کد خبر: ۳۷۹۲۸۸
۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
0
رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه دانشگاه‌های صنعتی برای پیشرفت و توسعه و نقش آفرینی در سطح منطقه و جهان، نیازمند جذب دانشجو از کشورهای مختلف جهان هستند، گفت: بیش از نصف دانشجویان بین الملل در رشته های علوم انسانی مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل نیمی از دانشجویان خارجی در رشته های علوم انسانی
دکتر هاشم داداش پور در نشست با اعضای هیات رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان مطلب فوق اظهار کرد: بیش از نصف دانشجویان بین الملل در رشته های علوم انسانی مشغول به تحصیل هستند و سهم دانشگاه‌های صنعتی در جذب این دسته از دانشجویان کمتر از علوم انسانی است.

وی در ادامه تصریح کرد: جا دارد در سال تحصیلی جدید با برنامه ریزی و تلاش مضاعف روسای دانشگاه ها، شاهد حضور دانشجویان بین المللی بیشتر در رشته‌های فنی این دانشگاه‌ها باشیم.

معاون وزیر علوم از دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور و از دانشگاه های سرآمد در غرب آسیا نام برد و افزود: همانطور که این دانشگاه‌ در دوره های مختلف مانند ایام جنگ، تحریم و کرونا، موفق شد با تکیه بر جوانان و دانشگاهیان، بازوی قوی برای دولت و ملت باشد ، امیدواریم در سه سال‌ آینده،  به سهم ده درصدی از کل تعداد دانشجویان دانشگاه در جذب دانشجویان بین الملل برسد. 

داداش پور در پایان به سلامت دانشجویان اشاره کرد و گفت: دو سال تعطیلی مراکز آموزش عالی بخاطر شیوع کرونا آسیب زا بود . از اساتید در خواست می کنم در تعامل با دانشجویان در بعد از کرونا، سعه صدر بیشتری داشته باشند و با تعامل مطلوب تر آسیب‌های دو سال کرونا و تعطیلی را به حداقل ممکن برسانند. 

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر میبدی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در سخنانی از رتبه چهارم این دانشگاه در تولید علم سخن گفت و اظهار کرد: شعار ما در این دانشگاه "چهلستون دانش و فناوری" است و ما با ۱۴ دانشکده و ۱۲ پژوهشکده و سالانه ۳۰۰۰ پذیرش دانشجو، در حال حاضر ۱۱ هزار دانشجو مشغول به تحصیل در مقاطع سه گانه داریم.

وی تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد ضمن ارتقای جایگاه علمی در میان دانشگاه های جهان، با ارتباط بهتر و بیشتر با صنعت در رفع مشکلات و نیز اشتغال آفرینی گام‌ های بلندتری برداریم و ضمن اینکه برنامه ریزی خوبی برای جذب دانشجویان بین الملل طراحی کرده ایم و در تلاش هستیم جایگاه دانشگاه را در این زمینه تقویت و ارتقا ببخشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: