کد خبر: ۳۶۱۴۰۳
۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۷
0
طبق طرح در دستور بررسی مجلس، کلیه معلمان حق التدریس، نیرو‌های دارای شناسه نیروی انسانی و دوره دیده در دانشگاه فرهنگیان، استخدام رسمی می‌شوند.
 
خبر خوش مجلس برای فرهنگیان
اخیرا طرحی در مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفته است که با تصویب نهایی آن کلیه معلمان حق التدریس، معلمان مدارس زیر ترم، نیرو‌های دارای شناسه نیروی انسانی (کد پرسنلی) و دوره دیده در دانشگاه فرهنگیان، مربیان پیش دبستانی غیردولتی، نیرو‌های خرید خدمات (برون سپار در هنرستان ها)، آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی و نیرو‌های خرید خدمات آموزشی که از تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱ تا ۱۳۹۹/۷/۱ به صورت مستقیم با آموزش و پرورش و یا شرکت‌های عمومی و خصوصی (معرفی شده توسط آموزش و پرورش) و یا هیأت امنای مدرسه بصورت مستمر یا غیر مستمر قرارداد داشته و حقوق و مزایای خود را از آنان دریافت کرده اند، در هر گروه با اولویت میزان سابقه همکاری، پس از طی دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان و قبولی در آزمون پایان دوره حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۴ هجری شمسی استخدام رسمی می‌شوند.

متن این طرح به شرح زیر است:

مقدمه (دلایل توجیهی):

قانون در مورد نحوه به کارگیری نیرو‌های نیل سکوت مانده است. با توجه به همکاری، تب تجربه و مهارت کافی این گروه‌ها در مدارس مناطق محروم و صعب العبور کشور که با تعلق کم‌ترین مزایا و محمدم امنیت شغلی همراه بوده است و همچنین در جهت رفع تمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش، استخدام گروه‌های ذیل در راستای بٹ عدالت می‌باشد.

معرفی نیرو‌های مشمول مطرح:

- معلمین حق التدریس:

به افرادی اطلاق می‌شود که در بازه زمانی سال ۹۱ تا قبل از مهر ماه ۹۹ با داشتن کد پرسنلی در مدارس دولتی به عنوان نیروی حق التدریس آزاد همکاری داشته و حقوق و مزایای خود را از اعتبارات دولتی دریافت کرده اند.

- مربیان پیش دبستانی غیر دولتی:

به کلیه نیرو‌های اطلاق می‌شود که از مهر ماه ۹۱ تا قبل از مهر ماه ۹۹ با داشتن تأییدیه از هسته گزینش آموزش و پرورش با یکی از مراکز پیش دبستان غیر دولتی که محل تشکیل کلاس‌های آن‌ها در مدارس دولتی و یا فضای مازاد مدارس دولتی بوده همکاری داشته اند و حقوق و مزایای خود را از موسس یا مشارکت‌های مردمی و یا وزارت آموزش و پرورش با مدیر و یا از طریق شهریه نوآموزان دریافت کرده اند و در سوابق آن‌ها حداقل یکسال تحصیلی همکاری ثبت شده است.

- نیرو‌های دارای کد پرسنلی و دوره دیده در دانشگاه فرهنگیان:

به کلیه نیرو‌های درگیر با آموزش و پرورش از هر نوع اطلاق می‌شود که با دارا بودن کد پرسنلی، تأییدیه هسته گزینش و مدرک دانشگاهی مورد تأیید وزارت علوم، در دوره‌های بدو خدمت دانشگاه فرهنگیان و یا دوره‌هایی که مستیما زیر نظر آن دانشگاه برگزار شده، شرکت کرده اند و در بازه زمانی ۹۱/۱/۱ لغایت ۹۹/۷/۱ با داشتن ابلاغ رسمی در مدارس دولتی تدریس کرده اند و در سوابق آن‌ها حداقل یک سال تحصیلی همکاری ثبت شده است و همچنین کلیه حقوق و مزایای خود را از وزارت آموزش و پرورش دریافت کرده اند.

- معلمین مدارس زیر نرُم:

به کلیه افرادی گفته می‌شود که در بازه زمانی ۹۱/۱/۱ تا ۹۹/۱/۷ با انتخاب و معرفی آموزش و پرورش در یکی از مدارسی که دانش آموزان آنان از نظر تعداد به حد نرم قانونی نرسیده اند، تدریس نموده‌اند و حقوق خود را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از آموزش و پرورش دریافت کرده اند.

- نیرو‌های خرید خدمات (برون سپار در هنرستان ها):

به کلیه نیرو‌هایی اطلاق می‌شود که از ۹۱/۱/۱ تا قبل ۹۹/۱/۷ با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی لیسانس و بالاتر و پس از گزینش، از طریق موسس شرکت واسط با اداره کل آموزش و پرورش قرار داد غیر مستقیم داشته و حقوق خود را از اعتبارات دولتی توسط شرکت (قرار داد دوطرفه) دریافت کرده اند و در هنرستان‌های دولتی تدریس داشته اند و در سوابق آن‌ها حداقل یک سال تحصیلی همکاری ثبت شده است.

- آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی:

کلیه نیرو‌هایی که در بازه زمانی ۹۲/۱/۱ لغایت ۹۹/۱/۷ با نهضت سواد آموزی همکاری کرده و حداقل یک دوره از دوره‌های سه گانه سواد آموزی (سواد، تحکیم، انتقال کلاس گذاری برای آن‌ها ثبت شده است.

- نیرو‌های خرید خدمات آموزشی:

به کلیه نیرو‌هایی اطلاق می‌شود که از اول مهرماه ۹۲ تا قبل از مهر ماه ۹۹ با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی لیسانس و بالاتر و پس از گزینش، از طریق موسس با اداره کل آموزش و پرورش قرار داد مستقیم داشته و حقوق خود را از اعتبارات دولتی دریافت کرده اند؛ لذا طرح ذیل به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود:

عنوان طرح:

طرح تبدیل وضعیت استخدامی معلمین

ماده واحده - کلیه معلمان حق التدریس، معلمان مدارس زیر ترم، نیرو‌های دارای شناسه نیروی انسانی (کد پرسنلی) و دوره دیده در دانشگاه فرهنگیان، مربیان پیش دبستانی غیردولتی، نیرو‌های خرید خدمات (برون سپار در هنرستان ها)، آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی و نیرو‌های خرید خدمات آموزشی که از تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱ تا ۱۳۹۹/۷/۱ به صورت مستقیم با آموزش و پرورش و یا شرکت‌های عمومی و خصوصی (معرفی شده توسط آموزش و پرورش) و یا هیأت امنای مدرسه بصورت مستمر یا غیر مستمر قرارداد داشته و حقوق و مزایای خود را از آنان دریافت کرده اند، در هر گروه با اولویت میزان سابقه همکاری، پس از طی دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان و قبولی در آزمون پایان دوره حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۴ هجری شمسی استخدام رسمی می‌شوند.

بار مالی ناشی از تصویب این قانون در حد سقف حق التدریس سالانه و از محل حق التدریس پرداختی به کارکنان بازنشسته که مجدد به کار گرفته شده اند و از محل بودجه طرح بسته حمایتی و خروج بازنشستگان و حذف طرح معلم تمام وقت و با پیش بینی ردیف‌های اعتباری لازم در قوانین بودجه ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۴ کل کشور تأمین می‌شود.

تبصره – آیین نامه اجرائی این قانون مشتمل بر زمان بندی استخدام، احتساب سوابق بیمه‌ای افراد مشمول، نحوه آموزش گروه‌ها در دانشگاه فرهنگیان و پذیرش آنان حداکثر ظرف مدت سه ماه توسط وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی کشور با نظارت کمیسیون‌های آموزش تحقیقات و فناوری و اجتماعی مجلس شورای اسلامی تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها