کد خبر: ۳۸۳۶۶۴
۱۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵
0
عضو اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: مشاوران املاک برای تعیین اجاره ۲۵ درصد هیچ مسئولیتی برعهده ندارند و نمی‌توانند به شواری حل اختلاف مراجعه کنند.
مشاوران املاک برای رعایت قانون اجاره ۲۵ درصد هیچ مسئولیتی ندارند
عبدالله اوتادی گفت: هیچ ابزار نظارتی و اجرایی بر روند نرخ اجاره وجود ندارد چرا که مشاوران املاک کشور تحت پوشش هیچ سامانه‌ای نیستند بنابراین مصوبه اجاره ۲۵ درصدی در این شرایط بی معنی است. چراکه هیچ نظارتی در این بازار وجود ندارد.

به گفته عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کشور هیچ مسئولیتی در این حوزه ندارند؛ بنابراین دولت باید در این زمینه تمامی مشاوران املاک را تحت پوشش سامانه قراردهد. با این اقدام می‌توان به قیمت گذاری در این بخش و جلوگیری از تخلفات امیدوار بود.

او می‌گوید: در این شرایط مستاجران برای شکایت از تخلفات در حوزه افزایش اجاره بها به هیچ ارگانی از جمله شورای حل اختلاف نمی‌توانند شکایت کنند چراکه مشاوران املاک مسئولیتی در این حوزه برعهده ندارند.

پیش از این رستم قاسمی وزیر راه وشهرسازی اعلام کرده بود که به زودی مشاوران املاک تحت پوشش سامانه وزارت راه و شهرسازی قرارخواهد گرفت و با مشاوران املاکی که اجاره ۲۵ درصد را رعایت نکنند برخورد خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: