May 2022 18 / چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱
کد خبر: ۳۷۳۸۵۷
۱۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۱
0
نوشیدن اسپرسو نه تنها به حافظه‌ی مغز شما کمک می‌کند تا اطلاعات را ذخیره کند بلکه می‌تواند در بازیابی و استفاده از آن اطلاعات نیز به شما کمک کند.
تقویت حافظه و بازیابی اطلاعات خود را به این نوشیدنی بسپارید
مصرف قهوه اسپرسو خواص بسیاری دارد و برای سلامت بدن مفید است، از خواص نوشیدن قهوه اسپرسو می‌توان به تقویت حافظه، کمک به کاهش وزن و بهبود اخلاق نیز اشاره کرد.

خواص و فواید نوشیدن قهوه اسپرسو

تقویت حافظه بلند مدت:

نشان داده شده است که نوشیدن اسپرسو می‌تواند به حافظه شما کمک کند. نه تنها به حافظه‌ی مغز شما کمک می‌کند تا اطلاعات را ذخیره کند بلکه می‌تواند در بازیابی و استفاده از آن اطلاعات نیز به شما کمک کند. اگر در هنگامی که برای آزمون مشغول مطالعه هستید، مقداری اسپرسو بنوشید و درست قبل از امتحان مقداری دیگر اسپرسو بنوشید، این نوشیدنی به شما کمک می‌کند تا موارد را بهتر به یاد آورید.

قهوه اسپرسو برای بهبود تمرکز:​

نوشیدن اسپرسو به شما انرژی زیادی می‌دهد. این انرژی می‌تواند عملکرد تمرکز بر روی اعمال روزانه را برای مغز شما تسهیل کنید. اسپرسو باعث آغاز ترشح دوپامین دز مغز شما شده و به تمرکز کمک می‌کند.

یک فنجان اسپرسو می‌تواند تغییر زیادی در بازده شما ایجاد کند. به یاد داشته باشید که مصرف اسپرسو را به یاد داشته باشید! یک استراحت شبانه نیز گامی مهم برای قوی نگه داشتن تمرکز است.

خاصیت قهوه اسپرسو
قهوه اسپرسو سرشار از آنتی اکسیدان:

قهوه مملو از انواع آنتی اکسیدان است. اسپرسو مانند مُشتی پر از آنتی اکسیدان‌هایی است که در یک بسته‌ی خوش طعم گرد آمده اند.

برای مثال، اسپرسو حاوی پلی فنول است که به جلوگیری از بیماری‌ها کمک می‌کند و کافستول که یک ماده ضد التهاب است. اسپرسو همچنین دارای هیدروسینامیک اسید است که به خنثی سازی رادیکال‌های آزادی که در طی روز با بدن شما تماس دارند، کمک می‌کند. این رادیکال‌های آزاد می‌توانند ناشی از آلودگی هوا، دخانیات و اشعه ماورا بنفش باشد.

قهوه اسپرسو برای افزایش فعالیت فیزیکی:

نوشیدن یک اسپرسو دقیقا قبل از شروع فعالیت فیزیکی می‌تواند عملکرد شما را افزایش دهد. چه این فعالیت یک ورزش و چه یک تمرین باشد، اسپرسو با همراهی می‌تواند به شما کمک کند. اسپرسو ترشح آدرنالین را تحریک می‌کند که استحکام و سرعت شما را استحکام می‌بخشد. این استحکام سطح ایمنی بالایی را برای شما می‌آورد که به صورت معمول نمی‌توانید بدون آن، به این ایمنی دست یابید.

افزایش آدرنالین همچنین می‌تواند به فعالیت‌های بیشتر با زمان طولانی‌تر کمک کند.

ریسک پایین‌تر سکته:

یک مطالعه دریافته است که نوشیدن اسپرسو به کاهش ریسک سکته در زنان کمک می‌کند. اکثر بیمارانی که اسپرسو نوشیده اند، ریسک ابتلای مجدد نیز کمتر شده است. آن‌هایی که مقدار کم نوشیده یا اصلا اسپرسو نمی‌نوشند، ریسک بالاتری برای ابتلا به سکته را داشته اند.

کالری کم قهوه اسپرسو:​

کیفیت خوب اسپرسو حقیقتی است که شما می‌توانید از فواید آن بدون نگرانی درباره مصرف بیش از حد کالری، بهره‌مند شوید. حتی مقدار زیادی از اسپرسو می‌تواند مفید و بدون ضرر باشد. مقدار کالری با میزان مصرف اسپرسو ارتباط مستقیمی دارد. اما هر سی گرم آن در حدود فقط ۳ کالری انرژی دارد.

این خاصیت اسپرسو که بخش سلامت نمناک عنوان کرده است به یک انتخاب قوی برای شروع روز تبدیل کرده است. هم چنین اسپرسو می‌تواند در ساعات بعدازظهر که انرژی کاهش می‌یابد، آن را افزایش دهد.

قهوه اسپرسو برای کمک به کاهش وزن:

از آنجا که اسپرسو می‌تواند به عملکرد فیزیکی شما کمک کند، شدت کار‌های روزانه را کاهش می‌دهد. اسپرسو می‌تواند شما را به کار بیشتری و سخت‌تر از قبل وادارد. همچنین اسپرسو از هر گونه درد ماهیچه در کنار تمارین شدیدتر جلوگیری می‌کند. حقیقتی که به این موضوع اضافه می‌شود این است مقدار کم کالری در اسپرسو، آن را به یک ابزار عالی برای کاهش وزن تبدیل می‌کند. نوشیدن اسپرسو نیم ساعت قبل از تمرین می‌تواند تغییرات بزرگی در نتیجه‌ای که می‌بینید ایجاد کند.

بهبود گوارش با قهوه اسپرسو:​

یک فنجان اسپرسو می‌تواند به چرخه گوارش شما کمک کند. اگر مشکلات گوارشی دارید، مقداری اسپرسو به روزمره خود اضافه کنید. با توجه به خواص ضد التهاب آن، اسپرسو می‌تواند حالت‌های نفخ و درد بعد از هر وعده غذایی به کلی از بین ببرد.

قهوه اسپرسو برای کاهش احتمال دیابت:

در دنیایی که دیابت رایج‌تر می‌شود، این می‌تواند کمکی باشد که اسپرسو می‌تواند ریسک ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

همچنین این یک انتخاب سالم تری از انواع قهوه‌های معمولی است که افراد می‌نوشند. به جای افزودن شکر و خامه، اسپرسو به خودی خود بدون کالری و چربی اضافه لذت بخش است. شما می‌توانید انرژی خود را توام با رضایت سلامتی خود افزایش دهید.

قهوه اسپرسو برای بهبود اخلاق:

کافئین موجود در اسپرسو یک محرک قوی است. این نوع محرک می‌تواند هرگونه بد خلقی که انرژی شما بگیرد را کاهش دهد. اسپرسو همچنین می‌تواند به آن‌هایی که از افسردگی رنج می‌برند کمک کند. این ماده فعالیت مغز را افزایش داده، خستگی را از بین برده و خلق و خوی شما را بهتر سازد. نوشیدن اسپرسو جایگزین خوبی برای کمک به این موضوع نیست، اما می‌تواند مفید نیز باشد.

قهوه اسپرسو و لاغری
قهوه اسپرسو برای کمک به سوزاندن چربی:

کافئین به تجزیه شدن چرب بدن کمک می‌کند و از آن به عنوان سوخت تمرین استفاده می‌کند.

قهوه ریسک مرگ را کاهش می‌دهد:​

مطالعات نشان می‌دهند که آن‌هایی که قهوه می‌نوشند؛ ۲۵ ٪ ریسک کمتری از مرگ زودرس نسبت به آن‌هایی که قهوه نمی‌نوشند دارند.

قهوه ریسک ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد:

یک مطالعه نشان داد که قهوه اسپرسو ممکن است ریسک گسترش سرطان پروستات در مردان را تا ۲۰ ٪ و سرطان گردن رحم را در زنان تا ۲۵ ٪ کاهش می‌دهد. کافیین همچنین از رشد سلول‌های کارسینوما، عمده‌ترین نوع سرطان پوست را کاهش می‌دهد.

قهوه اسپرسو ریسک پارکینسون را کاهش می‌دهد:

مطالعات نشان می‌دهند که نوشیدن منظم قهوه اسپرسو ریسک ابتلا به پارکینسون را تا ۲۵ ٪ کاهش می‌دهد. شواهدی وجود دارند که قهوه اسپرسو باعث فعالیت قسمتی از مغز که طی پارکینسون آسیب دیده است؛ می‌شود.

خواص قهوه اسپرسو

تمام خواص قهوه اسپرسو و طرز تهیه قهوه اسپرسو
قهوه اسپرسو از بدن شما محافظت می‌کند:

قهوه حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که مانند جنگجو‌های کوچک می‌جنگند و از بدن در مقابل رادیکال‌های آزاد درون بدن، مراقبت می‌کنند.

قهوه اسپرسو مفید برای کبد:

اسپرسو کبد شما و چندین آنزیم داخل آن را قوی‌تر می‌سازد. نوشیدن اسپرسو می‌تواند به کبد برای پاکسازی سموم و افزایش سطح متابولیسم کمک کند. صرفا چهار جرعه از اسپرسو در یک روز می‌تواند احتمال ابتلا به سیروز کبدی را تا هشتاد درصد کاهش دهد.

چگونه اسپرسو بنوشیم:

آماده سازی اسپرسو به مهارت‌هایی نیاز دارد. اسپرسو به دو نوع نوشیدنی داغ و حالت دم نوش سرو می‌شود. بیشتر دستگاه‌های با کیفیت اسپرسو صرفا به یک دقیقه نیاز دارند تا آب را به نقطه جوش برسانند و به داخل قهوه ریخته و یک اسپرسوی لذیذ تولید کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها