کد خبر: ۳۷۷۷۲۳
۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
0
بازار ارز‌های دیجیتال، بالا و پایین‌های زیادی را به واسطه چالش‌های ناشی از از مقررات ارز‌های دیجیتال و سرمایه‌گذاران حریص تجربه کرده است؛ حال به برسی چندین پروژه آینده‌دار می‌پردازیم.
کدام ارز‌های دیجیتالی در سال ۲۰۲۲ مورد توجه هستند
مدیران صنعت بلاک چین و ارز‌های دیجیتال معتقدند؛ سقوط اخیر در بازار ارز‌های دیجیتال باید به خلاص شدن از شر آنچه «بازیگران بد در فضا» می‌نامند کمک کند.

میلیارد‌ها دلار، در چند هفته گذشته به دلیل فروش سهام و فروپاشی استیبل کوین الگوریتمی terraUSD و توکن لونا از بازار ارز‌های دیجیتال از بین رفته است.

از سال ۲۰۲۱، بازار ارز‌های دیجیتال، بالا و پایین‌های زیادی را به واسطه چالش‌های ناشی از از مقررات ارز‌های دیجیتال و سرمایه‌گذاران حریص تجربه کرده است. بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بدون هیچ‌امیدی به بهبودی سریع بازار، سرمایه خود را از دست داده‌اند. با این حال، هنوز نشانه‌های واضحی وجود دارد که نشان می‌دهد هنوز اتفاق‌های زیادی در بازار ارز‌های دیجیتال اتفاق نیافتاده است. در نتیجه، طبیعی است که انتظار داشته باشیم بازار بازگردد. شما باید سبد دارایی خود را با توکن‌های مناسب برای زمانی که بازار گاوی می‌شود آماده کنید.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView بزرگ‌ترین نزول بی‌وقفه تاریخ ارز‌های دیجیتال را که برای ۹ هفته متوالی در بازار بیت کوین به طول انجامید، نشان می‌دهند. بسته شدن کندل هفتگی بیت کوین به رنگ قرمز، برای نهمین هفته متوالی هم نشان از ضعف قدرت سرمایه‌گذاران داشت.

به گزارش سایت کوین تلگراف، حتی بازار‌های سهام که به دلیل سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی آمریکا دچار مشکل شده بودند، توانستند در طول این هفته سود داشته باشند؛ در حالی که بیت کوین و اکثر آلت کوین‌ها به افت خود ادامه دادند. نکته‌ای که بیش از همه نگران کننده بود، واگرایی بین این دو بازار بوده است. سهام‌های S&P و NASDAQ حدود ۱۰ درصد بالاتر از کف ماه می‌معامله شده‌اند در حالی که بیت کوین و اتریوم هر دو در همان دوره کاهش یافته‌اند.

قبل از شروع دوره صعودی بعدی، چه ارز‌های دیجیتالی را باید در نظر داشت؟

Cardano (ADA)، Polygon (MATIC) و Mushe (XMU) توکن‌های رمزنگاری با پتانسیل زیادی هستند که در ادامه به برسی آنان می‌پردازایم.

کاردانو به عنوان یک پلتفرم بلاک چین، برای پردازش تراکنش‌های ارز‌های دیجیتال طراحی شده است. تیم توسعه این پلتفرم قصد داشت تمامی این تراکنش‌ها را با استفاده از یک توکن اختصاصی بومی به نام ADA پردازش کند.

بزرگترین جذابیت بلاک چین کاردانو این است که می‌تواند انواع مختلف تراکنش‌ها را به طور همزمان انجام دهد. برنامه‌هایی برای گسترش ظرفیت آن و تبدیل آن به «اینترنت بلاک چین» وجود دارد. این نوع سیستم به طور یکپارچه از اتصال بین بلاک چین‌ها پشتیبانی می‌کند.

توسعه دهندگان ارز کاردانو را در سال ۲۰۱۷ با عنوان Crypto ۳.۰ راه اندازی راه اندازی کردند. آن‌ها برنامه ریزی کردند تا از این توکن برای بهبود عملکرد اتریوم و ارائه تمام موارد کلیدی که اتریوم از دست داده بود استفاده کنند.

چارلز هاسکینسون این ارز دیجیتال را پس از اینکه تصمیم گرفت تیم اتریوم را به دلیل اختلاف با بنیانگذار آن، ویتالیک بوترین، ترک کند، تأسیس کرد. هدف راه‌اندازی کاردانو به‌عنوان یک بلاک چین مقیاس‌پذیری، قابل تعامل و پایداری بود که بیت‌کوین و اتریوم را بهبود ببخشد.

پالیگان (متیک)، یک فناوری ارز دیجیتال است که به گونه‌ای طراحی شده است که به زنجیره‌های بلوکی اجازه می‌دهد تا به راحتی متصل و مقیاس شوند.

ویژگی خاص توکن Polygon این است که با استفاده از بلاک چین اتریوم عمل می‌کند و فقط با چیز‌های مبتنی بر اتریوم سازگار است.

متیک یک ارز ERC-۲۰ است؛ در نتیجه، فقط با ارز‌های مبتنی بر اتریوم سازگار است. از طریق استفاده از ویژگی‌های MATIC، می‌توان مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و قدرت بلاک چین اتریوم را افزایش داد. کاربران شبکه پالیگان برای پرداخت هزینه تراکنش و اداره شبکه به توکن متیک، متکی هستند.

Polygon مکانیزم اثبات سهام را برای اطمینان از وجود یک توافق در هر بلوک اتخاذ می‌کند. این مکانیسم منحصر به فرد متکی به استیک کردن متیک توسط کاربران است. این بدان معنی است که آن‌ها موافقت خواهند کرد که توکن‌های خود را برای مدت زمان خاصی معامله یا نفروشند. در ازای آن، آن‌ها حق اعتبارسنجی تراکنش‌ها در شبکه Polygon را خواهند داشت. این اعتباردهنده‌ها با MATIC پاداش می‌گیرند.

جفت ارز بیت کوین به دلار، این ماه را با حدود ۲۲ درصد کاهش به اتمام برساند. داده‌های منبع مانیتورینگ زنجیره‌ای Coinglass تأیید می‌کنند که ماه می‌سال ۲۰۲۲، دومین ماه می‌فاجعه بار در تاریخ بیت کوین است.

در همین حال، تجزیه و تحلیل روند نزولی در طول زمان نشان داد که افت کنونی قیمت، چهارمین نزول بزرگ تاریخ رمزارز‌ها است که مدت زمان آن اکنون به حدود ۲۰۰ روز رسیده است.

متیو هایلند، تحلیلگر دنیای رمزارز‌ها خاطرنشان کرده است که طولانی‌ترین روند نزولی بازار تا به امروز در سال ۱۵-۲۰۱۴ اتفاق افتاد و بیش از دو برابر دوره فعلی طول کشید.

هدف اصلی شبکه پالیگان پشتیبانی و مراقبت از محدودیت‌های بلاک چین اتریوم، کارمزد تراکنش‌های بالا و سرعت پردازش پایین اتریوم است. متیک با کمک به اتریوم، در برقراری ارتباط با سایر بلاک چین ها، این مشکل را برطرف می‌کند. در حال حاضر، شبکه Polygon بیش از ۷ هزار پروژه مبتنی بر بلاک چین را پشتیبانی می‌کند.

اگر قصد دارید تا در مورد آلت کوین‌های دست کم گرفته شده صحبت کنید Avalanche در صدر لیست قرار دارد. Avalanche یک بلاک چین اثبات سهام (PoS) و پلت فرم قرارداد هوشمند است. هدف آن حل مسائل مقیاس پذیری که یکی از مسائل برجسته در حال حاظر در بلاک چین است. اولانچ شبکه‌ای با سرعت بالا و قیمت پایین نسبت به رقبای خود است و در حال حاضر موفق به دستیابی به توان عملیاتی ۴ هزار و ۵۰۰ تراکنش در ثانیه شده است.

کاربران برای شرکت در اجماع باید حداقل ۲۰۰۰ رمز ارز AVAX را به اشتراک بگذارند یا AVAX خود را به اعتبارسنجی دیگری واگذار کنند. «C-chain»، «X-chain» و «P-chain» سه زیرساخت بلاک چین هستند که توسط Avalanche استفاده می‌شود.
سولانا

Solana یک پروژه متن باز بسیار کاربردی است که یک بلاک چین لایه یک، که عملکردی با سرعت بالا را پیاده سازی می‌کند. سولانا که در سال ۲۰۱۷ توسط آناتولی یاکوونکو، یکی از مدیران سابق کوالکام ایجاد شد، هدف خود را افزایش توان عملیاتی فراتر از آنچه معمولاً توسط بلاک‌چین‌های محبوب به دست می‌آید و در عین حال هزینه‌ها را پایین نگه می‌دارد، قرار داده است.

سولانا یک مدل اجماع ترکیبی نوآورانه را پیاده‌سازی می‌کند که یک الگوریتم منحصربه‌فرد اثبات تاریخ (PoH) را با موتور هماهنگ‌سازی سریع، که نسخه‌ای از اثبات سهام (PoS) است، ترکیب می‌کند. به همین دلیل، شبکه Solana از نظر تئوری می‌تواند بیش از ۷۱۰ هزار تراکنش در ثانیه (TPS) را بدون نیاز به هیچ راه حل مقیاس بندی پردازش کند. معماری بلاک چین نسل سوم سولانا برای تسهیل قرارداد‌های هوشمند و ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) طراحی شده است.

چه چیزی سولانا را منحصر به فرد می‌کند؟

هدف طرح جاه طلبانه سولانا حل سه‌گانه بلاک چین است، مفهومی که توسط ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، به روش منحصر به فرد خود پیشنهاد شده است. این سه‌گانه مجموعه‌ای از سه چالش اصلی را که توسعه‌دهندگان هنگام ساخت زنجیره‌های بلوکی با آن مواجه می‌شوند، توصیف می‌کند: تمرکززدایی، امنیت و مقیاس‌پذیری.

باور عمومی بر این است که بلاک چین‌ها به گونه‌ای ساخته شده اند که توسعه دهندگان را مجبور می‌کند یکی از جنبه‌ها را به نفع دو جنبه دیگر قربانی کنند، زیرا آن‌ها فقط می‌توانند دو مورد از سه مزیت را در هر زمان ارائه دهند.

پلتفرم بلاک چین سولانا یک مکانیسم اجماع ترکیبی را پیشنهاد کرده است که برای به حداکثر رساندن سرعت، تمرکززدایی را به خطر می‌اندازد. ترکیب نوآورانه PoS و PoH سولانا را به یک پروژه منحصر به فرد در صنعت بلاک چین تبدیل می‌کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: