کد خبر: ۳۶۰۱۴۱
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸
0
آخرین نسخه‌ی لایحه‌ی رتبه بندی معلمان، شامل پنج گروه برای آن‌هاست.
رتبه‌بندی معلمان اصلاح شد
متن لایحه نهایی رتبه بندی معلمان، دسته‌بندی‌ها را نشان می‌دهد. بر اساس متن لایحه رتبه بندی، معلمان در پنج رتبه قرار می‌گیرند که به  اسامی زیر مشخص شده‌اند:

معلم پایه

معلم ارشدمعلم خبرهمعلم سرآمدو استاد معلمماده ۴:رتبه معلمان بدو خدمت با مدرک کارشناسی و بالاتر، معلم پایه استماده ۵: فرایند رتبه‌بندی برای معلمانی که تا قبل از تصویب این قانون در استخدام آموزش و پرورش بودند (همه معلمان شاغل کنونی) بر اساس امتیازات ناشی از دوره‌های ضمن خدمت، شایستگی‌های عمومی و تخصصی، عملکرد رقابتی، دانش تخصصی _تربیتی، سنوات تجربه معلمی و آخرین مدرک تحصیلی، در یکی از رتبه‌های پنج گانه این قانون تا پایان سال ۱۴۰۰ قرار می‌گیرد. تبصره ۱ ماده ۵: رتبه بندی شامل نیرو‌های آموزشی شاغل در پست اداری می‌شود. ماده  ۶: کسب رتبه‌های بالاتر مستلزم حداقل ۵ سال توقف در رتبه قبلی و کسب امتیازات لازم بر اساس  آیین نامه اجرایی این قانون خواهد بود.
تبصره ۱ ماده ۶: مدت توقف لازم برای معلمان شاغل در مدارس مناطق  محروم مرزی و عشایری حداقل چهار سال خواهد بود (به شرط حضور مداوم در ۴ سال  در منطقه محروم).

تبصره ۲ ماده ۶: دوره توقف در هر رتبه برای نخبگان موضوع تبصره ۱ ماده ۶۵  و افرادی که در دوره توقف دارای شایستگی اقدامات و عملکرد برجسته باشند حداقل سه سال خواهد بود.

تبصره ۳ماده ۶: حداقل سابقه معلمی برای کسب رتبه معلم سرآمد، ۱۵  سال و استاد معلم ۲۱ سال خواهد بود.

ماده ۷: مجموع حقوق و مزایای معلمان بارتبه‌های مندرج در این قانون نباید از ۸۰ درصد مجموع  حقوق و و فوق العاده‌های اعضای هیئت علمی مربی آموزشیار و مربی دانشگاه‌های وزارت علوم تحقیقات و فناوری (برای معلمان با مدرک کارشناسی و پایینتر مربی آموزشیار و برای معلمان با مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر مربی) کمتر باشد و به ازای هر ارتقاء رتبه که کسب نموده و یا می‌نمایند به ترتیب  ۲۵ درصد (معلم ارشد)

 ۲۰ درصد (معلم خبره) ۱۵ درصد (معلم سرآمد) و ۱۰ درصد (استاد معلم) ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان افزوده شود. تبصره ۱ماده ۷: افزایش پرداختی ناشی از اجرای این قانون همه‌ساله متناسب با تغییرات حقوق و فوق العاده‌های اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در احکام استخدامی معلمان به عنوان فوق العاده رتبه بندی لحاظ می‌شود و مشمول کسورات بازنشستگی می‌گردد. تبصره ۲ ماده ۷: دولت مکلف است همه امتیازات و درصد‌های موضوع فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را برای سایر کارمندان دولت به مشمولین این قانون اختصاص دهد و فوق العاده رتبه بندی موضوع این ماده علاوه بر امتیازات و درصد‌های مزبور می‌باشد. تبصره ۳ ماده ۷: فوق العاده‌های موضوع این قانون از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ در سقف منابع پیش بینی شده در بند (واو) تبصره ۳ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور پرداخت می‌شود و از ابتدای سال ۱۴۰۱ منوط به پیش‌بینی بار مالی در قوانین بودجه سنواتی به صورت کامل اعمال خواهد شد. ماده ۸: در راستای تحقق هدف عملیاتی شماره ۲ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر لزوم تمام وقت شدن معلمان وزارت آموزش و پرورش مکلف است نسبت به اصلاح طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور موضوع ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری در آیین نامه اجرایی این قانون اقدام کند.

ماده ۹: آیین نامه اجرایی قانون در خصوص نحوه تشکیل هیئت‌های ممیزه مرکزی استانی شهرستانی و منطقه شامل چگونگی تعیین امتیاز معلمان برای رتبه‌بندی، شرایط کسب ارتقا، توقف و تنزل رتبه و جزئیات تعیین میزان فوق العاده رتبه بندی، حسب  امتیازات حاصله حداکثر ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون توسط وزارت آموزش و پرورش با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری استخدامی کشور تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها