کد خبر: ۳۶۲۹۳۶
۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸
0
موسوی که به عنوان بازمانده ظریف در وزارت خارجه شناخته می‌شود در حالی طالبان را خطری برای ایران می‌داند که سیاست رسمی جمهوری اسلامی در قبال افغانستان تلاش برای به رسمیت شناختن حق مردم این کشور است.
بازماندگان ظریف و روحانی مشغول کاراند

احزاب اگر چه دوران سرد و بدون سر و صدایی را تجربه می‌کنند، امّا نشست امروز خانه احزاب باعث شد تا آخر هفته داغی برای احزاب ثبت شود. نشستی که البته اظهارنظر‌های خاص آن در رسانه‌ها خبرساز شد؛

«اگر طالبان با این شکل در افغانستان حاکم شود حتماً تهدید راهبردی برای ایران خواهد داشت»، «طالبان را با داعش متوقف کنیم، از لحاظ امنیتی بیشتر به نفع ماست».

این‌ها جملاتی است که سیّد رسول موسوی، مدیرکل آسیای غربی وزارت خارجه به عنوان مهمان نشست خانه احزاب بر زبان رانده است.

ببینید: رسول موسوی موسوی که به عنوان بازمانده محمّدجواد ظریف در وزارت خارجه شناخته می‌شود، اظهاراتی خلاف سیاست‌های نظام درباره اوضاع افغانستان مطرح می‌کند
موسوی که به عنوان بازمانده محمّدجواد ظریف در وزارت خارجه شناخته می‌شود، در حالی این سخنان را مطرح کرده است که سیاست رسمی جمهوری اسلامی در قبال افغانستان، تلاش برای حفظ آرامش و دعوت طرفین درگیری به گفتگو و زمینه سازی برای به رسمیت شناختن حق مردم این کشور بوده است.

از همین روست که رهبر معظّم انقلاب در دیدار ششم شهریور با هیأت دولت تصریح فرمودند: «ما طرفدار ملت افغانستان هستیم چرا که دولت‌ها همچون گذشته می‌آیند و می‌روند، اما ملت افغانستان است که باقی می‌ماند».

مدیرکل آسیای غربی وزارت خارجه در حالی طالبان را یک تهدید می‌داند که رهبر انقلاب در ادامه بیانات خود درباره اوضاع افغانستان صراحتاً اعلام می‌کنند که «نوع رابطه ایران با دولت‌ها نیز بستگی به نوع رابطه آن‌ها با ایران دارد».

نکته قابل تأمل دیگر اینکه سخنان تنش زای مدیرکل وزارت خارجه در شرایطی مطرح می‌شود که پس از سخنان ۴ روز پیش رهبر معظّم انقلاب در جمع مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در پیامی از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره لزوم اتحاد میان شیعه و سنی در افغانستان استقبال کرد.

بازماندگان ظریف و روحانی مشغول کاراند/ هزینه سازی مدیرکل وزارت خارجه برای کشور

محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان: طالبان از سخنان آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران که خواستار وحدت بیشتر میان سنی‌ها و شیعیان در افغانستان شده است، استقبال می‌کند. ان‌شاءالله توطئه دشمنان برای از بین بردن وحدت میان شیعه و سنی خنثی خواهد شد.

بازمانده ظریف در وزارت خارجه که گویی با هدف خاصی سخنان خود را مطرح می‌کند در همان ابتدا، نکته قابل تأملی را مطرح می‌کند و سخن رفتن خود را از وزارت خارجه پیش می‌کشد: «من امروز مدیر کل هستم، اما نمی‌دانم همچنان شنبه می‌مانم یا نه... امروز حرف‌های سازمانی نمی‌زنم و تمام صحبت‌ها برای خودم است».

اگر چه حدود ۳ ماه است که حسن روحانی و محمّدجواد ظریف دولت جمهوری اسلامی ایران را ترک کرده اند، امّا هزینه سازی برای نظام به سبک آنان و اقدامات متضاد با منافع ملّی توسط برخی بازماندگان آن‌ها در دولت همچنان ادامه دارد.

هنوز انتشار فایل صوتی محمّدجواد ظریف در رسانه‌های ضدانقلاب و ایجاد دوگانه میدان و دیپلماسی و اظهاراتی علیه شهید سلیمانی از اذهان پاک نشده است.

قهر و استعفا در زمان حضور بشار اسد رئیس جمهور سوریه در ایران و دیدار با رهبر انقلاب که همه از آن به عنوان «جشن پیروزی مقاومت در تهران» یاد می‌کردند، نمونه‌ای دیگر از هزینه تراشی‌های ظریف برای نظام و سیاست خارجی نظام است.

بازماندگان ظریف و روحانی مشغول کاراند/ هزینه سازی مدیرکل وزارت خارجه برای کشور

درحالی که بشار اسد در ایران حضور یافت تا جشن مقاومت برگزار شود، ظریف استعفا کرد!

امروز اگرچه دیگر خبری از جنجال آفرینی‌های ظریف در دستگاه دیپلماسی نیست، امّا بازماندگان او در این دستگاه همچنان مشغول به کار هستند، آن هم در دورانی که دولت سیّد ابراهیم رئیسی به تبعیت از سیاست خارجی نظام، به دنبال حفظ ثبات و آرامش در منطقه و استیفای حقوق ملت ایران در محیط بین الملل است.

البته این تنها مدیرکل منصوب ظریف نیست که در دورانی که مردم به سیاست خارجی اصلاح طلبان و اعتدالیون پشت کرده اند، همچنان در حال و هوای سیاست خارجی به سبک روحانی و ظریف سیر می‌کند، بلکه برخی اصلاح طلبانی نیز که در نشست خانه احزاب سخنرانی کردند، نشان دادند که نه تنها پیام انتخابات ۲۸ خرداد و رأی قاطع مردم به سیّد ابراهیم رئیسی را دریافت نکرده اند، بلکه به هشت سال قبل بازگشته اند و همچنان کنار آمدن با کدخدا را آمال خود می‌دانند! چنانکه صادق نوروزی، دبیر کل حزب توسعه ملی ایران اسلامی در این نشست می‌گوید: «اگر با اربابان آذربایجان یعنی اسرائیل و آمریکا مسائلمان را حل نکنیم این کشور‌ها مزاحم ما خواهند بود»!

فعال سیاسی اصلاح طلب با تکرار سخنان ۸ سال قبل روحانی می‌گوید باید با اربابان کنار بیاییم!

فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین با نفی سیاست «نه غربی نه شرقی؛ جمهوری اسلامی» کشور می‌گوید: «امروز باید بگوییم هم شرقی هم غربی»!

مشابه همین سخنان از سوی محمّدزارع فومنی دیگر دبیرکل حزب اصلاح طلب مطرح می‌کند. دبیرکل حزب مردمی اصلاحات می‌گوید: «باید با آمریکا رابطه برقرار کنیم، آمریکا لولو خورخوره نیست... چین و روسیه پدر ما را در آورند... خطر آمریکا بیشتر از چین و روسیه نیست».

در حالی که دولت روحانی ۸ سال معیشت مردم را به مذاکره با آمریکا گره زد، دبیرکل حزب مردمی اصلاحات می‌گوید آمریکا لولوخورخوره نیست و باید با آن رابطه برقرار کنیم!

فومنی در حالی این سخنان را مطرح می‌کند که روزنامه اش پس از پیروزی بایدن با تیتر عجیب «امید به ایران بازگشت» خبرساز شد و اکنون در یکسالگی پیروزی بایدن هنوز خبری از تغییر رویکرد او در قبال ایران نیست.

بازماندگان ظریف و روحانی مشغول کاراند/ هزینه سازی مدیرکل وزارت خارجه برای کشور

آیا اصلاح طلبانی که ۸ سال تمام در ائتلاف با دولت حسن روحانی، مصائب بی سابقه ای، چون بی ارزش شدن پول ملّی، تورم کمرشکن، اغتشاشات خیابانی، تحریم‌های بی سابقه و از دست رفتن سرمایه‌های کشور در عرصه هسته‌ای را به ارمغان آوردند، حاضر نیستند چندماه به دولت سیّد ابراهیم رئیسی فرصت دهند تا برنامه‌ها و رویکرد‌هایی که برآمده از خواست مردم است را اجرا کند؟

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها