کد خبر: ۳۵۷۹۷۶
۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
0
همه‌ی ما برای رانندگی در جاده به بیمه اتومبیل احتیاج داریم. به این موقعیت فکر کنید که خدای نکرده ماشین شما دزدیده شود، آتش بگیرد یا در تصادفات دچار خسارت شود، آیا خودتان با توجه به قیمت بالای خودرو و وسایل نقلیه، از پس جبران خسارات برمی‌آیید؟ مسلما خیر! در چنین موقعیت‌هایی، ضرورت بیمه خودرو نمایان می‌شود. اما یافتن نوع مناسب پوشش بیمه‌ای می‌تواند مشکل باشد. به جز بیمه شخص ثالث که بیمه‌ای اجباری برای همه وسایل نقلیه است، بیمه بدنه نیز نوع دیگری از بیمه‌های اتومبیل است که می‌تواند به شما در جبران بسیاری از خسارات از جمله خسارات یادشده کمک کند.

جزییات خرید بیمه بدنه ماشین+ پوشش‌ها و جدول تخفیفات بیمه بدنه 1400

در این محتوای آموزشی قصد داریم در رابطه با بیمه بدنه و جزییات خرید آن در سال 1400 صحبت کنیم. ادامه خواندن این مطلب را به همه رانندگانی توصیه می‌کنیم که به سلامت و ایمنی و مراقبت از خودروی خود اهمیت می‌دهند. پس ما با همراه باشید.

بیمه بدنه چیست؟

با توجه به تصادفات هر روزه خودروها و هزینه‌های سنگین ناشی از آن، اهمیت بیمه بدنه بر کسی پوشیده نیست. بیمه بدنه یکی از کاربردی‌ترین بیمه‌نامه‌هایی ست که صاحبان وسایل نقلیه به آن احتیاج دارند. بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت حق بیمه کم و خرید بیمه اختیاری بدنه، هزینه‌های ناشی از خسارات تصادفات رانندگی را تحت پوشش شرکت بیمه‌گر قرار دهد.

یکی از انواع بیمه‌هایی که برای رانندگان و وسایل نقلیه بسیار مفید واقع می‌شود؛ بیمه بدنه اتومبیل است. بیمه گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق ‌بیمه به شرکت بیمه‌گر و خرید بیمه بدنه ، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو بیمه می‌کند. شرکت بیمه‌گر، طبق این بیمه ماشین، درصورت بروزحادثه، خسارت وارده را براساس شرایط بیمه‌نامه پرداخت نماید.

با توجه به گران بودن خودرو و قطعات یدکی از یک طرف و اجتناب ناپذیر بودن حوادث رانندگی، اهمیت بیمه‌نامه بدنه خودرو به شدت پررنگ می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت همه وسایل نقلیه از موتور سیکلت تا خودروهای شخصی، وسایل حمل و نقل عمومی و کامیون‌ها می‌توانند بیمه بدنه دریافت کنند. با این همه حال، خودرو مورد نظر حتماً باید توسط کارشناسان بیمه بررسی شود تا تأییدیه‌های لازم برای عقد قرارداد بیمه اختیاری بدنه را دریافت کند.

مزایای بیمه بدنه خودرو

شاید از خود بپرسید:" چرا بیمه بدنه خودرو بخرم؟" افزایش ارزش خودرو، هزینه‌های خسارات اتومبیل را بسیار کمرشکن کرده است. بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی شخص ثالث را جبران می‌کند. شخص ثالث، شخص زیاندیده در جریان تصادفات است. ولی برای خسارات خودروی مقصر، بیمه بدنه مطرح می‌شود.  خرید این بیمه ماشین مزایای متعددی دارد که در زیر توجه شما را به این موارد جلب می‌کنیم:

 • پرداخت کل مبلغ خسارت به صورت نقدی
 • بهره‌مندی ار تخفیفات عدم خسارت
 • پرداخت کل مبلغ خودرو سرقت‌شده (با کسر فرانشیز)
 • پرداخت حق خسارت، حتی در صورت مقصربودن مالک (راننده)
 • امکان پرداخت مبلغ حق بیمه به صورت اقساطی
 • امکان انتقال بیمه بدنه و تخفیفات آن به ماشین دیگر
 • در صورتی که حد پوشش مالی مقصر، کافی نبود، برای جبران خسارت می‌توان از محل بیمه مربوطه، باقی خسارت را دریافت کرد.

بیمه بدنه خودرو چه خساراتی را پوشش می‌دهد؟

در بیمه بدنه خودرو معمولاً خسارات ناشی از برخورد خودرو با جسم ثابت (مانند دیوار) یا متحرک (خودرو دیگر) و یا برعکس برخورد جسم دیگر (تگرگ یا خودرو دیگر) به خودرو پرداخت می‌شود. همچنین در بیمه بدنه خودرو، خسارات ناشی از آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سرقت کلی یا جزئی، ایاب ذهاب به منظور تعمیرات، شکست شیشه، پاشیدن مواد شیمیایی، رنگ و اسید، زلزله، سیل و سایر حوادث طبیعی و افت قیمت جبران می‌شود به شرطی که بیمه گزار همه پوشش‌های فوق را خریده و حق بیمه را پرداخت کرده باشد.

پوشش خسارت حوادث طبیعی با بیمه بدنه

موضوع بسیاری از اختلافات بین بیمه گزار و شرکت بیمه مربوط به انتظارات و توقعاتی است که بیمه گزار فراتر از آنچه که در قرارداد به آن اشاره شده استنباط می‌کند. متاسفانه بیمه گزار هنگام خرید بیمه نامه دقت و توجه کافی به جزئیات بیمه نامه‌ای که می‌خرد ندارد و این موضوع بعداً ممکن است به بروز مشکلات و اختلافاتی بین بیمه گزار و بیمه گر منجر شود.

برای آگاهی از جزییات پوشش‌های بیمه بدنه، مطالعه راهنمای کامل بیمه بدنه را پیشنهاد می‌کنیم.

 قیمت بیمه بدنه در سال 1400

برخلاف بیمه شخص ثالث، قیمت بیمه بدنه مبلغ ثابتی ندارد و در شرکت‌های مختلف بیمه‌ای تفاوت‌های بسیاری دارد. علت این تفاوت‌ها نیز این است که شرکت‌های بیمه برای اعمال تخفیفات روی قیمت پایه بیمه بدنه خودرو  اختیارات بیشتری دارند.

در حقیقت نرخ پایه بیمه بدنه به ارزش خودرو بستگی داشته و بیمه مرکزی آن را به صورت ثابت اعلام نخواهد کرد.

از دیگر دلایل اختلاف قیمت بیمه بدنه این است که هریک از پوشش‌های اضافی این بیمه در شرکت‌های مختلف متفاوت است.

محاسبه قیمت بیمه بدنه

در محاسبه بیمه بدنه عوامل مختلفی تأثیرگذار هستند. عواملی مثل:

 • پوشش‌های اضافی بیمه بدنه
 • ویژگی‌های خودرو
 • تخفیف‌های بیمه بدنه

در زیر به توضیح هریک از این عبارات می‌پردازیم:

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه:

برای این‌که قیمت بیمه بدنه را محاسبه کنید، می‌بایست پوشش‌های اضافی بدنه خودرو را انتخاب و به ازای آن قیمت بیمه بدنه را محاسبه کنید.پس هرچقدر در زمان خرید بیمه بدنه، پوشش بیشتری انتخاب کنید قیمت بیمه بدنه شما افزایش خواهد داشت.

ویژگی‌های خودرو:

مولفه‌هایی مثل ارزش خودرو، سال ساخت خودرو، نوع خودرو و کاربری خودرو است که تمامی این مولفه‌ها به صورت مستقیم بر قیمت بیمه بدنه تاثیرگذار هستند.

تخفیف‌های بیمه بدنه

تخفیف‌هایی مثل تخفیف عدم خسارت، تخفیف خودروی صفر کیلومتر، تخفیف خرید نقدی، تخفیف ارزش خودرو و...اگر در صدد خرید بیمه بدنه ارزان هستید، می‌توانید با بهره‌مندی از تخفیفات زیر، قیمت پایین‌تری را برای بیمه‌نامه خود تجربه کنید:

تخفیف خودرو صفر کیلومتر:

تخفیف خودروی صفر کیلومتر بین 20 تا 30 درصد در نظر گرفته می‌شود.

تخفیف عدم خسارت:

 هر راننده‌ای که در مدت اعتبار این بیمه‎‌نامه تصادفی نکرده و خساراتی را از بیمه دریافت نکرده باشد، این تخفیف شامل حال وی خواهد شد. جدول تخفیفات بیمه بدنه 1400 را در زیر ببینید:

 

درصد تخفیف

درصد تخفیف

۲۵%

یک سال عدم خسارت

۳۵%

دو سال عدم خسارت

۴۵%

سه سال عدم خسارت

۶۰%

چهار سال عدم خسارت

 

تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه :

این تخفیف مربوط به پرداخت نقدی حق بیمه است و در تمام شرکت‌ها 10 درصد در نظر گرفته می‌شود.

تخفیف‌های فرعی بیمه بدنه شامل موارد زیر است:

 • تخفیف ارزش خودرو
 • تخفیف‌های گروهی
 • تخفیف خودروهای وارداتی
 • تخفیف برخی از مشاغل
 • طرح‌های تشویقی به مناسبت اعیاد و زمان‌های خاص و ...

برای استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه ماشین به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/carbody

 

خرید بیمه بدنه خودرو در کمتر از سه دقیقه

 

خرید اینترنتی بیمه بدنه ماشین

چنانچه قصد داشته باشید قیمت بیمه بدنه را به صورت حضوری استعلام و سپس خرید کنید، باید ساعت‌ها از زمان خود را صرف رفت و آمد کنید. ضمنا مشکلات ترافیک، شرایط آب وهوایی، کرونا و شلوغی صف‌های نمایندگی بیمه نیز در انتظار شماست. پس برای اجتناب از این مشکلات، می‌توانید با استفاده از اینترنت، به راحتی و در چند دقیقه به استعلام و خرید آنلاین بیمه بدنه خودروی خود بپردازید.

در زمان گردآوری اطلاعات و مقایسه خدمات مختلف سامانه‌های بیمه‎‌ای، متوجه شدیم که  بیمه دات کام، سامانه دارای مجوز بیمه مرکزی برای استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. این سامانه امکان خرید اینترنتی انواع بیمه نظیر بیمه بدنه خودرو، بیمه شخص ثالث خودرو و موتور، بیمه درمان، بیمه آتش‌سوزی و .... را در سایت خود  فراهم آورده است.

شما برای خرید بیمه بدنه خودروی خود از  سایت bimeh.com، می‌توانید در صفحه استعلام بیمه بدنه، اطلاعات خودروی خود را وارد کرده و سفارش بیمه خود را ثبت نمایید. پس از انتخاب پوشش‌ها، تکمیل سفارش و پرداخت حق بیمه خودروی مناسب خود از بین شرکت‌های بیمه معتبر، بیمه‌نامه بدنه خودروی شما صادر و رایگان به مقصد انتخابی شما فرستاده خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سامانه فروش آنلاین بیمه دات کام، درگاه‌های ارتباطی زیر فراهم است:

 اطلاعات تماس:

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد6

پست الکترونیک: info@bimeh.com

شماره تماس: 0214372

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها