September 2023 27 / چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۸۲۷۸۱
۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۰
0
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: مبلمان شهری باید جامعه را به سمت نشاط و شادمانی هدایت کند و با جلوگیری از نفوذ زبان و فرهنگ بیگانه در تابلو‌ها و نمای شهرها، به دنبال حفظ و صیانت از زبان فارسی و فرهنگ ایرانی و اسلامی باشند.
۲ توصیه مخبر به شهرداران کشور
محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه مجمع شهرداران کلان شهر‌های ایران از شهرداری‌ها به عنوان حلقه میانی بین مردم و دولت یاد کرد و گفت: شهرداری‌ها نقش اثرگذار و پراهمیتی در توسعه و پیشرفت کشور دارند.

وی با بیان اینکه دولت به دنبال شکل‌گیری کشوری پیشرفته و قوی است، تصریح کرد: برای تحقق این امر همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها باید همکاری لازم را انجام دهند و در این میان شهرداری‌ها به عنوان کانون رضایتمندی جامعه، باید نقش و جایگاه خود را در توسعه و پیشرفت کشور معلوم کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه نمای شهر‌ها نباید خسته‌کننده و ملال‌آور باشد، بیان کرد: مبلمان شهری و طراحی نمای شهر‌های کشور باید به گونه‌ای باشد که جامعه را به سمت نشاط و شادمانی هدایت کند و شهرداری‌ها باید با جلوگیری از نفوذ زبان و فرهنگ بیگانه در تابلو‌ها و نمای شهرها، به دنبال حفظ و صیانت از زبان فارسی و فرهنگ ایرانی و اسلامی باشند.

مخبر با یادآوری اینکه اشتغال‌زایی، تولید مسکن و کاهش تورم از رویکرد‌ها و تأکیدات دولت سیزدهم است، از شهرداری‌های کشور خواست با به کارگیری منابع و اختیارات خود، سرمایه‌های مردمی را به سمت تولید و اشتغال هدایت کنند تا با جمع‌آوری نقدینگی موجود در جامعه، شاهد تقویت پول ملی، اشتغال‌زایی و رونق تولید در بخش‌های مختلف و به ویژه در بخش مسکن باشیم.

وی اظهار کرد: شهرداران نباید تصور کنند که رسالت و تکلیف آن‌ها فقط به اداره امور شهر‌ها در شرایط عادی محدود می‌شود؛ بلکه باید ماموریت‌هایی ویژه و فراتر از وظایف جاری برای خود در نظر بگیرند و علاوه بر اجرای دقیق تکالیف روزمره، نقش‌آفرینی جدی‌تری در توسعه کشور داشته باشند.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با تاکید بر اهمیت کلان شهر‌ها در الگوسازی برای کل کشور، عنوان کرد: اگر فرهنگ، سبک زندگی مردم و ساختار کلان شهر‌ها بهبود پیدا کند، شاهد الگوبرداری و اصلاح رویه‌ها در سایر شهر‌های کشور نیز خواهیم بود که به تدریج به افزایش نشاط جامعه کمک خواهد کرد.

مخبر نقش شهرداری‌ها در توسعه کشور و رضایتمندی جامعه را پررنگ و اثرگذار ارزیابی کرد و افزود: رویکرد دولت این است که مسائل و مشکلات پیش روی شهرداری‌ها باید مرتفع شود تا شاهد بهبود عملکرد شهرداری‌ها و به تبع آن افزایش رضایتمندی در میان مردم باشیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: