May 2022 17 / سه‌شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
کد خبر: ۳۶۸۷۰۱
۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۸
0
وزیر ورزش و جوانان پس از کش و قوس‌های فراوان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان را منصوب کرد که با واکنش اهالی ورزش مواجه شد.
از هیأت استانی تکواندو تا معاون وزیر ورزش
حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان طی حکمی سیدمحمد پولادگر را به عنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان منصوب کرد. در بخشی از حکم سجادی برای پولادگر آمده است: «با توجه به منویات الهی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب و تاکیدات ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، از جنابعالی انتظار می‌رود باتوجه ویژه به قانوان اهداف و وظایف وزارت متبوع، در رعایت اصول "عدالت محوری"، "انقلابی‌گری"، "مردم‌داری"، "پاکدستی و فسادستیزی" و "قانون‌مداری" دولت سیزدهم در سازماندهی امور فدراسیون‌ها، هیات‌های ورزشی و باشگاه‌های ورزشی موجبات ارتقاع سطح کمی و کیفی فعالیت‌های ورزشکاران، مربیان و خصوصا قهرمانان را در عرصه‌های ملی، آسیایی و جهانی را فراهم نمایید.»

از هیأت استانی تکواندو تا معاون وزیر ورزش/ مردی از جنس پولاد

در ابتدا شاید نیاز باشد نگاهی کوتاه به روزمه مدیریتی پولادگر بیندازیم. وی سال‌ها در حوزه علمیه قم مشغول به تحصیل بوده و دارای تحصیلات حوزوی پایان سطح ۲، لیسانس علوم سیاسی و فوق لیسانس فلسفه و حکمت اسلامی است. پولادگر رئیس هیأت تکواندو استان مرکزی و استان قم (۱۳۷۳–۱۳۶۲)، نایب رئیس فدراسیون تکواندو (۱۳۷۹–۱۳۷۳)، رئیس فدراسیون (۱۳۷۹ تا ۱۴۰۰)، عضو شورای مرکزی بسیج ورزش کشور (از ۱۳۷۷)، رئیس اتحادیه تکواندو غرب آسیا (۲۰۰۸–۲۰۱۵)، عضو شورای اجرایی فدراسیون جهانی (۱۳۹۲–۱۳۸۴)، نایب رئیس اتحادیه آسیا (۲۰۰۸–۲۰۱۴) و عضو شورای اجرایی کمیته ملی المپیک ایران بود و حالا باید در سمت جدید و مهمی ایفای نقش کند.

سجادی: سوابق درخشان پولادگر بر کسی پوشیده نیست

سیدحمید سجادی با اشاره به انتخاب سیدمحمد پولادگر به‌عنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش اظهار داشت: با توجه به شناختی که از پولادگر دارم، می‌دانم برای خدمت به ورزش و مردم در این معاونت حضور دارد. سوابق درخشان پولادگر بر کسی پوشیده نیست و حضور ۲۲ ساله او در فدراسیون تکواندو گواه این است که خدمات ارزنده‌ای را برای این رشته پرمخاطب انجام داده است. ثبات مدیریتی امروز در جهان یکی از فاکتور‌های موفقیت به حساب می‌آید و خوشبختانه پولادگر در این سال‌ها با ثبات مدیریتی زمینه‌ساز اتفاقات بسیار خوبی شده است.

از هیأت استانی تکواندو تا معاون وزیر ورزش/ مردی از جنس پولاد

وی تصریح کرد: چشمان زیادی به دست‌های ماست که بتوانیم بهترین اقدامات را برای ورزش کشور رقم بزنیم. کار‌های زیادی روی زمین مانده است که باید همه دست به دست هم دهیم و با مشارکت و همدلی کار را به جلو ببریم. باید کاری انجام دهیم که همه خوبی‌های ورزش را داشته باشیم. خوشحالیم که یکی از بهترین گزینه‌ها را برای پست مهم معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای انتخاب کردیم. با توجه به نزدیکی به بازی‌های آسیایی و المپیک باید همه توان خودمان را برای حضور مقتدر در این بازی‌ها بگذاریم و برای المپیک آماده شویم. تغییراتی در برخی از فدراسیون‌ها داشتیم و باز هم انتخابات خواهیم داشت و باید با همه این اتفاقات در حوزه ورزش قهرمانی تلاش ویژه‌ای انجام دهیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: با توجه به تجاربی که پولادگر در حوزه ورزش قهرمانی دارد انتظار می‌رود نگاه ویژه‌ای به ورزش بانوان نیز داشته باشد. با تعامل خوب و همدلی با دیگر معاونت‌ها که همگی از بهترین مدیران کاربلد هستند می‌توان زمینه‌ساز اتفاقات خوب در ورزش کشور شد.

پولادگر: قدرت ما دشمن را مایوس می‌کند

سید محمد پولادگر هم با تاکید بر لزوم همدلی بین همه مجموعه وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: سعی و تلاش ما در این معاونت بر این خواهد بود که در لحظه بتوانیم کار‌ها را انجام دهیم و به بعد موکول نکنیم. قطعاً کاری موفق خواهد بود که به صورت گروهی انجام شود و ما نیز از ظرفیت همه مجموعه برای رسیدن به اهداف عالی وزارت ورزش و جوانان بهره خواهیم گرفت.

از هیأت استانی تکواندو تا معاون وزیر ورزش/ مردی از جنس پولاد

وی افزود: با توجه به اینکه بازی‌های آسیایی را به زودی در پیش داریم و همچنین برای المپیک نیز باید آماده شویم، همه تمرکز خود را درجهت آماده شدن فدراسیون‌ها خواهیم گذاشت و هدف ما این است که کاروان کیفی را روانه مسابقات کنیم. زمان زیادی تا شروع بازی‌های آسیایی هانگژو باقی نمانده و می‌بایست همه فدراسیون‌ها تلاش خود را برای آماده‌سازی تیم‌ها انجام دهند و ما نیز هرآنچه که از دستمان برآید، برای کمک به ورزش قهرمانی به کار خواهیم گرفت.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: هدف دیگر ما این است که باری از روی دوش ورزش کشور برداریم و به همین خاطر نیاز به تلاش همه مجموعه وزارت ورزش و جوانان داریم. ورزش در همه روابط اجتماعی، اقتصادی و سیاسی تأثیرگذار است و بدون شک موفقیت ورزش در کشور با خود شادابی و نشاط اجتماعی می‌آورد. ما باید در جهت تقویت عِرق ملی قدم برداریم و با توجه به وجود برخی مشکلات اقتصادی سعی کنیم در جهت رفع مشکلات مردم قدم برداریم. هرچه قدر ما بتوانیم موفقیت در ورزش به دست آوریم قطعا دشمن را مایوس می‌کنیم و موجب رشد و ارتقای کشور در همه حوزه‌ها خواهیم شد.

تزریق خونی تازه به ورزش با حضور مردی از جنس پولاد

در بین تمام سوابق پولادگر، شاید حضور در فدراسیون تکواندو بیش از هر مورد دیگری به چشم بیاید و میزان خوبی برای سنجش سطح مدیریت او باشد. هر چند تکواندوی ایران در سال‌های اخیر از نظر فنی از روند مطلوبش فاصله گرفت، اما به گواه بسیاری از کارشناسان، این فدراسیون جز نخستین رشته‌هایی بود که ساختاری منطقی را به خود دید و دارای نظام اداری منسجمی شد. این اقدامات هم از جمله فعالیت‌های موثر پولادگر در فدراسیون تکواندو بود.

از هیأت استانی تکواندو تا معاون وزیر ورزش/ مردی از جنس پولاد

مدل مدیریتی پولادگر در سال‌های اخیر به گونه‌ای بود که باعث شد تکواندو به خوبی در سراسر ایران توسعه پیدا کند. همگانی کردن رشته‌ای همچون تکواندو کار سخت و پیچیده‌ای بود که به همراه تیم مدیریتی‌اش توانست به خوبی آن را انجام دهد. البته، این همگانی سازی با اخلاق مداری و فعالیت‌های فرهنگی بوده که تکواندو را از حاشیه‌ها هم دور کرده است.

همین هم موجب شد تا تکواندو به رشته‌ای مولد در حوزه قهرمانی و نیروی انسانی تبدیل شود. حضور ورزشکاران و مربیان این رشته در کشور‌های مختلف اثبات کننده مولد بودن این ورزش است. حالا که وی از این فدراسیون جدا شده، اهالی ورزش توقع دارند پولادگر هم تمام تجربیات گذشته خود را جمع کرده و خون تازه‌ای به ورزش کشور تزریق کند.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها