کد خبر: ۳۸۲۵۰۷
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳
0
به منظور هماهنگی و ایجاد وحدت رویه در فرآیند‌های سرمایه انسانی، دانش افزایی کارشناسان، اولین گردهمایی سراسری سه روزه کارشناسان سرمایه انسانی با حضور مدیر امور توسعه سرمایه انسانی، مدیریت امور شعب استان ها، روسای ادارات و کارشناسان تحت نظارت نمایندگان مناطق بانک ایران زمین برگزار شد.
اعتماد به نیرو‌های جوان، اولویت بانک ایران زمین درحوزه منابع انسانی است.
به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین؛ در این گردهمایی علی فتاحی مدیر امور توسعه سرمایه انسانی ضمن تشریح مراحل رشد سازمانی، گفت: ذات سرمایه انسانی تغییر و اصلاح فرآیند‌ها و روش‌ها با رعایت موقعیت حاکم بر سازمان است و هر تصمیم باید در زمان و مکان مناسب اتخاذ شود.


فتاحی در تعریف برنامه ریزی نیروی انسانی افزود: برنامه ریزی نیروی انسانی فرآیندی است که به وسیله آن سازمان اطلاع می‌یابد که نوع و میزان نیروی انسانی مورد نیاز در حال و آینده را در اختیار دارد و این نیروی انسانی در زمان و جای مناسب سازمان قرار می‌گیرند و می‌توانند وظایف و مسئولیت‌های خویش را برای نیل به اهداف سازمانی انجام دهند.


وی خاطرنشان کرد: فرآیند تحلیل نیاز‌های سرمایه انسانی سازمان، متناسب با تغییرات محیطی و توسعه نیاز‌های عملیاتی سازمان‌ها است؛ بنابراین اگر رویکرد بانک تغییر کند، ما هم باید برنامه هایمان را متناسب با آن تغییر بدهیم.


مدیر امور توسعه سرمایه انسانی اعتماد به نیرو‌های جوان، دانش افزایی، توسعه مهارت‌های حرفه‌ای و توجه به اصل جانشین پروری را از اولویت‌های این مدیریت بیان کرد و گفت: در چند سال گذشته ما به همکاران جوان اعتماد کردیم و باور داشتیم که می‌توانند شعب را به اهداف تعیین شده برسانند که این تصور به واقعیت تبدیل شد.


وی در خصوص شاخص‌های توسعه سرمایه انسانی سازمان خاطرنشان کرد: سیر تغییرات ایجاد شده در چند سال گذشته نشان می‌دهد اکثر نیروی انسانی بانک با رشته‌های مرتبط و وضعیت مطلوبی در بانک مشغول هستند و ما توانستیم در طرح طبقه بندی مشاغل تعداد قابل توجهی از پرسنل را ارتقا دهیم که خود یک توسعه است.


مدیر امور توسعه سرمایه انسانی بر گذراندن دوره‌های آموزشی تخصصی و حرفه‌ای متناسب با نیاز روز و بازار رقابت صنعت بانکداری برای همکاران تاکید کرد و گفت: رویکرد و برنامه ریزی مدیریت امور توسعه سرمایه انسانی این است که همکاران در هر دوره آموزش تخصصی که نیاز دارند، جهت توسعه کاری و فردی خود شرکت کنند. حتی اگر لازم به شرکت در دوره‌ای متمرکز در تهران بود، با هماهنگی مدیریت استان‌ها به تهران اعزام شوند.


وی ضمن تاکید بر حفظ ارزش‌های اخلاقی و حرفه‌ای و همگرایی و مشارکت در اجرای برنامه‌ها برای تحقق اهداف و بالندگی‌های فردی و سازمانی، محیط کار را خانه دوم همکاران دانست و خاطر نشان کرد: فرهنگ سازمانی مطلوب بانک باید ارتقاء یابد، لذا امنیت شغلی و روانی همکاران و خانواده آنان و انضباط اداری و رعایت مفاد ابلاغی دستورالعمل رفتار سازمانی مورد تاکید است.


مدیر امور توسعه سرمایه انسانی تعیین دستورالعمل همکاران نمونه، آیین نامه استخدامی بانک، نظام پیشنهادات، کانون ارزیابی، مأموریت و مرخصی را از اهداف این مدیریت در سال جاری اعلام کرد.


ضمن اینکه در اجرای برنامه‌های پیش بینی شده با آسیب شناسی وضع موجود و اجرای برنامه‌ها متناسب با شرایط حادث شده در طول سه سال گذشته تعداد زیادی نیروی جوان دارای توانایی و مهارت خاص با تحصیلات مرتبط در حوزه کاری جذب واحد‌های حضوری استان شده است و در حال تدوین و بازنگری آیین نامه‌های مدیریت عملکرد، ایجاد کانون ارزیابی اصلاح فرایند‌های ارتقاء شغلی اصلاح و بازنگری طبقه بندی مشاغل، نظام پیشنهادات، آیین نامه‌ی استخدامی، مأموریت و مرخصی‌ها هستیم که با هماهنگی و سطح بندی کارشناسان سایر واحد‌های بانک پس از طی فرایند قانونی برای اجرا، ابلاغ خواهد شد.


شایان ذکر است، گردهمایی مذکور در مدت سه روز با حضور کارشناسان مذکور و حضور مدیر محترم امور شعب استان‌ها آقای حسینی کناروئی برگزار و ایشان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این گردهمایی، نیاز به هماهنگی بیشتر و اشراف و اطلاع کارشناسان مدیریت استان‌ها در اجرای برنامه‌ها و همگرایی آنان مورد تاکید قرار داد و بیان نمود آنچه در عمل برای توسعه سرمایه انسانی بانک و ارتقاء جایگاه پرسنل بانک به عنوان رئیس و معاون شعب نتیجه هماهنگی همگرایی و همکاری مدیریت‌های بانک خصوصاً حرکت در راستای تحقق اهداف ابلاغی با هماهنگی دو مدیریت سرمایه انسانی و امور شعب و همدلی و همکاری اعضا کمیته انتصابات و باور مجموعه تصمیم گیران بانک به نیرو‌های موجود بوده است، که نتیجه آن رشد بالاتر از متوسط عملکرد بانک‌های خصوصی در جذب منابع و سهم از بازار در مدیریت استان‌ها که بعضاً در رتبه اول تا سوم قرار دارد می‌باشد.


قابل ذکر است، در سه روز همایش بر اساس آسیب شناسی به عمل آمده راهکار‌های تفویض اختیار، حذف فرایند‌های زائد اداری، خدمت رسانی مطلوب‌تر همکاران، چگونگی فراهم نمودن امکانات تفریحات رفاهی بیشتر و حفظ انگیزه و تلاش به همگرایی واحد‌های اجرایی، مورد بررسی قرار گرفت و در حوزه مباحث حقوقی، تأمین اجتماعی، قانون کار، آموزش حضوری با حضور مدیران ذی ربط و صاحب نظر بحث و تبادل نظر شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: