یک کارشناس اقتصادی در گفتگو با پول نیوز عنوان کرد:
کد خبر: ۳۵۵۶۳۶
۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸
0
حق شناس مطرح کرد: رشد اقتصادی منفی در کشور بخش دیگری از افزایش چک‌های برگشتی را رقم می زند که تحریم‌های آمریکا باعث شد رشد اقتصادی منفی در کشور حاکم شود.
افزایش چک‌های برگشتی با کسب و کار‌ بی‌رونق
 
به گزارش پول نیوز؛ ویـروس کوویـد-۱۹ بـا تبدیـل شـدن بـه یـک ویـروس همـه ً گیـر جهانـی، پیامدهـای اقتصـادی بسـیاری را در پـی داشـته و تقریبـا همـه کشـور‌های دنیـا از آن متأثـر شـده و بنابرایـن انتظـار مـی رود تـا اقتصـاد جهانـی سـال ۲۰۲۰ را بـا یـک رکـود قابـل توجـه سـپری کنـد. در ایـن میـان، ایـران نیـز ماننـد بسـیاری از کشـور‌های درگیـر ایـن همـه گیـر جهانـی شـده و در نتیچـه از پیامدهـای اقتصـادی ناشـی از آن رنـج مـی بـرد. ایـن ضـرورت باعـث شـد تـا بـه پیامدهـای اقتصـادی ناشـی از ایـن بیمـاری بـر اقتصـاد ایـران پرداختـه شـود. اقتصـادی کـه دو سـال سـخت ۹۷ و ۹۸ را پشـت سرگذاشـته و هم-اکنـون بـا یـک پدیـده جهانـی مواجـه شـده اسـت.

در همین رابطه هادی حق شناس کارشناس اقتصادی و سیستم بانکی در کشور در گفتگو با پول نیوز بیان کرد: با بررسی تبعات شیوع ویروس کرونا در ایران کاملاً مشخص می‌شود که هیچ کدام از بخش‌های اقتصاد ایران از پیامد‌های شیوع ویروس کرونا در امان نبوده‌اند و برخی از مشاغل هم آسیب بیشتری دیده‌اند.

وی افزود: حداقل حدود ۳ میلیون شغل در کشور تعطیل رسمی و ۵ میلیون شغل در بخش‌های دیگر با مشکلات تعدیل روبرو شدند و در وضعیت بلاتکلیف قرار دارند و نمی‌دانند کارشان چه زمان آغاز می‌شود و این شرایط بیکاری، بزرگ‌ترین آسیب ویروس کرونا برای اقتصاد یک کشور است.

حق شناس ابراز کرد: چنین آسیبی شاید در بخش اقتصاد کلان جامعه قابل سنجش نباشد، ولی در اقتصاد خرد کاملاً واضح و ملموس است، چون مردم و کسب‌وکار‌های کوچکی درگیر آن هستند که شغل و درآمد خود را از دست داده‌اند و از سوی دیگر با مشکلات گرانی و تورم روبرو هستند.  

وی بیان کرد: از اثرات مخرب شیوع ویروس کرونا در کشور می‌توان به افزایش تعداد چک‌های برگشتی اشاره کرد.

این کارشناس اقتصادی بیان کرد: رشد اقتصادی منفی در کشور بخش دیگری از افزایش چک‌های برگشتی را رقم می‌زند که تحریم‌های آمریکا باعث شد رشد اقتصادی منفی در کشور حاکم شود.

حق شناس عنوان کرد: تعداد چک‌های برگشتی با رونق اقتصادی در اقتصاد کاهشی می‌شود، اما با افزایش آن‌ها میبینیم که رونقی در اقتصاد وجود ندارد و رشد اقتصادی منفی است بنابراین شیوع ویروس کرونا در کشور هم باعث افزایش چک‌های برگشتی شده است.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها