کد خبر: ۳۷۹۴۵۳
۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۰
0
داشتن یک خانه پرنور یک مزیت فوق‌العاده است، اما به هر حال هر خانه، فضا‌های کم نوری هم دارد که با استفاده از گیاهان آپارتمانی مناسب، طراوت پیدا خواهد کرد، اما مراقب حیوانات خانگی باشید. برخی از این گیاهان سمی هستند.
۴ گیاه آپارتمانی مناسب برای فضای کم نور
همه ما حداقل یک اتاق داریم که نور خوبی دریافت نمی‌کند، حتی در اوج تابستان! خوشبختانه برخی از گیاهان می‌توانند در فضا‌های کم نور و سایه رشد کنند و در واقع با کمی نور طبیعی در روز بهترین عملکرد را خواهند داشت.

برگ عبایی
این گیاه یکی از سرسخت‌ترین گلدان‌های آپارتمانی را به شما می‌دهد و مانند ترجمه انگلیسی نامش، Cast Iron، مثل چدن تخریب ناپذیر است. آن‌ها می‌توانند در شرایط کم نور شکوفا شوند و در واقع زمانی که از آفتاب مستقیم دور نگه داشته شوند بهتر عمل می‌کنند. این گیاه زمانی که در داخل خانه رشد می‌کند می‌تواند به خوبی قد بکشید و دارای برگ‌های سبز تیره براق شود.
۴ گیاه آپارتمانی مناسب برای فضای کم نور
آگلونما
این گیاه که به نخشید هم مشهور است یک گیاه خانگی محبوب برای مبتدیان است؛ به نگهداری زیادی نیاز ندارند، در نور کم به خوبی عمل می‌کنند و دارای شاخ و برگ‌های سبز دوست‌داشتنی با رنگ‌های سفید، قرمز یا سایه‌های سبز هستند. البته این گیاه برای حیوانات خانگی سمی است.
۴ گیاه آپارتمانی مناسب برای فضای کم نور
دیفنباخیا
این گیاه که معمولا به عنوان عصای گنگ هم شناخته می‌شود، برخلاف ظاهرش، تلفظ آنقدر سختی ندارد؛ درست مثل نگهداری آن. یعنی ممکن است با کمی آزمون و خطا روش نگهداری از آن را پیدا کنید، زیرا این گیاه محبوب، آپارتمانی نیست و نیاز به روشنایی و نور غیرمستقیم دارد تا بتواند خوب عمل کند. در شرایط خوب این گیاه رشد قابل توجهی خواهد داشت.
۴ گیاه آپارتمانی مناسب برای فضای کم نور
گل چمچه‌ای
این گیاه که به زنبق صلح هم معروف است، از خانواده گل‌های شیپوری است پس اگر به خوبی نگهداری شود می‌تواند شما را ذوق زده کند با این حال مناسب حیوانات نیست و برای حیواناتی که آن‌ها را می‌بلعند کشنده است. این گیاه کم نور با برگ‌های سبز پهن و گل‌های سفید ظریفش بسیار زیباست.
۴ گیاه آپارتمانی مناسب برای فضای کم نور
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: