کد خبر: ۳۸۴۳۴۵
۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
0
رئیس جمعیت هلال احمر از پوشش بیمه‌ای داوطلبان جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: کل هزینه بیمه داوطلبان را ما پرداخت می‌کنیم. حدود ۲۲ هزار داوطلب هلال احمر داریم که البته برخی جای دیگر بیمه هستند.
پوشش بیمه‌ای داوطلبان جمعیت هلال احمر با نرخ حق بیمه ۱۸ درصد
پیرحسین کولیوند در مراسم امضای تفاهم‌نامه با سازمان تامین اجتماعی که با موضوع «بیمه تامین اجتماعی داوطلبان جمعیت هلال احمر» برگزار شد با بیان اینکه هلال احمر ماموریت‌های خاص خود را دارد و معمولا در امور مختلفی یاری رسان و کمک کننده است که ارتباطی با جنسیت و دین و مذهب و این‌ها پیدا نمی‌کند گفت: به عنوان مثال اگر فردی، زیرا آوار بماند یا دچار سانحه شود فرقی نمی‌کند که جنسیت یا دین و مذهبش چه باشد و هلال احمر امداد رسانی کرده و یاری رسان است.

وی افزود: گروهی از امدادگران را داریم که ایثارگرند و جان خود را کف دست گذاشته اند تا جان‌هایی را نجات داده و آسایش را به مردم بازگردانند. همین حالا که در این جلسه هستیم اتوبوسی در پمپ بنزینی در عراق سوخته و تعدادی مصدوم و فوتی برجای گذاشته است که نیرو‌های ما برای امدادرسانی در آنجا حاضر شده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه داوطلبان جمعیت هلال احمر از نظر حمایت مالی در مضیقه‌اند گفت: ۲۴۰ ساعت در پایگاه‌ها شیفت می‌دهند و دریافتی بسیار کمی دارند که امسال به بیش از دومیلیون تومان رسیده و ما در تلاشیم آن را به حداقل حقوق و دستمزد برسانیم.

کولیوند ادامه داد: برخی از این داوطلبان در حین ماموریت و کار دچار آسیب می‌شوند و از حمایتی برخوردار نیستند لذا باید قدر این ایثارگران را بدانیم. در مجلس پیگیر این موضوع هستند و طرح‌های مختلفی داریم تا شرایط بهتری از حیث معیشتی و... برایشان فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه طرح بیمه تامین اجتماعی یکی از این حمایت‌ها است که هم اکنون آغاز می‌شود تا در آینده حمایت‌های پایدارتر و اساسی برای آن‌ها داشته باشیم گفت: تلاش کردیم این گروه بیمه شوند، البته امید است هیچگاه دچار سانحه نشوند، اما با این بیمه خاطرشان آسوده می‌شود؛ ضمن آنکه می‌دانند در آینده حقوق بازنشستگی دارند و از آتیه‌ای برخوردارند.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: امید است بتوانیم با توجه بیشتر خدمت کنیم. کل هزینه بیمه داوطلبان را ما پرداخت می‌کنیم. سریع هماهنگ می‌کنیم تا ثبت نام‌ها انجام شود و حق بیمه‌شان را پرداخت می‌کنیم. حدود ۲۲ هزار داوطلب هلال احمر داریم که البته برخی جای دیگر بیمه هستند.

مهدی شکوری، مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در جلسه با هلال احمر به مدل قانون مشاغل آزاد برای بیمه داوطلبان هلال احمر رسیدیم و نرخ ۱۸ درصد را به دلیل پرمخاطره بودن این شغل در نظر گرفتیم، زیرا احتمال بروز حوادث و ازکارافتادگی بالاتر است و این بیمه امنیت را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: در این تفاهم افراد فاقد نظام بیمه بازنشستگی می‌توانند در قالب مشاغل آزاد قرارداد ببندند که به صورت «غیرحضوری» قابل انجام است. پرداخت‌ها گروهی و متمرکز با تولیت جمعیت هلال احمر خواهد بود و شامل تعهدات بلندمدت کامل خواهد بود که شامل حمایت درمان هم می‌شود. درخواست کردیم جمعیت هلال احمر لینک خدمات غیرحضوری را در پورتالشان قرار دهند که همه مشمولان دسترسی داشته باشند و بتوانند ثبت درخواست کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: