کد خبر: ۳۷۹۲۲۲
۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۰
0
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: اولویت فعالیت صندوق، مشارکت در ساخت و آبادانی مناطق محروم و روستایی است.
لزوم توجه به مبارزه با پولشویی در نظام بانکی
همایش آموزشی بانکداری اسلامی با موضوع مبارزه با پولشویی و آشنایی با عقود شرعی و احکام فقهی برگزار شد.

نعمت‌الله رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در این مراسم با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید دو وظیفه را به‌صورت هم‌زمان انجام می‌دهد، گفت: صندوق علاوه بر اعطای تسهیلات در امور توسعه، تولید و اشتغال نیز فعال است و در اساسنامه صندوق نیز این موضوع دیده شده است.

وی افزود: با توجه به این دو وظیفه طبیعی است که ما باید به دو مقوله بانکداری اسلامی و بانکداری بدون ربا توجه کرده و خود را در این زمینه تجهیز کنیم تا همکاران اطلاعات کافی نسبت به این موضوع را داشته باشد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه در این دوره مباحث مربوط به بانکداری اسلامی و بحث پولشویی مطرح شده است، گفت: خصوصاً در دولت سیزدهم که مبارزه با فساد مطرح است امیدوارم همکاران ما در این زمینه تجهیز شوند.

رضایی با بیان اینکه تسهیلات صندوق کارآفرینی امید عمدتاً ارزان‌قیمت است، اظهار کرد: برنامه‌ای که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری برای سال جاری در نظر گرفته‌ایم؛ برنامه متفاوت و جهادی است. حجم فعالیت‌های صندوق حداقل ۴ برابر بیشتر از سال گذشته است. صندوق در جهت برنامه دولت مبنی بر ایجاد یک‌میلیون شغل، حمایت از ۱۰۰ هزار واحد اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده و این واحد‌ها عمدتاً خرد، کوچک، متوسط و معیشت محور هستند. طرح‌های راکد و نیمه‌تمام نیز جهت تکمیل موردحمایت صندوق قرار خواهد گرفت.

وی اولویت فعالیت صندوق را مشارکت در ساخت و آبادانی مناطق محروم و روستایی دانست و گفت: به همین منظور در سه بخش صنعت کشاورزی و خدمات صندوق تسهیلات خود را پرداخت خواهد کرد با توجه به منابعی که تامین می‌شود تسهیلات صندوق به‌صورت قرض‌الحسنه یا حداکثر با ۱۰ درصد کارمزد اعطا می‌شود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: سال گذشته درمجموع ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم، اما در سال جاری تاکنون ۲۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که بیش از دو برابر سال گذشته است و تاکنون اعتبار به استان‌ها ابلاغ شده است. خوشبختانه نسبت به مدت‌زمان مشابه سال قبل عملکرد همکاران ما سه برابر رشد داشته و امیدوارم که تا انتهای تابستان حداقل ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع را جذب کنیم و بیش از ۵۰ هزار واحد اقتصادی را موردحمایت قرار دهیم.

وی گفت: موضوع پولشویی موضوعی است که باید تمام نظام بانکی و مالی کشور به آن توجه داشته باشند؛ صندوق به دلیل اینکه بیشتر تسهیلات خرد ارائه می‌کند و نظارت بر مجموعه بسیار زیاد است، خوشبختانه تاکنون موردی از پولشویی را نداشته است، ولی اینکه موردی پیدا شود بعد ما به دنبال راه مقابله با آن باشیم چند مدیریت هوشمندانه‌ای نیست به همین منظور هم در این دوره بر روش‌های تشخیص و مبارزه با پولشویی متمرکز خواهیم بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: