کد خبر: ۳۸۲۵۷۶
۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۰
0
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) به عنوان یک ظرفیت منحصر به فرد برای توسعه کشور یاد می‌کنیم و اعتقاد داریم هر کجا کاری بر روی زمین بماند که بخش خصوصی قادر به انجام آن نیست قرارگاه آنجا حضور می‌یابد.
قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء یک ظرفیت منحصر به فرد برای توسعه کشور است
محمدرضا رضایی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک اعضای این کمیسیون با فرمانده و مدیران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) اظهار داشت: ما امروز قرارگاه را به عنوان رقیب بخش خصوصی نمی‌دانیم بلکه به عنوان یک ظرفیتی می‌دانیم که وقتی کاری بر زمین می‌ماند این مجموعه وارد می‌شود و شانه خود را زیر بار می‌دهد تا آن کار به سرانجام برسد و این یک ظرفیت ارزشمند و بزرگ است که ما می‌خواهیم استمرار داشته باشد و خدمات آن به سراسر کشور برسد.

وی افزود: امروز حدود سه هزارهزار میلیارد پروژه عمرانی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد و سالانه به صورت نقدی ۱۰۰ هزار میلیارد تخصیص اعتبارات عمرانی داریم و این بدان معناست که اگر ما بخواهیم با اعتبارات دولتی این پروژه‌ها را اجرا کنیم حتی اگر پروژه جدیدی تعریف نکنیم و افزایش قیمت در هزینه‌ها نداشته باشیم بیش از ۳۰ سال طول می‌کشد تا همین پروژه‌های موجود پایان یابد؛ پس ما باید به دنبال روش‌های دیگری برای تأمین مالی پروژه‌ها و اتمام آن‌ها باشیم.

وی ضمن اشاره به لزوم استفاده از شیوه‌های نوین برای تأمین منابع مالی پروژه‌ها گفت: در شرایط فعلی کشور، همه ما باید در کنار هم باشیم از دولت و مجلس گرفته تا قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص)، تا بتوانند همکاری خود را گسترش دهند. از این رو از قرارگاه می‌خواهیم که با وجود مطالبه از دولت، باز هم از ظرفیت خود برای اجرای پروژه‌ها استفاده کند تا ما بتوانیم از شرایط موجود عبور کنیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: قرارگاه به بحث توسعه متوازن کشور توجه ویژه‌ای داشته باشد و سعی کند در تمام استان‌های کشور حضور یابد، زیرا وقتی اسم قرارگاه بر روی پروژه‌ای قرار می‌گیرد برای مردم امیدواری ایجاد می‌کند و نشان می‌دهد که توان، اراده و انگیزه برای اجرای آن پروژه ایجاد شده است.

وی ادامه داد: ما قدردان زحمات قرارگاه خاتم در سراسر کشور بخصوص در مناطق محروم هستیم، اما در شرایط کنونی که منابع دولت محدود است و نمی‌تواند پاسخگوی پروژه‌های عمرانی باشد درخواست ما این است که قرارگاه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در مناطق محروم توجه ویژه‌ای داشته باشد.

در ادامه این جلسه فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) نیز با اشاره به ظرفیت بالای قرارگاه در اجرای پروژه‌های کشور گفت: با وجود کار‌های بزرگی که در کشور صورت گرفته باز هم کار‌های بسیاری بر زمین مانده که باید انجام شود تا به موضوعی که مقام معظم رهبری برای پیشرفت و عمران کشور ترسیم کرده‌اند برسیم.

سردار هوش‌السادات افزود: در قرارگاه ظرفیت بسیار خوبی برای انجام پروژه‌های عمرانی و تسهیل در اجرای آن‌ها وجود دارد برای مثال در سال گذشته قرارگاه در پروژه خط آهن زاهدان- چابهار، رکورد اجرای ۴ کیلومتر ریل‌گذاری در روز را داشت و این عدد قابل توجهی است که نشان می‌دهد در کنار منابع مالی باید اراده، انگیزه و توان اجرایی بالا نیز وجود داشته باشد تا یک پروژه به سرانجام برسد.

وی با تأکید بر لزوم رفع موانع در اجرای پروژه عمرانی کشور اظهار داشت: پروژه آبرسانی غدیر در استان خوزستان پروژه‌ای بود که ۵ سال زمان برای اجرای آن پیش‌بینی شده بود، اما با عزم و اراده مجموعه قرارگاه این پروژه یکساله انجام شد و این نشان می‌دهد که ظرفیت خوبی در کشور وجود دارد، اما باید هماهنگی‌های بیشتری بین نهاد‌ها و ارگان‌ها در تأمین منابع و رفع مشکلات وجود داشته باشد.

در پایان این جلسه اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از مرکز پایش و مانیتورینگ پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) بازدید کردند و به صورت زنده و برخط در جریان روند اجرای بیش از ۳۰ پروژه قرارگاه در استان‌های مختلف کشور قرار گرفتند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: