کد خبر: ۳۷۷۸۹۳
۱۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰
0
مصرف‌کنندگان به طور فزاینده‌ای از نظر اجتماعی و محیط زیستی آگاه می‌شوند که بزرگ‌ترین انگیزه پشت پذیرش خودرو‌های الکتریکی است.
رشد محبوبیت خودرو‌های برقی
شرکت ارنست‌اند یانگ اعلام کرد بیش از ۵۰‌درصد از خریداران جهانی خودرو برای اولین‌بار خودرو‌های الکتریکی را در نظر می‌گیرند. تعداد خریداران خودرو در سراسر جهان که به دنبال خرید یک وسیله نقلیه الکتریکی هستند برای اولین‌بار از ۵۰‌درصد فراتر رفته است. براساس شاخص تحرک مصرف‌کننده این شرکت، حدود ۵۲‌درصد از خریداران خودرو در سراسر جهان به خودرو‌های برقی تمایل دارند که نشان دهنده افزایش ۲۲درصدی طی دو سال است.

در یک نظرسنجی از ۱۳‌هزار نفر در ۱۸ کشور، بیشتر مصرف‌کنندگان به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی، خودرو‌های برقی را در نظر می‌گیرند. شرکت ارنست‌اند یانگ افزود که افزایش مجازات در مورد وسایل نقلیه موتور احتراق داخلی نیز برای اولین‌بار به عنوان یک نگرانی کلیدی ظاهر شده است.

این یافته‌ها نقطه عطفی در بازار جهانی خرید خودرو است. مصرف‌کنندگان به طور فزاینده‌ای از نظر اجتماعی و محیط زیستی آگاه می‌شوند که بزرگ‌ترین انگیزه پشت پذیرش خودرو‌های الکتریکی است. شرکت ارنست‌اند یانگ گفت که خریداران خودرو در ایتالیا، چین و کره جنوبی بیشترین تعهد را به خرید خودرو‌های الکتریکی دارند، در حالی که مصرف‌کنندگان در استرالیا و ایالات متحده دارای کمترین تعهد هستند. ۵۶‌درصد از خریداران خودرو در سنگاپور، خواهان خرید خودروی برقی هستند. براساس گزارش بلومبرگ، حدود ۸۸‌درصد از مصرف‌کنندگان جهانی که به دنبال خرید خودرو‌های برقی هستند نیز مایل به پرداخت حق بیمه‌اند. تقریبا تمامی شرکت‌های بزرگ خودروسازی در جهان برنامه توسعه خودرو‌های برقی را در دستور کار خود قرار داده اند. در سال گذشته میلادی تسلا مدل سه با فروش ۱۴۱‌هزار دستگاه پرفروش‌ترین خودروی برقی بازار اروپا بود.

پس از این خودروی رنو زوئی با فروش ۷۱‌هزار دستگاه، فولکس واگن ای‌دی سه با فروش ۶۹‌هزار دستگاه، فولکس واگن ای‌دی چهار با فروش ۵۴‌هزار دستگاه، کیا نیرو با فروش ۴۶‌هزار و فیات ۵۰۰ برقی با فروش ۴۴‌هزار دستگاه به ترتیب در رده‌های بعدی قرار داشتند. نگاه به این آمار نشان می‌دهد هنوز فروش خودرو‌های برقی با فروش خودرو‌های بنزینی یا دیزلی در اروپا فاصله زیادی دارد. اما شرکت‌های اروپایی قصد دارند تا ۱۰ سال آینده این روند را کاملا برعکس کنند. شرکت‌های بزرگ در اروپا هم‌اکنون برنامه‌های گسترده‌ای برای خودرو‌های برقی دارند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: