کد خبر: ۳۷۹۱۳۳
۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
0
رئیس گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری گفت: نیاز‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تا ۱۴۰۴ به واسطه شرکت‌های دانش بنیان رفع می‌شود.
رفع نیاز سازمان راهداری به واسطه دانش بنیان‌ها
یاسر ابراهیمیان قاجاری رئیس گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به خبرنگار مهر گفت: ما توانستیم در معاونت علمی و فناوری به درخواست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و با انعقاد تفاهم نامه همکاری، در راستای دانش بنیان شدن این سازمان گام برداریم.

وی با بیان اینکه قرار است نیاز‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور به واسطه شرکت‌های دانش بنیان فعال در عرصه ژئوماتیک برطرف شود، گفت: بر اساس این تفاهم نامه پیش بینی می‌شود که تا سال ۱۴۰۴ این اتفاق رخ دهد.

به گفته رئیس گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برخی از نیاز‌های اولویت دار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای احصا شد که عبارتند از: «پایش ساخت و ساز غیر مجاز در حریم راه‌ها»، «پایش خرابی آسفالت و ترک‌های سطح جاده‌ها»، «مدل سازی سه بعدی پایانه‌های کل کشور»، «توسعه پایگاه داده از کلیه پایگاه داده‌های موجود در سازمان راهداری»، «ردیابی و مدیریت هوشمند ناوگان خودرویی»، «شناسایی راه‌های روستایی»، «مدلسازی سه بعدی نقاط حادثه خیر».

وی با تاکید بر اینکه فناوری‌های ژئوماتیک می‌تواند بسیاری از نیاز‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور را رفع کند، افزود: طبق برنامه زمان بندی درگروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی ۳ سال بسیاری از نیاز‌های فناورانه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای رفع خواهد شد و دانش بنیان‌ها در این عرصه خدمات خود را ارائه خواهند کرد.

رئیس گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: البته که ممکن است نیاز‌های دیگری از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام شود که ما می‌توانیم با برقراری ارتباط شرکت‌های دانش بنیان با این سازمان نیاز‌های این سازمان را رفع کنیم.

وی تاکید کرد: می‌توان چنین پیش بینی کرد که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، در افق ۱۴۰۴ کاملا مبتنی بر دانش بنیان باشد.

ابراهیمیان قاجاری گفت: کمتر از چهار سال است که شرکت‌های دانش بنیان در حوزه فناوری ژئوماتیک فعال شده اند و این روند رو به افزایش است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: