کد خبر: ۳۷۹۶۳۷
۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
0
محققان در یک مطالعه ده ساله دریافتند خون‌ریزی‌های مغزی شدیدی که برخی از نوزادان در سال اول پس از تولد تجربه می‌کنند، می‌تواند منجر به مشکلات بینایی طولانی‌مدت شود.
خونریزی مغزی نوزاد چه مشکلاتی به دنبال دارد؟
این مطالعه شامل بررسی ۳۲ کودک بود که ارزیابی‌های دقیقی را در سنین ۱۰ تا ۱۱ سالگی پس از تجربه خونریزی داخل بطنی درجه ۳ یا ۴ (خونریزی مغزی) و اتساع بطنی داشتند.

مطالعه DRIFT ۱۰ برای بررسی تکنیک "شستشوی مغز" برای خونریزی‌های مغزی راه اندازی شد. DRIFT، که توسط محققان دانشگاه بریستول انگلستان ابداع شد، اولین و تنها درمانی است که به طور عینی برای نوزادان مبتلا به خونریزی مغزی جدی با شستن بطن‌های مغز برای حذف مایع سمی و کاهش فشار مفید است.

محققان بررسی کردند که آیا خونریزی مغزی تجربه شده در نوزادان بر پیامد بینایی آن‌ها در پایان سال‌های دبستان تأثیر می‌گذارد یا خیر و ارتباط بین نتایج بصری با پیامد‌های شناختی و حمایت اضافی در مدرسه را بررسی کردند.

این مطالعه نشان داد که تمام ۳۲ کودک مورد ارزیابی حداقل یک اختلال بینایی داشتند. میانگین تعداد اختلالات برای کودکانی که خونریزی درجه ۴ را تجربه کرده بودند، ۶ مورد بود در حالیکه در مورد کودکانی که درجه ۳ را تجربه کردند، سه مورد بود.

این مشکلات بینایی که ده سال بعد بر کودکان تأثیر می‌گذارد اغلب به دلیل آسیب به نواحی بینایی در مغز است. این مشکلات شامل مشکلات حرکت دقیق چشم‌ها، تشخیص اشیا در فضای اطراف آن‌ها یا تطابق بصری اشکال یا جهت خطوط بود.

والدین این کودکان از این مشکلات بی اطلاع بودند و اکثراً گزارش دادند که فرزندانشان تا زمانی که عینک داشتند، بینایی شأن طبیعی بود.

«کتی ویلیامز»، نویسنده اصلی این مطالعه از دانشگاه بریستول، توضیح داد: «تحقیق ما نشان می‌دهد همه کودکانی که خونریزی مغزی یا مشکلات مشابهی را در زمان نوزادی تجربه می‌کنند باید آزمایش‌های چشمی را برای شناسایی مشکلات بینایی مرتبط با مغز در حین رشد انجام دهند.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: