September 2023 27 / چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۸۱۶۹۳
۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
0
سخنگوی صنعت آب گفت​ بیش از ۷۴۰۰ سازه تقاطعی در مسیر رودخانه‌ها، زهکش‌ها و یا مسیل‌ها در سطح کشور ساخته شده که نیاز به بهسازی و اصلاح دارد.
لزوم اصلاح ۷۴۰۰ سازه در مسیر رودخانه و مسیل‌ها برای جلوگیری از خسارات سیل
قاسم زاده سخنگوی صنعت آب در گفتگوی تلفنی خبر ۲۱ گفت:​ بیش از ۷۴۰۰ سازه تقاطعی در سطح کشور وجود دارد.

وی در خصوص تعریف سازه‌های تقاطعی و اینکه چگونه باعث بروز سیلاب یا تشدید آن می‌شوند، تصریح کرد: سازه‌های تقاطعی به سازه‌هایی اطلاق می‌شود که در مسیر رودخانه‌ها، زهکش‌ها و یا مسیل‌ها ممکن است وجود داشته باشند. این سازه‌ها اغلب پل‌ها و کانورت‌هایی هستند که در مسیر ساخته شده و بر اساس مدل سازی ها، مطالعات میدانی و گشت‌هایی که وزارت نیرو در سطح استان‌های کشور توسط شرکت‌های آب منطقه‌ای انجام داده، بیش از هفت هزار نقطه شناسایی شده اند.

قاسم زاده گفت: تاکنون حدود هفت هزار و ۴۰۰ نقطه شناسایی شده و به دستگاه‌های متولی امر اطلاع رسانی شده و در خصوص رفع این سازه ها، بهسازی و اصلاح آن‌ها و اخذ تأییدیه‌های لازم مخصوصاً تأییدیه فنی هشدار‌های لازم صادر شده که با تسریع در این موضوع می‌توانیم در زمان سیل با عبور مطمئن از این سازه ها، خسارات را کاهش دهیم.

سخنگوی صنعت آب افزود: ۷۴۰۰ نقطه در مقابل کل سازه‌های تقاطعی که در سطح کشور وجود دارد، خیلی کم است، این‌ها سازه‌هایی هستند که ممکن است درون شهر‌ها یا داخل روستا‌ها یا در مسیر جاده‌هایی که در سطح کشور وجود دارند ساخته شوند و ممکن است توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی ساخته شوند که در مورد اشخاص حقیقی از طریق احضار‌هایی که به اشخاص داده می‌شود و در مورد اشخاص حقوقی نامه نگاری از سوی وزارت نیرو در سطح استان‌ها در سطح ملی به دستگاه‌های متولی نقاط آن‌ها اعلام می‌شود و بحث اصلاح فنی این‌ها مورد پیگیری قرار می‌گیرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: