September 2023 27 / چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۸۲۱۳۴
۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
0
یک روزنامه عربی به تشریح مأموریت هیأت مصری که در پی برقراری آتش‌بس در غزه وارد قدس اشغالی شده، پرداخت.
افشای مأموریت فوری هیأت مصری در قدس اشغالی در پی جنگ غزه
یک هیأت امنیتی عالیرتبه مصری دوشنبه (دیروز) وارد قدس اشغالی شد تا به تیمی از مسؤولان پرونده فلسطین در سازمان اطلاعات مصر و دیگر مقامات این کشور بپیوندند و پس از آن دیداری با مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی در دستگاه‌های موساد و «شین بت» داشته باشند.

هدف از سفر مقامات مصری، تثبیت آتش‌بسی است که در ساعت ۲۳:۳۰ (به وقت محلی) یکشنبه شب (شانزدهم مرداد) میان جهاد اسلامی و رژیم صهیونیستی در پی جنگ سه روزه برقرار شد.

در همین رابطه روزنامه «العربی الجدید» به نقل از مقامات مصری فاش کرد، مأموریت فوری این هیأت مصری نظارت بر روند انتقال اسیر وابسته به جهاد اسلامی «خلیل العواوده» به خارج از زندان برای درمان و نیز تکمیل پرونده عضو بازداشت شده ارشد جهاد اسلامی «بسام السعدی» در کرانه باختری است.

جهاد اسلامی هفته گذشته در پی بازداشت شدن بسام السعدی در جنین، وضعیت آماده‌باش اعلام کرد و خواهان آزادی وی و نیز آزادی خلیل العواوده بود که در پی آن جنگ سه روزه غزه با پیش‌دستی رژیم صهیونیستی رخ داد.

خلیل العواده از اهالی «اذنا» در الخلیل نزدیک ۱۵۰ روز است که در اعتراض به بازداشت موقت یا اداری دست به اعتصاب غذا زده است. وی ابتدا اعتصاب غذایی ۱۱۱ روزه داشت و فقط یک هفته آن را شکست، اما پس از شانه‌خالی کردن صهیونیست‌ها از تعهداتشان، بار دیگر اعتصاب غذای خود را از سر گرفت.

این منابع اعلام کردند، تماسی میان مقامات مصری عالیرتبه و سران جهاد اسلامی برقرار شده و قاهره به جهاد اسلامی اطمینان‌خاطر داده که مطالبات این جنبش در خصوص العواوده و السعدی محقق خواهد شد.

‌جنگنده‌های رژیم صهیونیستی، از روز جمعه (۱۴ مرداد) مناطقی را در نوار غزه هدف حمله قرار دادند که این اقدام با پاسخ گروه‌های مقاومت در نوار غزه بویژه جهاد اسلامی همراه شد. در نهایت و پس از جنگی سه روزه، یکشنبه (۱۶ مرداد) با میانجیگری مصر، آتش‌بس با قبول کامل شروط جنبش جهاد اسلامی برقرار شد.

دفتر اطلاع‌رسانی دولت در غزه اعلام کرد که در جنگ سه روزه علیه نوار غزه، ۴۵ فلسطینی شهید و ۳۶۰ نفر نیز زخمی شدند.

از سوی دیگر، رسانه‌های عبری گزارش دادند که هزینه روزانه درگیری با جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنگ اخیر بیش از هزینه روزانه جنگ سال گذشته با گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه بوده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: