May 2022 16 / دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
کد خبر: ۳۷۴۸۶۸
۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
0
رییس هیات مدیره شرکت بیمه حافظ، اظهارکرد: رفتارموجود، رفتاری تبعیض‌آمیز ما بین شرکت‌های مناطق آزاد و شرکت‌های سرزمین اصلی است چرا که شرکت‌های سرزمین اصلی با توان و برندی که دارند می‌توانند به راحتی در مناطق آزاد حتی بدون گرفتن مجوز لازم از آن منطقه فعالیت کنند، اما شرکت‌های بیمه مناطق آزاد حتی با دارابودن شرایط لازم، حق فعالیت در سرزمین اصلی را ندارند.
شرکت های بیمه ای مناطق آزاد هرسال محدودتر می شوند
محمود دودانگه" درخصوص حذف معافیت مالیاتی شرکت‌های مناطق آزاد، گفت: به نکته بسیار کلیدی و درستی اشاره شده و باید روی این موضوع تمرکز بیشتری شود به دلیل اینکه اگر بیمه مرکزی بخواهد وظیفه حمایتی لازم را از صنعت بیمه داشته باشد باید رفتاری حمایت گونه داشته باشد.

وی، ادامه داد: این حمایت باید ازهمه شرکت‌های بیمه‌ای باشد چه شرکت‌هایی که درسرزمین اصلی هستند و چه شرکت‌هایی که درمناطق آزاد ثبت شدند و فعالیت می‌کنند، باید به گونه‌ای حمایت شود که صنعت بیمه رشد کند و ضریب نفوذ بیمه در بخش‌های مختلف افزایش پیدا کند.

رییس هیات مدیره شرکت بیمه حافظ، اذعان داشت که سیاست بیمه مرکزی و رویکرد شرکت‌های بیمه‌ای سرزمین اصلی، باعث شده که بازارشرکت‌های بیمه مناطق آزاد هرروزکوچک ترو محدودترشوند و مسیربه گونه‌ای است که منجربه ازبین رفتن شرکت‌های بیمه مناطق آزاد می‌شود.

دودانگه، تصریح کرد: نیاز است که متولیان سیاست گذاری درصنعت بیمه یک فرآیندی را تعریف کنند و تصمیم لازم را در خصوص شرکت‌های مناطق آزاد بگیرند که این شرکت‌ها با دارا بودن شرایط لازم درسرزمین اصلی، بتوانند به راحتی در سرزمین اصلی هم فعالیت کنند.

وی، با بیان اینکه نباید سازو کار‌های لازم را به گونه‌ای پیچیده کنیم که شرکت‌های بیمه مناطق آزاد نتوانند هیچ ابتکار عملی داشته باشند، افزود: این شرکت‌ها هرروز نسبت به روز گذشته و هرسال نسبت به سال گذشته دچار محدودیت‌های بیشتر می‌شوند.

دودانگه، راهکارخروج از این چالش را صدور مجوز لازم از سوی مراجع ذی ربط همچون شورایعالی بیمه و وزارت اقتصاد برشمرد و گفت: شرکت‌های مناطق آزاد باید با دارا بودن شرایط لازم بتوانند در سرزمین اصلی هم فعالیت کنند.

وی، اذعان داشت که شرکت بیمه حافظ با سابقه نزدیک به ۲۰ سال که فعالیت بیمه گری انجام می‌دهد اگر بخواهد به سرزمین اصلی ورود کند طبق قانون بیمه مرکزی باید دوباره مجوز فعالیت بگیرد همانند شرکتی که از ابتدا می‌خواهد درخواست مجوزفعالیت بدهد.

به اعتقاد رییس هیات مدیره شرکت بیمه حافظ، در تیم جدید بیمه مرکزی این عزم و اراده وجود دارد که بتواند شرایط را برای فعالیت شرکت‌های مناطق آزاد تسهیل کند و این شرکت‌ها هم با سراسری شدن بتوانند حداکثر استفاده را برای ارتقای صنعت بیمه و ضریب نفوذ بیمه در کشور و تحول آفرینی انجام دهند.

دودانگه، گفت: با توجه به اینکه معافیت مالیاتی از سال گذشته تاکنون برای شرکت‌های مناطق آزاد برداشته شده دیگر هیچ مزیتی برای شرکت‌های بیمه‌ای مناطق آزاد وجود ندارد پس رفتارتبعیض آمیز نباید وجود داشته باشد و اگرنیاز است که شرکت‌های سرزمین اصلی درمناطق آزاد فعالیت کنند، شرکت‌های مناطق آزاد هم باید بتوانند درسرزمین اصلی فعالیت کنند.

وی، با اشاره به فعالیت بسیاری از شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای در مناطق آزاد و ویژه، افزود: شرکتی که با برند قوی وتبلیغات وسیع در تمامی کشور فعالیت می‌کند طبیعتا کل بازار آن منطقه را متعلق به خود می‌کند و شرکتی که در آن منطقه تاسیس شده وکار می‌کند واشتغال و مزیت ایجاد کرده به مرور از بین می‌رود.

رییس هیات مدیره شرکت بیمه حافظ، ادامه داد: هم سازمان مناطق آزاد باید روی این موضوع حساسیت داشته باشد و هم بیمه مرکزی باید کمک کند تا این مشکل برطرف شود و اگر شرکتی شرایط لازم را برای فعالیت درسرزمین اصلی دارد همانند شرکت‌های دیگر بتواند فعالیت کند و ورود آن به سرزمین اصلی تسهیل شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها