کد خبر: ۳۸۲۶۱۴
۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰
0
موسسه مطالعات مالی (IFS) در گزارشی تأکید کرد که دولت انگلیس باید ۱۲ میلیارد پوند (۱۴.۵ میلیارد دلار) دیگر را برای بسته حمایتی خانوار‌ها هزینه کند تا بتواند افزایش شدید قیمت انرژی را جبران کند.
دولت انگلیس برای بسته حمایتی نیاز به ۱۲ میلیارد پوند دیگر دارد
موسسه مطالعات مالی (IFS) روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که دولت انگلیس باید ۱۲ میلیارد پوند (۱۴.۵ میلیارد دلار) دیگر را برای بسته حمایتی خانوار‌ها هزینه کند تا بتواند افزایش شدید قیمت انرژی را جبران کند.

بر اساس این تحقیقات، اگر دولت بریتانیا همچنان بخواهد همان میزان کمکی را که در بهار تعیین کرده بود، ارائه کند، به این ۱۲ میلیارد پوند نیاز است.

ریشی سوناک، وزیر دارایی سابق انگلیس، در ماه مه اعلام کرده بود که هدف دولت این کشور این است که نیمی از هزینه افزایش قیمت انرژی برای خانوار‌ها را جبران کند.

بنا بر این گزارش، اثر این حمایت با ادامه افزایش هزینه‌های انرژی کاهش یافته است. در ماه مه پیش بینی می‌شد که قیمت انرژی در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳، ۹۵ درصد افزایش یابد، اما اکنون انتظار می‌رود این قیمت تا ۱۴۱ درصد افزایش یابد.

موسسه مطالعات مالی پیش بینی کرد که هزینه زندگی در سال مالی جاری ۱۱.۳ درصد بیشتر از سال گذشته باشد و تورم در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۲ به اوج خود یعنی ۱۳.۱ درصد برسد.

این اندیشکده هشدار داد که خانوار‌های ضعیف به دلیل رشد قیمت انرژی، تورم بسیار عجیب ۱۸ درصدی را در ماه اکتبر تجربه خواهند کرد، در حالی که این نرخ برای ثروتمندترین خانوار‌ها ۱۱ درصد است.

پل جانسون، مدیر مؤسسه IFS گفت: دولت (انگلیس) همچنان در حال جبران است، زیرا تورم و هزینه انرژی رو به افزایش است.

وی افزود: فقط برای رسیدن به آنچه که می‌خواستند در ماه مه به آن برسند، ۱۲ میلیارد پوند اضافی هزینه خواهد داشت و بسته‌ای در این مقیاس همچنان وضعیت بسیاری از خانواده‌ها را بدتر خواهد کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: