش پرویزیان با بیان اینکه منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی می تواند بسترساز توسعه پایدار و رشد اقتصادی کشور در شرایط تحریمی باشد، به بهانه، فرارسیدن ۲۹ بهمن ماه، سالروز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی بخشی از اقدمات انجام شده در بانک پارسیان در این باره را مورد اشاره قرار داد.

توسعه و تعمیق اشتغال در مناطق روستایی و ایجاد فرصت های شغلی مولد یکی از رویکردهای اصلی بانک پارسیان در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی بود که پرویزیان به آن اشاره کرده و گفت: تا کنون دو تفاهم نامه همکاری بانک پارسیان، بنیاد برکت وصندوق قرض الحسنه بانک پارسیان امضا شد . به دنبال امضای این تفاهم نامه 12،500 میلیـارد ریـال تسـهیلات قرض الحسـنه به حـدود 35 هزار طرح اشـتغالزایی اجتماع محور بنیاد برکت در مناطق محروم پرداخت شده است .

مدیرعامل بانک پارسیان همچنین از ایجـاد 165 هزار شـغل خبر داد و گفت: اشتغال ایجاد شده از محل پرداخت تسـهیلات سرمایه ثابت در بخش های مختلف خدمات،صـنعت و معدن وکشاورزی توسط بانک تقریبا معادل 5 درصـد اشـتغال ایجاد شده کشور بوده است . ضمن اینکه نقدینگی پرداخت شده در این بخش هم سهمی حدود 5 درصدی از نقدینگی کل کشور داشته است.

وی همچنین تاکید کرد : برای توسعه اشتغال روستایی وکاهش بیکاری، قرارداد سه جانبه ای بین بانک پارسیان، بنیاد برکت و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری امضا و 1،553میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

اختصاص 32.3 میلیون یورو به طرح انتقال آب خلیج فارس
محرومیت زدایی و ارتقا عدالت اجتماعی از دیگر رویکردهای اصلی بانک پارسیان برای رسیدن به اهداف اقتصادی مقاومتی بود .

آنگونه که مدیرعامل بانک پارسیان اعلام کرده، برای ایجاد عدالت اجتماعی حدود 32/3میلیون یورو اعتبار برای طرح انتقال آب خلیج فارس به کویر مرکزی ایران و آب شـیرین کن اختصاص یافته است .

وی با بیان اینکه دسترسی به آب سالم ابتدایی ترین حق هر ایرانی است، افزود: به همین دلیل بانک پارسیان در 21 طرح آبرسـانی به شـهرها و روسـتاها و منـاطق محروم که مربوط به 14 استان کشور بوده مشارکت داشته و 16،500میلیارد ریال نیز اعتبار در این بخش ها هزینه کرده است.

پرویزیان همچنین از پرداخت 15،130میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به اقشار کم درآمد جامعه خبر داد و گفت : جدای از این 3،600 میلیارد ریال برای تأمین مالی گازرسانی به مناطق روستایی اختصاص یافته است .

تقویت نظام درمان رویکرد اصلی اقتصاد مقاومتی

کمک به تامین امنیت غذا و درمان از دیگر راهبردهای اصلی منویات رهبری درباره اقتصاد مقاومتی است که بانک پارسیان اقدامات گسترده ای را دراین باره انجام داده است .

پرویزیان در این باره گفت: تأمین مالی و تجهیز مراکز درمانی ، ارائه تسهیلات به شرکت های دارویی، مشارکت در ساخت داروهای سرطانی و سلول های بنیادی تنها بخشی از اقداماتی است که بانک پارسیان برای تقویت نظام درمان کشور انجام داده است.

وی همچنین افزود : بانک با همکاری پژوهشگاه رویان و بنیاد برکت با هدف حمایت از پژوهش و تولیدداروهای سرطانی، دیابت، ناباروری و ام اس نسبت به ایجادصـندوق سـرمایه گذاری نیکوکاری لوتوس رویان اقدام کرده است .

تامین مالی 2000 دستگاه خودرو
کورش پرویزیان همچنین درباره اقدامات انجام شده برای حمایت از تولید داخلی و ثبات در اقتصاد ملی گفت : به منظورخودکفایی در صنعت کاغذ وجلوگیری ازخروج منابع ارزی، بانک پارسیان با اعتبار 177میلیون دلاری در درطرح تولیـدکاغـذ با شـرکت کاغـذسبز خوزسـتان مشارکت کرده است.

مشـارکت در طرح تـامین مـالی2000 دسـتگاه خودرو از ایران خودرو دیزل بـا همکـاری صـندوق توسعه ملی به منظور نوسازی ناوگان فرسوده تجاری به مبلغ 76میلیون دلار از دیگر اقدامات انجام شده توسط بانک پارسیان بود که پرویزیان به آن اشاره کرد.

مدیرعامل بانک پارسیان با تاکید بر اینکه گندم یک کالای استراتژیک بوده و بانک پارسیان همواره حمایت ویژه ای از آن داشته است،

گفت : بانک 15،000میلیارد ریال برای مشارکت در طرح خرید تضمینی گندم به شرکت مادر تخصصی اختصاص داده است.

کمک 1،430میلیارد ریالی برای نوسازی تاکسی های فرسوده
وی همچنین با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری و توسعه کارآفرینی در توسعه اقتصاد ملی گفت: بانک پارسیان درطرح های زیر بنایی نوسازی ناوگان حمل ونقل هوایی کشور به ارزش83 میلیون دلار به علاوه مبلغ 432میلیارد ریال مشارکت داشته است .

اعطای470 میلیون یورو تسـهیلات به شـرکت ملی نفت ازطریق صـندوق بازنشسـتگی صنعت نفت از دیگر اقدامات انجام شده توسط بانک پارسیان بوده که پرویزیان به آن اشاره کرد و ادامه داد : بانک همچنین درطرح کارخانه فولادسازی جهان آرا اروند به ارزش 10،028میلیارد ریال و در نوسازی تاکسی های فرسوده به ارزش 1،430میلیارد ریال و استحصال از معادن سنگ وکنستانتره با مشارکت شرکت گل گهر به مبلغ1،319میلیارد ریال مشارکت داشته است .

پارسیان بسترساز توسعه صادرات نفتی
مدیرعامل بانک پارسیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کشوری به شکوفایی اقتصادی نمی رسد ، جز با توسعه صادرات توسعه، افزود: بانک درطرح هـای اکتشـاف و اسـتخراج نفت از میـادین مشترک فازهای11 الی24 پارس جنوبی وخطوط لوله سراسـری6 ،9و 11 انتقال گاز با اعتباری حدود 4میلیارد دلار مشارکت داشته است. همچنین با شرکت نفت و گازکنگان درجهت صیانت از منابع ملی با سهم الشرکه این بانک به مبلغ 1میلیارد دلار شرایط را برای توسعه صادرات بیشتر فراهم کرده است.

وی همچنین با اشاره به مشـارکت بانک پارسیان در طرح احـداث پالایشـگاه نفت در میـادین مشترک با شـرکت پالایش پارسـیان سـپهر ، افزود : هدف اصلی این طرح افزایش ارزش افزوده از طریق تکمیل زنجیره ارزش منابع زیرزمینی به مبلغ661میلیون دلار و 10میلیون یورو به علاوه 6،346میلیارد ریال بوده است .

کورش پرویزیان در ادامه افزود: مشارکت 600 میلیون دلاری درطرح اکتشاف واسـتخراج نفت از میادین مشترک مانند یاران شمالی ، مشارکت در سـندیکای تأمین مالی پروژه پالایشـگاه گاز بیـدبلنـدخلیـج فارس با هـدف ارزآوری و توسعه ظرفیت های تکمیل زنجیره ارزش به مبلغ350میلیون دلار از دیگر کارهای انجام شده توسط بانک پارسیان برای صیانت از تولید و صادرات بوده است.

پرداخت 57،325 میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط
اما بنگاه های کوچک و متوسط که اصلی ترین نقش را در اشتغالزایی کشور را دارند از حمایت های بانک پارسیان بی نصیب نبوده اند. آنگونه که مدیرعامل بانک پارسیان اعلام کرده ،حدود 57،325 میلیارد ریال اعتبار در قالب اعطـای تسـهیلات و صـدورضـمانت نـامه وصـدور اوراق گـواهی اعتبـار مولـد(گـام) برای شرکت های کوچک ومتوسط پرداخت شده است.

به گفته او، توانمند سازی شرکت های دانش بنیان ، راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری توسعه کارآفرینی ستارگان از دیگر اقدامات انجام شده توسط بانک بوده است .

مدیرعامل بانک پارسیان همچنین با اشاره به راه اندازی دفتر تخصصی دانش بنیان در محل صندوق نوآوری وشکوفایی، گفت: 25،986میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت تسـهیلات وصدورضـمانتنامه با شرایط ویژه برای شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته است .

کمک به آزادسازی و امرار معاش خانواده زندانیان (معین کارت )، مشارکت در ساخت مـدرسه ومراکز بهـداشتی در مناطق محروم و انواع کمک نقـدی و غیرنقـدی به مناطق زلزله زده با ارزشی بالغ بر 50میلیارد ریال ، اهدای بسته نوشت افزار به دانش آموزان مناطق محروم با ارزشی بالغ بر40 میلیارد ریال همچنین از اقدامات انجام شده توسط بانک در راستای مسئولیت های اجتماعی بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: