کد خبر: ۳۸۳۹۳۶
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۰
0
یک شهروند دانشمند با پردازش اطلاعات فضاپیما جونو تصویری از سیاره مشتری به اشتراک گذاشت.
کمک فضاپیمای جونو برای ایجاد تصویری از سیاره مشتری + عکس
ما عادت کرده‌ایم مشتری را در یک نوع طیف رنگ قهوه‌ای تا نارنجی مشاهده کنیم، اما تصویر اخیر از مشتری که توسط ناسا به اشتراک گذاشته شده است، این سیاره را در طیف رنگی کاملا متفاوت نشان می‌دهد. این تصاویر از داده‌های جمع آوری شده توسط فضاپیمای جونو ناسا تهیه و توسط یک شهروند دانشمند، به نام بیورن یونسون، به اشتراک گذاشته شده است.

به گزارش digitaltrends، تبدیل مشاهدات فضاپیما‌ها یا تلسکوپ‌ها به یک تصویر، فرآیند دقیقی است که نیاز به تصمیم گیری‌های خاصی در مورد رنگ، کنتراست و تعادل دارد. این عوامل بر نحوه نمایش تصویر نهایی تأثیرات زیادی را می‌گذارند. انجام تنظیماتی مانند کنتراست برای کمک به دیدن ویژگی‌هایی مانند شکل ابر‌ها با جزئیات واضح تر، همانطور که در تصویر مشتری در سمت راست می‌بینید، مفید است.

سیاره مشتری

دلیل اینکه شهروند دانشمند، جانسون توانست این تصاویر را پردازش کند این موضوع است که تمام داده‌های فضاپیمای جونو به صورت خام در وب‌سایتی در دسترس عموم قرار می‌گیرند و در این حال مردم تشویق می‌شوند که فرایند پردازش داده‌ها را برای خودشان امتحان کنند. در این وبسایت می‌توانید تصاویر خیره‌کننده جانسون، به‌علاوه بسیاری از تصاویر دیگر که توسط دیگر شهروندان دانشمند پردازش شده‌اند را مشاهده کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: