کد خبر: ۳۸۴۱۶۵
۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
0
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از اعلام آمادگی شهرداری تهران برای ساخت ۵ هزار واحد مسکن خبر داد.
ساخت ۵ هزار واحد مسکن توسط شهرداری تهران
اقبال شاکری درباره انتشار خبری مبنی بر برنامه شهرداری تهران برای انبوه سازی مسکن اجاره ای، گفت: شهرداری تهران اعلام آمادگی کرده است کما اینکه از روز شنبه ساخت ۵ هزار واحد مسکن را آغاز می‌کند، از طریق بیلبورد‌هایی در سطح شهر نیز در این مورد اطلاع‌رسانی کرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شهرداری‌ها از ظرفیت خوبی در این زمینه برخوردار هستند و هم برای استفاده از زمین‌هایی که در اختیار دارند، هم برای ترمیم بافت‌های فرسوده و هم زمین‌هایی که در حوزه جهش تولید مسکن در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند می‌تواند برای تحقق این امر مورد استفاده قرار دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در سایر کشو‌ها هم اینگونه است که ساخت بخشی از منازل اجاره‌ای مربوط به شهرداری‌ها و بخشی هم مربوط به بخش خصوصی است، ضمن اینکه یکی از وظایف شهرداری‌ها حمایت از شهروندان است، بنابراین شهرداری‌ها می‌توانند با استفاده از تسهیلات جهش تولید و قوانین و مقررات قبلی که در این حوزه تصویب شده بودند و از طریق همکاری با وزارت راه و شهرسازی نسبت به انبوه‌سازی مسکن اجاره‌ای اقدام کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: شهرداری‌ها در کلانشهر‌ها توان این کار را دارند بنابراین امیدواریم شهرداری تهران با همکاری وزارت راه و شهرسازی الگوی مناسبی فراهم کنند که سایر کلانشهر‌ها نیز از آن تبعیت کرده و در جهت حل مشکل اجاره مسکن شهروندان خود گامی اساسی بردارند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: