کد خبر: ۳۷۹۰۶۶
۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
0
تفاهم نامه همکاری چهارجانبه میان شرکت سهامی بیمه ایران، سازمان توسعه تجارت ایران، صندوق ضمانت صادرات و هلدینگ سبا با هدف تسهیل، ترغیب، توسعه صادرات و کاهش ریسک تجارت به امضا رسید.
امضای تفاهم نامه همکاری چهارجانبه میان سازمان توسعه تجارت ایران، صندوق ضمانت صادرات، بیمه ایران و هلدینگ سبا
این تفاهم نامه، در راستای سیاست‌های اقتصادی دولت سیزدهم جهت تسهیل مبادلات و مراودات تجاری، توسعه صادرات و ارائه پوشش‌های بیمه‌ای مناسب و مطمئن به بازرگانان و صادرکنندگان کشور به امضای حسن شریفی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران، علیرضا پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت، علیرضا علیخانی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات و محسن احمدی مدیرعامل هلدینگ توسعه کسب و کار سبا رسید.

در این تفاهم نامه مشترک، شرکت سهامی بیمه ایران پوشش‌های بیمه‌ای برای تضمین اعتبارات و سرمایه گذاری مربوط به کالا‌ها و خدمات صادراتی به شرکت‌های متقاضی معرفی شده سازمان توسعه تجارت که از طریق صندوق ضمانت صادرات مورد تایید قرار گرفته است، ارائه می‌نماید. همچنین شراکت راهبردی طرفین برای طراحی پوشش‌های بیمه‌های جدید مورد نیاز برای ریسک‌های شناسایی شده، صدور ضمانت نامه‌ها و بیمه نامه‌های لازم به منظور شرکت در مناقصات بین المللی، همکاری جهت ارایه پوشش‌های اعتباری به فعالان اقتصادی به صورت مشترک پیش بینی شده است.

همچنین بر اساس این تفاهم نامه که با هدف ساماندهی به بیمه صادرکنندگان و تضمین کاهش ریسک صادرات انجام پذیرفت، هر کدام از طرفین تفاهم نامه در حوزه ارائه خدمات در حیطه وظایف و فعالیت‌های قانونی خود نسبت به تسهیل، ترغیب و توسعه صادرات جمهوری اسلامی ایران، ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و اتکایی، تامین زیرساخت‌های مورد نیاز تجار، صادرکنندگان و شرکت‌های ایرانی در داخل و خارج از کشور و گسترش و ارتقا‌ی سطح کمی و کیفی همکاری‌های فی مابین، اقدام خواهند کرد.

حمایت و پشتیبانی از صادرات جمهوری اسلامی ایران از طریق ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و تضمین اعتبارات و سرمایه گذاری‌های مربوط به کالا‌ها و خدمات صادراتی، مشارکت طرفین به منظور ارائه خدمات در هیات‌های تجاری، اجلاس‌های کمیسیون مشترک و ... جهت تسهیل عقد قرارداد صادراتی تجار بخش خصوصی کشور با خریداران خارجی، استفاده از ظرفیت‌های بیمه ایران، هلدینگ کسب و کار سبا و شرکت‌های تابعه آن‌ها جهت ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و بیمه اتکایی به منظور کاهش ریسک صادرات، توسعه تجارت خارجی و توسعه صادرات و ارائه خدمات ویژه بیمه‌ای به مراکز و اعضای مرکز تجاری ایران و وابستگان تجاری واقتصادی خارجی سازمان و صندوق در کشور‌های مختلف از جمله مهمترین محور‌های این همکاری چهارجانبه است.

طرفین در این تفاهم نامه همکاری جهت ارزیابی ریسک و اعتبارسنجی خریداران خارجی کالا‌ها و خدمات ایرانی و تهیه یک بسته ویژه حمایتی بر توسعه فعالیت‌های اقتصادی واحد‌های کوچک و متوسط و شرکت‌های دانش بنیان تاکید کردند.

شراکت راهبردی جهت استفاده مشتریان و شرکای اقتصادی طرفین به منظور استفاده از خدمات یکدیگر، معرفی تجار، بازرگانان و صادرکنندگان به هلدینگ سبا از سوی سازمان توسعه تجارت و صندوق ضمانت صادرات برای همکاری‌های مشترک بخصوص در بازار‌های صادراتی در زمینه احداث واحد‌های اقتصادی، همکاری تجاری و بازاریابی، کمک به تسهیل و کاهش هزینه‌های تامین مالی واحد‌های صادراتی جهت حضور موفق در بازار‌های صادراتی از دیگر فراز‌های این تفاهم نامه است.

همچنین همکاری طرفین جهت برگزاری دوره‌های آموزشی و پژوهشی مشترک و تخصصی داخلی و بین المللی بخصوص آموزش‌های بیمه‌ای در جهت ارتقای توان صادراتی شرکت‌ها وتجار ایرانی و همکاری جهت تامین زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، لجستیک، حمل ونقل مورد نیاز طرفین و شرکتها، صادرکنندگان و تجار از دیگر موارد مهم این تفاهم نامه چهار جانبه است.

از دیگر موارد قابل توجه در این تفاهم نامه چهارجانبه می‌توان به ارائه خدمات تخصصی در حوزه حقوقی، فناوری اطلاعات و مهندسی به سازمان توسعه تجارت، بیمه ایران، صندوق، شرکت ها، صادرکنندگان و تجار معرفی شده سازمان و صندوق ضمانت صادرات، توسط هلدینگ سبا و گسترش همکاری‌های فی مابین در زمینه‌های مورد توافق با محوریت بیمه بین المللی و اتکایی، بازار سرمایه، سرمایه گذاری خارجی، گردشگری و بازرگانی بین المللی اشاره کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها