April 2024 23 / سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۳۷۹۹۶۴
۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
0
ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی زیر سطح ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی قرار دارد و این موضوع نشان می‌دهد که ظرفیت سکه برای رشد بنیادی و دامنه دار چندان زیاد نیست.
محدوده مهم بازیگران سکه؛ ظرفیت رشد خالی شد؟
سکه امامی مرز ۱۵ میلیون تومانی را از دست داد. با این حال این فلز گران بها توانست در محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مورد حمایت واقع شود و در بازار پشت خطی توانست به بالای کانال ۱۵ میلیون تومان بازگردد.

با توجه به روند طی شده در روز گذشته می‌توان گفت که برای بازیگران بازار سکه در مرحله اول محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اهمیت دارد. در صورتی که فلز گران بهای داخلی به زیر این محدوده نرود، به تدریج خریداران با اطمینان بیشتری وارد بازار خواهند شد. از نگاه تحلیل گران فنی در صورتی که سکه به بالای محدوده مقاومتی ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برود، قدرت نمایی خریداران نیز در بازار بیشتر خواهد شد.

ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی زیر سطح ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی قرار دارد و این موضوع نشان می‌دهد که ظرفیت سکه برای رشد بنیادی و دامنه دار چندان زیاد نیست. با این حال، رفتار قیمت دلار حتی می‌تواند رفتار‌های بنیادی بازیگران سکه را تحت تاثیر قرار دهد. در واقع به دلیل اینکه ممکن است دلار پیش روی خود را در کانال ۳۱ هزار تومانی ادامه دهد، احتمال دارد که سکه نیز به بالای محدوده ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برود.

روند بهای اونس طلا نیز در بازار‌های جهانی افزایش معناداری نداشته است که سکه بازان را تحریک به خرید کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: