کد خبر: ۳۷۶۸۷۷
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶
0
عده‌ای از فعالان اعتقاد دارند که ماندن سکه بالای مرز ۱۴ میلیون تومان، به دلیل تحرکات معامله گران فردایی صورت گرفته و از پشتوانه بنیادی برخوردار نبوده است. از نگاه آن‌ها حباب سکه به دلیل این رشد غیربنیادی افزایش پیدا کرد و به نزدیکی محدوده ۹ درصدی رسید.
زور بازار دلار به سکه نرسید
امروز سکه امامی توانست به بالای مرز ۱۴ میلیون تومانی بازگردد. سکه با وجود افت قیمت دلار در ساعات انتهایی روز نیز توانست خود را در کانال ۱۴ میلیون تومانی نگه دارد. چنین رفتاری در بازار سکه، امیدواری افزایشی‌های بازار سکه را تا حدی بالا برد.

در واقع در حالی که شرایط بنیادی، سکه را به سمت نزول قیمت هدایت می‌کرد، بازیگران این بازار در موقعیت خرید قرار گرفتند و این موضوع از نگاه برخی فعالان، نشان دهنده انتظارات افزایشی سکه بازان بود.

البته عده‌ای از فعالان اعتقاد داشتند که ماندن سکه بالای مرز ۱۴ میلیون تومان، به دلیل تحرکات معامله گران فردایی صورت گرفته و از پشتوانه بنیادی برخوردار نبوده است. از نگاه آن‌ها حباب سکه به دلیل این رشد غیربنیادی افزایش پیدا کرد و به نزدیکی محدوده ۹ درصدی رسید. آن‌ها انتظار دارند که با توجه به چنین حبابی، سکه امروز در جهت افزایشی حرکت نکند و رو به سوی قیمت‌های پایین‌تر بیاورد. این دسته از فعالان اعتقاد دارند سکه تنها در شرایطی در روز جاری افت قیمت را تجربه نخواهد کرد که بهای دلار در بازار داخلی بار دیگر در کانال ۳۰ قدرت نمایی کند.

در کنار این ارزش ذاتی به زیر مرز ۱۳ میلیون تومانی رفته است و این خبر نیز برای افزایشی‌های بازار فلز گران بهای داخلی خبر مساعدی نیست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: