February 2024 22 / پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۸۳۸۴۹
۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰
0
مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی از روند توسعه و بازسازی ورزشگاه شماره یک مجموعه المپیک کیش ابراز رضایت کرد.
بازدید سعید محمد از روند توسعه و بازسازی ورزشگاه شماره یک المپیک کیش
سعید محمد دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی به همراه مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و برخی از معاونان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه این سازمان یکشنبه ۱۳ شهریور از روند بهسازی ورزشگاه مجموعه ورزشی المپیک کیش بازدید کردند.

در این بازدید مسئول بازسازی پروژه این ورزشگاه توضیحات فنی خود را درباره ساخت دو رختکن استاندارد به مساحت ۸۰۰ متر مربع، زیرسازی پیست دو و میدانی تارتان و پرش سه گام به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع با ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی، سیستم روشنایی، بازسازی سکو‌های تماشاگران و نصب ۶۱۰۰ صندلی، و زیرسازی زمین چمن ارائه کرد و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری -صنعتی و ویژه اقتصادی و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش را در جریان میزان پیشرفت فیزیکی بازسازی این ورزشگاه قرار داد.

پروژه مجموعه ورزشی المپیک کیش با رویکرد توسعه گردشگری ورزشی جزیره کیش و بر حسب دستور رئیس جمهور، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از اسفند سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و از ابتدای فروردین سال ۱۴۰۱ فعالیت اجرایی طرح بدون وقفه آغاز شد.

مجموعه استادیوم شماره ۱ با چمن هیبرید مخصوص مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که لایه چمن مصنوعی و هیبرید آن از کشور ترکیه مطابق با چمنی که در ورزشگاه‌های جام جهانی قطر اجرا شده در نظر گرفته شده است.

بذر چمن طبیعی آن از نوع پاسپالوم و کاملا مطابق با زمین‌ها و استادیوم‌های ورزش جام جهانی قطر تهیه و اجرا شده و در مرحله آبیاری، کاشت و رویش چمن است.

سیستم زه کشی به صورت کامل اصلاح و برای این کار از مصالح شن و ماسه استفاده شده و سیستم آبیاری به صورت کامل و مطابق با استاندار‌ها در ۷ لاین مجزا اجرا شده است.

از خاک نباتی به دلیل جلوگیری از بروز قارچ و آفت‌ها استفاده نشده و از مصالح پیت ماس برای جذب آب و مواد مغذی بیشتر و کیفیت بهتر چمن مورد استفاده قرار گرفته.

لایه گاتر پیرامونی زمین که از نوع سنگ لایبید اصفهان است به صورت کامل اصلاح شده و برای طول عمر بیشتر شیب بندی اصلاح و لایه فوقانی گاتر از طریق گیوتینگ‌های کامپوزیت و مطابق با شرایط اتودور و بیرونی تامین شده است.

زیرسازی پیست تارتان به صورت کامل ترمیم و اصلاح شده و با انجام فرایند آزمایشگاهی تمام زیرسازی مورد تایید قرار گرفته و در کنار آن پیریورس پیرامونی جهت تردد ورزشکاران، لایه پیاده روی تماشاگران که با روکش پلی اوتان برای بهبود کیفیت و طول عمر بیشتر اصلاح شده است.

برای ارتقای سطح کیفی و با توجه به فرهنگ بالای کیشوندان و مردم کشور در جزیره کیش به جای استفاده از فنس‌های جداکننده تماشاگران و بازیکنان هندریل‌های آلمینیومی با ارتفاع ۸۰ سانت استفاده شده است تا این دوستی و رابطه خوب میان تماشاگر و بازیکن‌ها وجود داشته باشد.

همچنین با اجرا ۶ لاین تارتان برای بحث دو و میدانی حوضچه دو، ۳ هزارمتر و دو حوضچه پرش سه گام و برای پرش ارتفاع و پرش با نیزه احداث شده است.

در زمین شماره ۲، ۳ و ۴ که به صورت تمرینی است چمن بذری اجرا می‌شود که از نوع برمودا بوده و لایه‌های سطح ۲ اجرا شده است.

سیستم زه کشی و گاتر پیرامونی و پیاده رو پیریورس پیرامونی تکمیل شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن لایه اول و در نهایت کاشت بذر طبیعی انجام می‌شود.

در زمین شماره ۱ ساختمان الحاقی با افزایش ۸۰۰ مترمربع به عنوان رختکن ملی اجرا خواهد شد که سازه بتنی آن تکمیل و بتن ریزی شده است.

برای سهولت رفت و آمد ماشین آلات بزرگ باشگاهی و ملی سه پارکینگ اتوبوس تعبیه شده است و اصلاح هندسی ورودی استادیوم شماره ۱ در دستور کار قرار گرفت که در ۲ ماه گذشته خوشبختانه به پیشرفت بسیار خوبی رسیده و اجرای آسفالت در حال تکمیل است و سیستم فضای سبز و طرح لنداسکیپ پیرامونی در حال اجرا و کاشت گونه‌های مختلف مطابق با نقشه‌های تایید شده است.

لازم به ذکر است برای بهره‌گیری از ظرفیت گردشگری و مشارکت در جام جهانی۲۰۲۲ قطر و ایجاد زیرساخت‌های ورزشی ماندگار برای ساکنان کیش، احداث این زیر ساخت از جمله سیاست‌های سازمان برای بهره مندی از این فرصت در مسیر توسعه کیش در بخش‌های مختلف اقتصادی و گردشگری است.

مسئولیت بهسازی و نوسازی زمین‌های فوتبال مجموعه ورزشی المپیک و ایجاد چمن هیبریدی در این مجموعه بر عهده معاونت عمرانی و امور زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش است که با همکاری شرکت عمران، آب و خدمات از شرکت‌های تابعه سازمان اجرا می‌شود.

فاصله جزیره کیش تا قطر ۲۷۰ کیلومتر و مدت زمان مسافرت از این جزیره به دوحه با هواپیما حدود ۴۰ دقیقه و با کشتی پنج تا ۶ ساعت است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها