کد خبر: ۳۶۳۸۴۴
۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۶
0
اقتصادنیوز: امروز 17 آبان 1400 تراز پول حقیقی ها در شرایطی منفی دنبال شد که الگوی رفتاری روز قبل برای معاملات مجددا تکرار شد.
تراز پول حقیقی های بورس منفی شد/بخت و اقبال خوب خریداران
بازار سهام در روز دوشنبه نیز به مانند دیروز با همان الگوی رفتاری دنبال شد، اما با این تفاوت که در پایان معاملات این بار بخت و اقبال با خریداران بود. شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با ۰.۲۴ درصد افزایش در نقطه ۱.۴۳۴ میلیون واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۰.۰۶ درصدی در نقطه ۳۸۴.۹ هزار واحد ایستاد. رفت و برگشت شاخص در معاملات امروز به مانند دیروز در دامنه محدودتری دنبال شد.

در فرابورس، شاخص کل در نقطه ۲۰.۳ هزار واحد ایستاد. بپاس، غصینو جزو نماد‌هایی بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص داشتند. فرابورس، اما در نقش مانع ظاهر شد.

نوری، خودرو، رمپنا و شپدیس بیشترین تاثیر را در حرکت روبه جلوی شاخص داشتند، این در حالی بود که شستا بیشتر در نقش مانع رشد شاخص ظاهر شد.

ارزش کل معاملات امروز سهام ۶۲.۹ هزار میلیارد تومان بود که ۵.۸ هزار میلیارد تومان آن سهم معاملات خُرد بود. تراز پول حقیقی‌ها هم امروز منفی بود؛ به طوریکه ۱۱۰.۴ میلیارد تومان پول از بازار سهام و ۳۲.۸ میلیارد تومان پول از صندوق‌های با درآمد ثابت خارج شد. همچنین سرانه معامله حقیقی‌ها درحالی امروز هم به نفع خریداران بود که برای سرانه خرید حقیقی‌ها ۱۶ میلیارد تومان و سرانه فروش حقیقی‌ها ۱۴.۷ میلیارد تومان بود.

سهم‌هایی که ورود و خروج پول داشتند
صف‌های خرید امروز هم اگرچه در ابتدای معاملات امروز ۱۶۵۷.۶ میلیارد تومان بود، اما در پایان معاملات به ۴۱۶.۵ میلیارد تومان تقلیل یافت. صف‌های فروش هم در ابتدای معاملات امروز ۲۳۷.۳ میلیارد تومان بود که در پایان معاملات به ۵۹۶.۷ میلیارد تومان رسید. تعداد صف‌های خرید (۷۴ نماد) د نسبت با تعداد صف‌های فروش (۸۶ نماد) به طور متناسبی در تعادل بود. در واقع اگرچه ارزش صف‌های فروش بیش از ارزش صف‌های خرید بود، اما در پایان، اقبال با خریداران بود که توانستند شاخص را سبز نگه دارند.

بیشترین ورود پول حقیقی‌ها امروز برای نماد وگردش با ۵۲.۸ میلیارد تومان بود. خودرو با ۲۷.۵ میلیارد تومان، شاراک با ۲۴.۷ میلیارد تومان، بپاس با ۲۳.۹ میلیارد تومان و نوری با ۱۹.۲ میلیارد تومان جزو دیگر سهم‌هایی بودند که بیشترین ورودی پول حقیقی‌ها را داشتند. البته امروز فملی با ۲۳.۹ میلیاردتومان، فجهان با ۲۰.۲ میلیارد تومان، فولاد با ۱۸.۵ میلیارد تومان، شپنا با ۱۶.۲ میلیارد تومان و وکار با ۱۴.۵ میلیارد تومان سهم‌هایی بودند که شاهد بیشترین خروجی پول حقیقی‌ها بود. حقوقی‌ها هم امروز در نماد‌های فولاد، ختوقا، فملی، شپنا و خپارس در نقش خریدار و در نماد‌های خساپا، خودرو، خگستر در نقش فروشنده ظاهر شدند.

بیشترین بازدهی از آن کدام نماد‌ها بود
بیشترین بازدهی را در بورس خکمک با ۱۱.۳۸ درصد و دزهراوی با ۵ درصد به ثبت رساند. بیشترین کاهش قیمت را هم سخزر با ۴.۸۳ درصد ولپارس با ۴.۶۹ درصد ثبت کردند. در فرابورس هم سمگا، اوان و اعتلا با بیشترین بازدهی روبه رو شدند. این در حالی بود که حسیر زیانده‌ترین نماد بود.

بیشترین حجم معاملات را هم خودرو، خساپا، خبهمن و خساپا به ثبت رساندند. بیشترین کاهش بازاری هم برای نماد‌های شستا، شتران و شپنا بود. این در حالی است که در فرابورس کرمان و سمگا بیشترین حجم معاملات به ثبت رسید. البته بیشترین کاهش ارزش بازار هم برای نماد‌های فرابورس، وسپهر، هرمز و بساما بود. بیشترین نسبت حجم به شناوری نیز برای نماد توسن با ۱۲.۶ درصد بود.
 
منبع: اقتصاد نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها