کد خبر: ۳۵۸۴۰۳
۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۵
0
دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا از ابلاغیه جدید دکتر وحیدی فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا به استانداران سراسر کشور خبر داد
تشدید کنترل مرز‌های کشور برای پیشگیری از ورود کرونای لامبدا
 
 
به گزارش پول نیوز، دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: دستور وزیر کشور به برقراری تمهیدات لازم از سوی استان‌های مرزی و دستگاه‌های ذیربط، در راستای پیشگیری از ورود سویه کرونای لامبدا از کشور‌های مبداء جهش و یا دیگر کشور‌هایی که شیوع این نوع از ویروس در آن‌ها مشاهده و گزارش شده، است.

بابک دین پرست با اشاره به ابلاغیه وزیر کشور به استانداران سراسر کشور در خصوص شیوع روز افزون سویه کرونای لامبدا در تعدادی از کشور‌های جهان و احتمال وجود سویه موصوف در کشور‌های همسایه و نیز امکان انتقال آن به داخل کشور، تصریح کرد: دکتر وحیدی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا تاکید بر بکارگیری تمهیدات لازم از سوی استان‌های مرزی و دستگاه‌های ذیربط، در راستای پیشگیری از ورود سویه مذکور از کشور‌های مبداء جهش و یا دیگر کشور‌هایی که شیوع این نوع از ویروس در آن‌ها مشاهده و گزارش شده، داشته است.

معاون وزیر کشور با اشاره به تاکیدات وزیر کشور نسبت به ورود ویروس کرونا (سویه لامبدا) به کشور، گفت: پیش بینی تمهیدات مراقبتی، کنترلی و پیشگیرانه، آمادگی‌های لازم در راستای تشدید کنترل‌های مرزی در مبادی قانونی (فرودگاه ها، پایانه ها، بنادر، مناطق آزاد، بازارچه‌های مشترک مرزی) و همچنین در مرز‌های زمینی و دریایی کشورمان با کشور‌های همسایه، اتخاذ شود.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا همچنین از دستور وزیر کشور به استانداری‌های سراسر کشور؛ گفت: حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت آینده، نسبت به برگزاری جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان، با حضوراعضای ستاد‌های مدیریت بیماری کرونای شهرستان‌های مرزی (بصورت ارتباط تصویری)، اقدام و تصمیمات لازم درخصوص اجرایی شدن محور‌های مورد اشاره اتخاذ شود.

دین پرست افزود: تشدید کنترل‌های مرزی با هدف جلوگیری از تردد‌های غیرمجاز؛ نظارت دقیق و مستمر در جهت رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مصوب و ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیرامون تردد مسافرین، زائرین، رانندگان ترانزیت، ملوانان، اتباع و مهاجرین خارجی و سایر تردد کنندگان از مبادی مرزی؛ (اعم از مرز‌های زمینی، هوایی، ریلی ودریایی) و پیش بینی‌های لازم درجهت انجام تست کرونا ازمسافرین درمبادی مرزی و در بدو ورود، قرنطینه افراد مشکوک در نقطه صفرمرزی از مواردی هستند که باید اجرا شوند.

در رونوشت ابلاغیه صادره برای ستادکل نیرو‌های مسلح، آمده است، در راستای اتخاذ تمهیدات مناسب ازسوی نیرو‌های مسلح مستقردر مرز‌های جمهوری اسلامی ایران (اعم از مرز‌های زمینی، هوایی ودریایی)، به منظورتقویت کنترل‌های مرزی درمبادی قانونی وهمچنین مقابله جدی با تردد عابرین غیرمجاز دستورات لازم صورت گیرد.

همچنین در رونوشت ابلاغیه صادره خطاب به وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، آمده است: درخصوص تعیین و ابلاغ مصادیق محدودیت‌های موردنظر، به منظور پیشگیری از ورود سویه کرونای لامبدا به داخل کشور، دراجرای بند (۶) مصوبات چهل و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مورخ ۳-۸-۱۳۹۹و صدور و ابلاغ دستورالعمل‌های متناسب، بعنوان دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح کشور (با اولویت استان‌های مرزی) ودیگردستگاه‌های ذیمدخل، در راستای نظارت دقیق براجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی درمبادی مرزی (اعم اززمینی هوایی، ریلی ودریایی) دستورات لازم صادر و نتیجه اعلام شود.

در ادامه خطاب به وزارت راه وشهرسازی و رئیس کمیته حمل ونقل ستاد ملی مدیریت کرونا، آمده است: به منظورنظارت سازمان‌ها وشرکت‌های وابسته به آن وزارت، بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، درتمامی مبادی ورودی وخروجی کشور (اعم از هوایی، دریایی، ریلی و زمینی)، فرودگاه ها، پایانه‌ها و ایستگاه‌های ریلی، جهت مقابله جدی با ورود سویه کرونای لامبدا، به داخل کشور دستورات لازم صورت گیرد.

در رونوشت این ابلاغیه خطاب به وزارت اموراقتصادی و دارایی آمده است: به منظور الزام سازمان‌های وابسته به آن وزارت، ازجمله گمرکات ومناطق آزاد وویژه تجاری سراسرکشور، به منظور رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی درتمامی مبادی ورودی وخروجی کشور (اعم از مرز‌های هوایی، دریایی، ریلی و زمینی)، فرودگاه ها، پایانه‌های مرزی مناطق آزاد و ویژه تجاری، جهت مقابله جدی با ورود سویه کرونای لامبدا به داخل کشور دستورات لازم صادر شود.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، همچنین خطاب به وزارت امورخارجه، آمده است: صدور ابلاغیه لازم به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران، درکشور‌های جهان وسازمان بین المللی مرتبط با موضوع، به منظور رصدآخرین وضعیت شیوع سویه کرونای لاندا درکشور‌های متوقف فیه و اعلام مراتب به وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی.

در رو نوشت ابلاغیه خطاب به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی، آمده است: به منظور رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، در راستای اجرای ماموریت‌های مرتبط با آن وزارت واعلام نتیجه صورت گیرد.
همچنین خطاب به وزارت ورزش وجوانان، آمده است: صدور ابلاغیه‌های لازم به روسای فدراسیون‌های ورزشی، کمیته ملی المپیک و...، به منظور رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، در زمان حضور ورزشکاران کشورمان درمسابقات جهانی وبین المللی، پارالمپیک و...، بالاخص درکشور‌های مبداء جهش وشیوع سویه کرونای لامبدا و همچنین برگزاری مسابقات بین المللی وجهانی، در داخل کشور و اعلام نتیجه.

در رو نوشت ابلاغیه خطاب به فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، آمده است به منظور تشدیدکنترل‌های مرزی درمبادی ورودی وخروجی کشور (اعم ازمرز‌های هوایی، دریایی، ریلی و زمینی) وهمچنین جلوگیری ازتردد عابرین غیرمجاز؛ جهت مقابله جدی با ورود سویه کرونای لاندا به داخل کشور و نتیجه اعلام شود.

همچنین خطاب به جمعیت هلال احمرجمهوری اسلامی ایران، آمده است: صدور دستورلازم به منظور همکاری با وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، در راستای اجرای این ماموریت و اعلام نتیجه به قرارگاه.
در رو نوشت ابلاغیه خطاب به سازمان حج و زیارت، آمده است:، به منظور رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، در راستای اجرای ماموریت‌های مرتبط با آن سازمان و اعلام نتیجه به قرارگاه.

همچنین خطاب به سازمان مدیریت بحران کشورآمده است: به منظور رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، در راستای اجرای ماموریت‌های مرتبط با آن سازمان و اعلام نتیجه به قرارگاه؛ و همچنین در رونوشت این ابلاغیه آمده است: سایر استانداران سراسرکشور و مسئولین ستاد‌های استانی مدیریت بیماری کرونا در راستای تحقق محور‌های مورد تاکید در این ابلاغیه اقدام لازم و متناسب را انجام دهند.
 
منبع: بهداشت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها