September 2023 27 / چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۸۴۳۶۰
۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰
0
پیش بینی می‌شود که بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سال آینده کوچک شود.
احتمال کاهش تولید ناخالص داخلی آلمان در سال آینده
محققان موسسه اقتصاد جهانی کیل هشدار دادند که اقتصاد آلمان در سال آینده کاهش شدیدی پیش رو خواهد داشت. اقتصاد آلمان در مارپیچ نزولی قرار دارد. جهش اخیر قیمت برق و گاز، قدرت خرید خانوار‌ها را کاهش داده و منجر به کاهش هزینه‌های مصرف کننده خصوصی می‌شود.

علاوه بر این، کندی اقتصاد جهانی نه تنها صادرات، بلکه سرمایه گذاری را نیز کاهش خواهد داد. در نتیجه، اقتصاد آلمان دوباره به سمت رکود خواهد رفت، همزمان با این که تازه از بحران همه گیری بهبود یافته است. تحلیل گران توضیح دادند در حالی که در پیش‌بینی تابستانی خود فرض می‌کردند که علی‌رغم فشارها، بهبودی غالب خواهد شد و افزایش شدید تولید ناخالص داخلی را پیش‌بینی کردند، نگرانی‌ها در حوزه انرژی آن‌ها را مجبور کرد تا انتظارات خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

حالا ما انتظار داریم که تولید ناخالص داخلی در سال جاری تنها ۱.۴ درصد افزایش یابد. در سال ۲۰۲۳، انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی ۰.۷ درصد کاهش یابد، در حالی که قبلاً این موسسه رشد ۳.۳ درصدی را برای اقتصاد کشور در سال آینده پیش‌بینی کرده بود. محققان انتظار دارند تورم امسال آلمان تا ۸ درصد و در سال ۲۰۲۳ تا ۸.۷ درصد افزایش یابد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: