عرضه‌کنندگان می‌توانند ارز خود را به قیمت توافقی در بازار بفروشند
کد خبر: ۳۷۸۶۲۵
۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
0
دبیر کل کارفرمایان پتروشیمی گفت: به دنبال صدور بخشنامه روز گذشته بانک مرکزی از این پس حتی عرضه‌کنندگان کالا‌های نهایی نیز می‌توانند ارز خود را به قیمتی که مشتری برای آن وجود دارد، عرضه کنند.
فروش ارز با قیمت توافقی مشتریان
احمد مهدوی ابهر دبیرکل انجمن کارفرمایان تولید کنندگان محصولات پتروشیمی در حاشیه نشست عصر امروز تولیدکنندگان صنعت پتروشیمی با رئیس کل بانک مرکزی این نشست را خوب و سازنده توصیف کرد و بیان داشت: خوشبختانه تصمیم‌گیری مناسبی برای نحوه عرضه ارز در بازار اتخاذ شد و از این پس مردم می‌توانند ارز در اختیار خود را با نرخی که برای آن مشتری وجود دارد به فروش برسانند و خریداران نیز اقدام به خرید کنند. این عرضه ارز جدای از عرضه نیاز ارزی مسافرتی است که پیش از این با محدودیت و در قبال ارائه اوراق شناسایی ارائه می‌شد.

پتروشیمی‌ها ارز موردنیاز واردات را تأمین می‌کنند

وی تاکید کرد: واردکنندگان به‌هیچ‌وجه نگران تأمین ارز موردنیاز خود نباشد، ارز به میزان کافی وجود دارد و با ارز پتروشیمی‌ها ارز موردنیاز واردکنندگان کاملاً تأمین می‌شود.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی با بیان اینکه مشکل امروز کشور مشکل ارزی نیست، گفت: هم اکنون صادرکنندگان محصولات پتروشیمی ارز خود را با قیمت ۲۵ هزار تومان در بازار عرضه می‌کنند و نرخ‌های حاکم در بازار سیاه ارز به هیچ نباید مبنای کار قرار گیرد و واردکنندگان می‌توانند از این ارز برای واردات استفاده کنند.

مهدوی ابهری اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون صنعت پتروشیمی سه میلیارد و ۲۷۰ میلیون دلار ارز در سامانه نیمایی عرضه کرده است و پیش‌بینی می‌شود صنعت پتروشیمی تا پایان امسال بیش از ۱۵ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات را به کشور وارد می‌کند و هیچ جای نگرانی برای تأمین ارز موردنیاز واردکنندگان نیست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: