کد خبر: ۳۷۷۷۷۸
۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰
0
قیمت بیت کوین سرانجام از محدوده بالایی بازه چند روزه خود عبور کرد و روز ۳۰ می (۹ خرداد) از ۲۸۵۷۵ دلار به ۳۱۴۹۳ دلار رسید. این حرکت پس از چندین بار سقوط به زیر محدوده پایینی بازه در هفته گذشته آغاز شد. از آنجایی که بیت کوین اکنون بالاتر از مرز بالایی بازه معامله می‌شود، احتمالاً یک پولبک در راه است.
بیت کوین تا آخر هفته ۳۲ هزار دلار می‌شود؟
احتمال می‌رود این اصلاح پایین‌ترین سطح قیمت ثبت شده روز دوشنبه در حدود ۲۹۲۸۸ دلار را بشکند یا مجدداً آن را لمس کند. از سرگیری فعالیت گاو‌ها در این ناحیه، پایان اصلاح و شروع مرحله صعودی بعدی را نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین را به میانگین متحرک ساده ۲۰۰ چهار ساعته در حدود ۳۲۵۰۷ دلار می‌رساند. از سوی دیگر، اگر قیمت بیت کوین به زیر ۲۷۷۰۸ دلار سقوط کند، یک کف پایین‌تر تشکیل شده و این دیدگاه صعودی باطل می‌شود.

روز گذشته، قیمت بیت کوین با عبور از منطقه ۳۱۰۰۰ دلاری، طی چند نوبت مقاومت ۳۲۰۰۰ دلاری را شکست، اما خرس‌ها از هرگونه حرکت بالاتر از این ناحیه جلوگیری کردند. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت روزانه نزدیک به ۳۲۴۰۰ دلار ثبت شد و قیمت شروع به اصلاح نمود.

نزدیک‌ترین مقاومت در مسیر صعود این ارز نزدیک به سطح ۳۲۰۰۰ دلار می‌باشد. مقاومت مهم بعدی نیز در نزدیکی سطوح ۳۲۲۰۰ و ۳۲۴۰۰ دلار سر راه خریداران قرار می‌گیرد. حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت ۳۲۴۰۰ دلاری می‌تواند آغازگر یک روند افزایش دیگر باشد. در این حالت، قیمت می‌تواند به سمت سطوح مقاومت ۳۲۵۰۰ و ۳۳۴۰۰ دلاری حرکت کند.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۲۴۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، ممکن است یک اصلاح نزولی تازه را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۱۸۰۰ دلار و خط روند دیده می‌شود. شکست نزولی زیر خط روند مذکور می‌تواند قیمت را به سمت حمایت ۳۰۸۰۰ دلاری سوق دهد که در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۲۹۰۸۵ دلار به ۳۲۴۰۰ دلار واقع است. هر گونه افزایش بیشتر راه را برای حرکت به سمت حمایت ۳۰۰۰۰ دلاری هموار می‌سازد.

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می‌دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر به سمت سطح ۵۰ در حال کاهش است.

حمایت‌های اصلی: ۳۱۸۰۰ و ۳۰۸۰۰ دلار

مقاومت‌های اصلی: ۳۲۰۰۰، ۳۲۲۰۰ و ۳۲۴۰۰ دلار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: