کد خبر: ۳۷۹۳۶۰
۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰
0
رییس صندوق بین‌المللی پول گفت که ممکن است ایالات متحده برای مهار افزایش قیمت‌ها دچار رکود شود.
ایالات متحده چاره‌ای جز تحمل درد رفع تورم ندارد
رئیس صندوق بین‌المللی پول (IMF) گفت که ایالات متحده ممکن است مجبور شود تا برای مهار تورم افسارگسیخته، درد اقتصادی را تحمل کند و اشاره کرد که ممکن است رکود، بهای لازم برای پرداخت بهبود اقتصادی باشد. کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، طی یک کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه با خبرنگاران، پیش‌بینی کرد که اقتصاد ایالات متحده با تورم بسیار بالا همراه با افزایش قیمت‌ها برای تعدادی از کالا‌های اساسی مواجه است.

جورجیوا بلافاصله پس از اینکه صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد خود را برای ایالات متحده ۲.۹ درصد کاهش داد، گفت: موفقیت در کاهش قیمت‌ها زمانبر بوده و برای رشد جهانی مفید خواهد بود، اما برای رسیدن به این موفقیت بهای لازم می‌تواند کمی درد باشد. جورجیوا افزود که ایالات متحده با مسیر سختی برای اجتناب از رکود اقتصادی روبرو است، اما مقابله با تورم باید اولویت اصلی باشد، حتی اگر به معنای کاهش رشد اقتصادی باشد.

نایجل چالک، مقام شماره دو در شعبه غربی صندوق بین‌المللی پول نیز در مورد خطر رکود هشدار داد، اما پیش بینی کرد که هر گونه رکود کوتاه مدت خواهد بود و به تقویت پس انداز و بازار کار در این کشور اشاره کرد. اظهارات این صندوق وام دهنده بین المللی پس از آن بیان شد که فدرال رزرو آمریکا در هفته گذشته بالاترین افزایش نرخ بهره را در ۲۸ سال گذشته انجام داد و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، آن را تلاشی برای مقابله با تورم توصیف کرد. با این حال، او از آن زمان تاکنون اذعان کرده است که بانک مرکزی کنترلی بر قیمت‌های بسیاری از کالا‌های کلیدی، شامل غذا و گاز ندارد، و توضیح داد: در واقع هیچ کاری درباره افزایش هزینه‌های نفت و غلات نمی‌توانیم انجام دهیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: