کد خبر: ۳۷۹۳۹۱
۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
0
مدیرعامل بنیاد نیکوکاری یاس اعلام کرد: تا پایان سال گذشته در مجموع 29 مدرسه با عنوان "کیمیای دانش" در مناطق کمتربرخوردار کشور احداث و تحویل آموزش و پرورش شده است.
احداث و تحویل 29 مدرسه تا پایان 1400 / برنامه ساخت 3 مدرسه جدید در سال 1401
به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، فائض فرخی گفت: برنامه ساخت ۱۰۰ مدرسه به ازای تعداد شعب بانک گردشگری ادامه دارد و در سال ۱۴۰۱ نیز سه مدرسه و مرکز آموزشی جدید احداث خواهد شد.
وی با بیان اینکه خدمات بنیاد یاس، متنوع بوده و به طور عمده در مناطق کمتر برخوردار کشور است، افزود: ساخت مدرسه، سرپرستی مراکز توانبخشی، تامین جهیزیه، آزادی زندانیان و توزیع بسته‌های کمک معیشتی، بخشی از فعالیت‌های بنیاد یاس به شمار می‌رود.
فرخی ادامه داد: بنیاد یاس همچنین سرپرستی ۲ مرکز توانبخشی "جنوب کرمان" و "شهید فیاض‌بخش" کرمان را در شهر‌های جیرفت و کرمان برعهده دارد که حدود ۲۰۰ کودک و نوجوان را سرپرستی می‌کند.
وی اضافه کرد: در مراکز یادشده علاوه بر نگهداری و مراقبت از معلولان ذهنی و جسمی، خدمات دیگری همچون گفتار درمانی، کار درمانی، فیزیوتراپی، ارتوپد فنی، روانشناسی، مددکاری و پزشک متخصص به‌صورت تمام‌وقت زیرنظر مربیان و کارشناسان خبره این امور انجام می‌شود.
فرخی، توانمندسازی زنان از جمله زنان سرپرست خانوار را از دیگر از خدمات بنیاد یاس برشمرد و گفت: با همکاری بنیاد یاس حدود ۵۰ نفر از زنان سرپرست خانوار، توانمند شده و مشغول به کار شده اند ضمن اینکه تحت پوشش بیمه درمانی هم قرار گرفته اند.
مدیرعامل بنیاد یاس از دیگر فعالیت‌های این بنیاد را تامین جهیزیه برای سر و سامان دادن به زندگی جوان‌ها و حفظ نظام خانواده در مناطق مختلف کشور از جمله مناطق محروم ذکر کرد و افزود: در سال گذشته بیش از ۲۶ میلیارد ریال برای تامین جهیزیه تخصیص یافت.
فرخی ادامه داد: همچنین با شیوع کرونا در کشور، بنیاد یاس در زمینه کمک به تامین امکانات درمانی و تجهیزات بیمارستانی استان‌های مختلف اقدام کرده و علاوه بر آن، هزاران بسته معیشتی را بین نیازمندان توزیع کرده است.
لازم به ذکر است که تمام کمک‌های بنیاد یاس نیازسنجی می‌شود و این نیازسنجی‌ها از طریق بیش از ۳۰۰ نفر همرسان در سراسر کشور صورت می‌گیرد.
بنیاد خیریه نیکوکاری یاس که زیرنظر گروه مالی گردشگری فعالیت می‌کند، مسئولیت اجرای امور خیریه را با حمایت و مشارکت بانک گردشگری برعهده دارد.
بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه النبی (س) از سال ۱۳۹۳ تاسیس شده و وابسته به گروه مالی گردشگری است و تمام فعالیت‌های انجام شده در بنیاد یاس طبق سیاست‌های هیات امنا گروه مالی گردشگری و حمایت بانک گردشگری صورت می‌گیرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: