واردات خودرو، ضد تولید ملی نیست
کد خبر: ۳۷۲۵۸۱
۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴
0
قیمت خودرو بخاطر انحصار و کمبود تولید به نسبت تقاضا به کجا‌ها رسید؛ چنانکه پراید ۱۰ میلیونی ۱۲۰ میلیون تومان شد و خودرو‌های معمولی خارجی با چهار سال و پنج سال کارکرد حداقل قیمت یک میلیارد تومانی یافتند.
پس لرزه‌های آزادسازی واردات خودرو
قریب به سه سال گذشته همه کارشناسان با بیان ریشه مشکلات متعدد کمی، کیفی وقیمتی خودرو‌های تولیدداخل، ممنوعیت واردات خودرو وانحصار حاصل از آن را باعث بدتر شدن وضعیت این صنعت و آسیب دیدن هر چه بیشتر منافع مردم می‌دانستند. اما درآن زمان گروهی به هردلیل و منافع به این استدلال تاختند و با شمشیرداموکلس حمایت از تولید داخل، خروج ارز از کشور و مسایل مشابه، منتقدان را به سکوت واداشتند.

باید دانست با پاک کردن صورت مسئله، کاردرست نمی‌شود ودیدیم که نشد و این ممنوعیت چه برسر صنعت خودرو، کیفیت و قیمت آن و البته مردم آورد. دیدیم که قیمت خودرو بخاطر انحصار و کمبود تولید به نسبت تقاضا به کجا‌ها رسید؛ چنانکه پراید ۱۰ میلیونی ۱۲۰ میلیون تومان شد و خودرو‌های معمولی خارجی با چهار سال و پنج سال کارکرد حداقل قیمت یک میلیارد تومانی یافتند. از سوی دیگر، دیدیم که کیفیت خودرو‌ها هم روز به روز رو به کاهش گذاشت، تیراژ تولید کم شد و سوداگری‌ها وفساد‌های مختلف تاجایی رسید که کار به برکناری برخی مدیران دولتی کشید. همچنین احتکار خودرو افزایش یافت، مافیای خودرو گسترده شد، سروکله قرعه کشی و بگیر و ببند‌های بی حاصل پیداشد و البته هیچ فایده‌ای هم نکرد وبرای مردم تنها چند قول ومصاحبه ماند و قیمت‌های نجومی وخودرو‌هایی که به قول رئیس پلیس راهور ناجا ارابه مرگ هستند.

اکنون، اما نشانه‌های توجه به صحبت‌های آن روز کارشناسان ومنتقدان اگرچه دیرهنگام، اما درحال آشکارشدن است وآن موافقت مجلس باواردات مدیریت شده خودرو و اهتمام و اعلام صریح رئیس جمهوری به اجرای آن است؛ لذا درمقام حمایت از این تصمیم باید گفت که واردات اصولی خودرو و هرکالای دیگری ضدتولید ملی نیست وعاقبت هر کالایی که افیون انحصار با شامه اش آشنا شود، افت کیفیت، رشد قیمت، عقب ماندگی از فناوری روز و در نهایت باختن به رقبا است؛ همان گونه که صنعت خودرو چنین شد و صنعت لوازم خانگی هم طوری دراین ناکجاآباد قدم گذاشته ومی تازد که از سوی معاون اول رئیس جمهوری به برقراری مجدد واردات تهدیدشده است.

دراجرایی کردن واردات خودرو هم اگر بیم چالش هایی، چون خروج ارز از کشور به دنبال آغاز واردات می‌رود، خرد حکم می‌کند مشورت بخش خصوصی واستفاده از ظرفیت‌ها و راهکار‌هایی که این بخش برای تامین ارز از خارج دارد، بسیار راهگشاست.

اما درنهایت، توصیه به تصمیم گیران تجاری کشور این است که اصولا ممنوعیت واردات هرکالایی و انحصاری کردن بازار، خاموش کردن آتش با بیل وبسان بریدن سر برای معالجه سردرد است. چراکه رقیب ورقابت یگانه راه حل بهبود تولید ملی و در راس آن صنعت خودروست والبته اجرای این راهکار مانند هر اصلاح دیگری هزینه دارد؛ هزینه‌ای که تقبل آن لازمه اصلاح صنعت خودرو وصنایع افیون زده مشابه است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها