کد خبر: ۳۷۵۷۰۴
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳
0
اگر از ویژگی‌ها و انواع مینی کامپیوتر اطلاع کافی نداشته باشید، انتخاب بهترین مینی کامپیوتر می‌تواند کمی پیچیده یا سخت باشد. پس باید با مینی کامپیوتر بیشتر آشنا شوید تا متوجه گردید که چرا می‌گوییم مینی پی سی یا همان مینی کامپیوتر یکی از برترین دستگاه‌ها برای استفاده‌های مختلف و نیازهای خانگی تا سازمانی است. به همین دلیل در ادامه جزئیات بیشتری از جمله ۵ مزیت اصلی مینی کامپیوتر را بررسی خواهیم کرد. البته همه این مسائل به برند و کیفیت آن هم وابسته می‌باشند که مینی کامپیوتر hp یکی از مرغوب‌ترین آن‌ها است.

با مینی کامپیوتر بیشتر آشنا شوید

اگر از ویژگی‌ها و انواع مینی کامپیوتر اطلاع کافی نداشته باشید، انتخاب بهترین مینی کامپیوتر می‌تواند کمی پیچیده یا سخت باشد. پس باید با مینی کامپیوتر بیشتر آشنا شوید تا متوجه گردید که چرا می‌گوییم مینی پی سی یا همان مینی کامپیوتر یکی از برترین دستگاه‌ها برای استفاده‌های مختلف و نیازهای خانگی تا سازمانی است. به همین دلیل در ادامه جزئیات بیشتری از جمله ۵ مزیت اصلی مینی کامپیوتر را بررسی خواهیم کرد. البته همه این مسائل به برند و کیفیت آن هم وابسته می‌باشند که مینی کامپیوتر hp یکی از مرغوب‌ترین آن‌ها است.

مینی کامپیوتر چیست؟

قبل از اینکه به مینی کامپیوتر یا مینی پی سی چیست بپردازیم سایز بزرگ پی سی و سروصدای زیاد آن را به یاد بیاورید، مینی کامپیوتر دستگاهی می‌باشد که از این موارد مستثنی است. به عبارتی مینی کامپیوتر همان کامپیوتر با تعدادی ویژگی جدید و بهتر است. البته تفاوت مینی پی سی و پی سی تنها در ابعاد آن‌ها نیست و مینی پی سی مصرف انرژی بسیار کمتری دارد که به استفاده مقرون به صرفه منجر می‌شود.

خصوصیات مهم مینی کامپیوتر

مینی کامپیوتر یا کامپیوتر کوچک از ویژگی‌های مهمی برخوردار است که آگاهی از آن‌ها تصمیم‌گیری و انتخابی بهتر را به دنبال می‌آورد. در میان این ویژگی‌ها ۵ مورد از اصلی‌ترین مزایای مینی کامپیوتر توجه همه افراد را به خود جلب کرده است.

5 مزیت مینی کامپیوتر

با مینی کامپیوتر بیشتر آشنا شوید

 1. اندازه کوچک: مشخص است که یکی از مهم‌ترین دلایلی که افراد مختلف را به سمت مینی پی سی می‌کشد، اندازه و ابعاد کوچک آن است. این مزیت باعث شده تا حتی در شلوغ‌ترین اماکن و ادارات همیشه جایی برای کامپیوترهای کوچک وجود داشته باشد.
 2. قیمت به صرفه: مینی کامپیوترها علاوه بر داشتن خصوصیات پرکاربرد مثل طراحی زیبا، از قیمت مناسبی هم برخوردار هستند. در واقع بسیاری از مدل‌ها حتی از پی سی هم ارزان‌تر می‌باشند، در نتیجه استفاده و تهیه مینی پی سی برای عموم مردم آسان خواهد بود.
 3. تنوع مدل: یکی از مزایایی که باعث می‌شود مینی کامپیوتر سلایق و نیازهای مختلفی را پوشش دهد، تنوع در مدل و کیفیت آن است. برندهای قابل‌توجهی این سیستم کاربردی را تولید و عرضه کرده‌اند که از جمله آن‌ها مینی کامپیوتر ایسوس، مینی کامپیوتر اینتل و مینی کامپیوتر لنوو می‌باشد.
 4. مصرف انرژی پایین: مینی پی سی در مقایسه با پی سی مصرف برق بسیار پایینی دارد که صرفه‌جویی قابل‌توجهی را به ارمغان می‌آورد و این مزیت برای اماکن بزرگ به‌ویژه سازمان‌ها و ادارات اهمیت بسیاری دارد.
 5. عدم ایجاد آلودگی صوتی: درست برعکس پی سی که با وجود فن گاهی باعث سروصدای زیاد و آزاردهنده می‌شود، مینی پی سی به دلیل نداشتن قطعه فن آلودگی صوتی ایجاد نخواهد کرد. در نتیجه می‌توانید با استفاده از آن محیطی آرام را تجربه کنید.

همچنین این مزایا تنها شامل موارد اصلی هستند و هر نوع مدل یا برند می‌تواند مزایای بیشتری را هم دربرگرفته باشد.

معایب مینی کامپیوتر

اکثر مینی کامپیوترها معایب بزرگ و مهمی ندارند اما با این وجود بازهم دو مسئله عدم داشتن درایو نوری و فضای ذخیره‌سازی به نسبت کمتر ممکن است برای بعضی از افراد مهم باشد.

 • نداشتن درایو نوری: با وجود اینکه این روزها کمتر کسی از CD یا DVD استفاده می‌کند، بازهم نداشتن درایو نوری یکی از معایب مینی کامپیوترها محسوب می‌شود.
 • فضای ذخیره‌سازی به نسبت کم: بعضی از مدل‌های مینی کامپیوترها در مقایسه با پی سی دارای فضای ذخیره‌سازی کمتری هستند. البته لازم به ذکر است که این موضوع با داشتن توجه کافی به مشخصات مینی پی سی تا حدود زیادی قابل‌حل است.

در نهایت این معایب از اصلی‌ترین معایب مینی کامپیوتر هستند و بهتر است هنگام خرید آن‌ها را در کنار ویژگی‌های دیگر در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین مینی پی سی را انتخاب نمایید.

کاربرد مینی کامپیوتر

با در نظر گرفتن این موضوع که مینی پی سی تقریباً همان پی سی با ابعاد کوچک است، می‌توان گفت در زمینه‌های مختلف و گوناگونی کاربرد خواهد داشت. به همین دلیل از میان اکثریت مصارف در ادامه به چند مورد مهم کاربرد مینی کامپیوتر اشاره خواهیم کرد تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید.

 1. مینی پی سی گیمینگ: یکی از جدیدترین و البته پرطرفدارترین نمونه‌های کامپیوتر کوچک مدل گیمینگ است که با طراحی قوی و ویژه برای این هدف، عملکرد مطلوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
 2. مینی پی سی برای استفاده گرافیکی: یکی از استفاده‌های پراهمیت سیستم‌ها، استفاده‌های گرافیکی و تدوین است که مدل‌های مختلفی از مینی پی سی قادر به انجام آن‌ها هستند.
 3. مینی پی سی اداری و سازمانی: یکی از بهترین کاربردهای مینی کامپیوترها مربوط به انواع استفاده‌های سازمانی، شرکتی و اداری است. وجود کامپیوترهای کوچک در این اماکن نه‌تنها عملکرد مناسب و مصرف انرژی کمتری را به دنبال داشته، بلکه محیط کاری منظمی را هم خلق کرده است. همچنین این دستگاه‌ها نرم‌افزارهای گوناگون اداری مثل نرم‌افزار‌های محاسباتی یا مجموعه مایکروسافت آفیس را به بهترین شکل اجرا می‌کنند.
 4. مینی پی سی دانشجویی و دانش‌آموزی: یکی از بهترین مثال‌ها برای کاربرد مینی پی سی، در خصوص دانشجویان و دانش‌آموزان است که می‌توانند این دستگاه را برای نیازهای مختلف خود به کار گیرند. حتی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی از این سیستم در سایت یا کارگاه کامپیوتر خود استفاده می‌کنند و دلیل آن هم به مدیریت آسان مینی کامپیوترها مربوط می‌شود.
 5. مینی پی سی برای کافی‌نت: کامپیوتر کوچک به دلیل اندازه و قیمت مناسب برای کافی‌نت بسیار پرکاربرد است و انواع بروزر (browser) یا مرورگر را به‌خوبی اجرا می‌کند.
 6. مینی پی سی برای استفاده شخصی و روزمره: کامپیوترهای کوچک انتخابی عالی برای انجام کارهای روزمره مثل ایمیل زدن، تماشای فیلم و وب‌گردی هستند.

در ضمن کاربرد مینی پی سی تنها در این موارد خلاصه نمی‌شود و هر یک از شاخه‌ها می‌توانند مسائل بیشتری را هم پوشش دهند. برای مثال حتی می‌توان از این کامپیوترها مثل تین کلاینت یا زیرو کلاینت در زمینه شبکه‌سازی یا در راستای ساخت ربات‌های هوشمند و دوربین‌های مداربسته استفاده کرد.

مینی کامپیوتر برای چه کسانی مناسب است؟

با مینی کامپیوتر بیشتر آشنا شوید

بررسی کاربردهای مینی پی سی یا مینی کامپیوتر گواه بر این دارد که این سیستم برای اکثر افراد مناسب خواهد بود. تنها مسئله مهمی که نباید هنگام خرید مینی کامپیوتر فراموش کنید، مربوط به انتخاب مدلی مطابق با نیازها و استفاده شما است. برای مثال اگر استفاده شما تنها کارهای روزمره است، یک مینی پی سی ساده جوابگو خواهد بود اما برای کارهای سنگین و گرافیکی باید به سراغ مدل‌های حرفه‌ای بروید. حتی اگر گیمر هستید باید یکی از نمونه‌های مینی پی سی گیمینگ را انتخاب کنید. در نتیجه مجموعاً می‌توان گفت که هر کدام از مدل‌های خاص مینی کامپیوتر برای کارمند‌ها مثل کارمندهای بانک، گرافیست‌ها، دانشجویان، دانش‌آموزان، گیمرها و غیره مناسب خواهد بود.

خرید مینی کامپیوتر

تمامی مزایا و خصوصیات نشان می‌دهند که خرید مینی کامپیوتر یکی از خریدهای کاملاً به صرفه است، البته تنها به شرطی که اصول لازم را رعایت کنید. برای مثال نیاز خود و مدل‌ها را بشناسید و حتماً به یک فروشگاه قابل‌اعتماد مراجعه کنید تا مدل‌های معتبر را پوشش داده باشد. یک فروشگاه مطلوب علاوه بر داشتن انواعی از کامپیوترهای کوچک توضیحات کاملی هم برای هر مدل دارد تا انتخاب شما را سهولت ببخشد؛ همه این ویژگی‌ها را می‌توانید با شرکت تین سیس تجربه کنید.

همچنین فروشگاه تین سیس از مناسب‌ترین قیمت‌ها برخوردار است تا بتواند خرید مطمئنی را هدیه دهد. کافیست به‌آسانی مدل مطابق میل خود را از طریق سایت تین سیس سفارش دهید تا از مزایای مینی کامپیوتر بهره‌مند شوید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: