کد خبر: ۳۸۲۲۴۴
۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
0
تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که سکه زیر محدوده ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باقی بماند، افت فلز گران بهای داخی داخلی ادامه خواهد یافت و به سوی سطح ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد شتافت.
دوره فشار در بازار سکه؛ ایست نزول با برگشت دلار
سکه امامی روز چهارشنبه در مقطعی حمایت بزرگ ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را از دست داد و محدوده ۱۴ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان را به خود دید. افت فلز گران بهای داخلی در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه معنادار بوده است و نشان می‌دهد که سکه در دوران فشار نزولی‌ها قرار دارد.

تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که سکه زیر محدوده ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باقی بماند، افت فلز گران بهای داخی داخلی ادامه خواهد یافت و به سوی سطح ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد شتافت. با این حال، دیشب در بازار پشت خطی، سکه توانست به بالای خط ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بازگشت و همین موضوع انتظارات نزولی را کمی کاهش داد.

به باور برخی فعالان علت توقف نزول سکه در بازار پشت خطی، برگشت کانالی دلار بود. دلار دیروز تا محدوده ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان پایین رفت، ولی در بازار پشت خطی توانست به کانال ۳۱ هزار تومانی بازگردد. ماندن دلار بالای کانال ۳۱ هزار تومان می‌تواند مانع از قدرت نمایی کاهشی‌ها در بازار سکه شود.

با این حال شرایط برای خریداران فلز گران بهای داخلی دشوار است. به عنوان مثال، حباب سکه به بالای محدوده ۱۲ درصد رسیده است، حال آنکه روز سه شنبه در کانال ۱۰ درصد قرار داشت. افزایش حباب نشان می‌دهد که سکه وضعیت پایداری ندارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: