کد خبر: ۳۷۸۳۴۱
۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰
0
با توجه به نرخ دلار و تعیین‌تکلیف‌شدن بعضی موارد اثرگذار بر بازار سرمایه توسط دولت، انتظار رشد بازار سرمایه در ماه‌های آینده وجود دارد و شاخص کل در مرحله اول می‌تواند بالاتر از آن نیز برسد.
در ماه‌های پیش‌رو بورس شرایط رو به رشد خواهد داشتبا توجه به نرخ دلار و تعیین‌تکلیف‌شدن بعضی موارد اثرگذار بر بازار سرمایه توسط دولت، انتظار رشد بازار سرمایه در ماه‌های آینده وجود دارد و شاخص کل در مرحله اول می‌تواند به محدوده ۱.۷۰۰.۰۰۰ واحد و بالاتر از آن نیز برسد. بازار سرمایه در هفته گذشته و جاری تحت گزارش‌های منفی ۱۲ ماهه ارائه شده در سایت کدال و همچنین رشد بسیاری از نماد‌ها در هفته‌های گذشته، روند اصلاحی به خود گرفته است.
 
شرکت‌ها موظف‌اند که گزارش فعالیت و صورت مالی‌های خود را در سایت کدال بارگذاری کنند. جدیدترین اطلاعات منتشر شده در کدال نشان می‌دهد که سه شرکت گزارش فعالیت ماهانه خود را به روز کردند.

شرکت پتروشیمی پارس با نماد پارس صورت مالی ۱۲ ماهه منتهی به پایان سال گذشته خود را در سایت کدال منتشر کرد. پارس در این دوره به ازای هر سهم ۳۳ تومان سود محقق کرد که افزایش ۳۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. در این مدت سود خالص پتروشیمی پارس رشد ۳۱ درصدی و سود ناخالص شرکت رشد ۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

شرکت پتروشیمی تندگویان با نماد شگویا در صورت مالی ۱۲ ماهه خود به ازای هر سهم ۱۳۷ تومان سود محقق کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۵۶ درصدی داشته است. بر اساس گزارش کدال، شرکت در مقایسه با سال قبل با افزایش سود مواجه شده است. سود خالص رشد ۵۶ درصدی و سود ناخالص رشد ۴۳ درصدی را ثبت کردند. شگویا با سرمایه ۲،۳۹۵٫۸ میلیارد تومان توانست ۱۷،۰۴۶٫۵ میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته باشد.

شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی ملی با نماد وملی صورت مالی ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ماه سال ۱۴۰۰ را در کدال منتشر کرد. شرکت در این دوره به ازای هر سهم ۱۶۹ تومان سود ثبت کرده که افزایش ۷۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. بر اساس گزارش کدال مقایسه صورت مالی این شرکت با سال گذشته با سود خالص رشد ۷۸ درصدی و سود عملیاتی رشد ۸۳ درصدی داشته است.

اسماعیل درگاهی درباره وضعیت بورس در ماه‌های آینده، اظهار کرد: باوجود شرایط سیاسی و اقتصادی کشور و به طور طبیعی روند قیمتی دلار، به نظر می‌رسد بازار سرمایه در هفته گذشته و جاری تحت گزارش‌های منفی ۱۲ ماهه ارائه شده در سایت کدال و همچنین رشد بسیاری از نماد‌ها در هفته‌های گذشته، روند اصلاحی به خود گرفته است.

شاخص کل کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحدی را فتح می‌کند

درگاهی خاطرنشان کرد: با توجه به نرخ دلار و تعیین‌تکلیف‌شدن بعضی موارد اثرگذار بر بازار سرمایه توسط دولت، انتظار رشد بازار سرمایه را در ماه‌های آینده وجود دارد و شاخص کل در مرحله اول می‌تواند به محدوده ۱.۷۰۰.۰۰۰ واحد و بالاتر از آن نیز برسد.

دو عامل بنیادی تاثیرگذار بر بورس

تحلیلگر بازار سرمایه خاطرنشان کرد‌: به طور کلی نرخ ارز و قیمت کامودیتی‌ها در بازار‌های جهانی، دو عامل بنیادی تاثیرگذار بر بورس هستند که به نظر می‌رسد با توجه به وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور، نرخ ارز افزایشی باشد که تاثیر مثبتی بر روند بازار سرمایه خواهد داشت.

درگاهی عنوان کرد: ابهامات در مورد وضعیت بازار‌های جهانی بیشتر است به خصوص اینکه بانک‌های مرکزی کشور‌های توسعه‌یافته در حال افزایش نرخ بهره برای مقابله با افزایش تورم هستند که اثربخشی این سیاست‌ها می‌تواند در جهت‌دهی آینده اقتصاد دنیا تاثیر حائز اهمیتی بر جای بگذارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر قوی‌ترین سناریو، تثبیت قیمت‌های جهانی حداقل در بازه یکساله است و به همین دلیل از این منظر هم می‌توان به تاثیر مثبت این متغیر و رشد بازار سرمایه کشور امیدوار بود.

تاثیرپذیری بورس از رویداد‌های سیاسی و اقتصادی اخیر

تحلیلگر بازار سرمایه خاطرنشان کرد: بنابراین با توجه به اتفاقات اخیر سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و همچنین با توجه به روند بازار سرمایه و وابستگی به عوامل گسترده داخلی و خارجی، روند قیمت‌ها در نهاده‌های تولید، رشد نقدینگی و نرخ ارز، حداقل در کوتاه‌مدت بازار سرمایه شرایط روبه‌رشدی را در پیش‌رو دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: