کد خبر: ۳۸۴۸۵۱
۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۰
0
بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، میزان ورود محققان به حوزه تولید محصولات نانو در بخش پزشکی و حمایت از آن‌ها بیش از سایر حوزه هاست.
فعالان حوزه نانوپزشکی پیشتازند
برنامه توسعه فناوری‌های منتخب نانو با همکاری کانون پتنت ایران، تیم‌های فناور مستعد را در حوزه فناوری نانو شناسایی و در قالب حمایت از ثبت اختراع و توسعه فناوری از آن‌ها حمایت می‌کند.

این برنامه شامل ۳ مرحله شناسایی، ارزیابی و توانمندسازی هسته‌های فناور است. به منظور توانمندسازی فناوران این برنامه در مسیر تجاری سازی، خدمات متنوعی به آن‌ها ارائه شده است.

در همین راستا، سه مورد تحلیل پتنت (در حوزه‌های نانوژنراتور، میکروفلوئیدیک و چارچوب‌های فلزی-آلی)، سه مورد واگذاری فضای کارگاهی و چندین مورد مطالعه بازار، مشاوره‌های کسب وکار و دوره آموزشی و ثبت اختراع به فناوران ارائه شده است. همچنین ۱۲ هسته فناور که به دلایل مختلف نیاز به محافظت سریع از فناوری خود داشتند هم برای ثبت موقت اختراع حمایت دریافت کردند.

این حمایت‌ها از سوی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که حامی و پیشتاز در حوزه حمایت از زیست بوم فناوری و نوآوری صنعت نانو در کشور است به متقاضیان ارائه شده و به توسعه بازار علمی و تخصصی این صنعت کمک کرده است.

بر اساس گزارش‌های موجود ۴۵ درصد درخواست‌ها و حمایت‌ها به دلیل ادامه همه گیری کرونا به حوزه پزشکی، حسگر‌ها و ملزومات بهداشتی مرتبط می‌شود. حوزه‌های انرژی‌های نو و الکترونیک نیز از جمله حوزه‌های پرظرفیت برای تجاری سازی به حساب می‌آیند که ۲۰ درصد هسته‌های فناور را به خود اختصاص داده اند.

در این برنامه سه گروه از فناوران نانو شامل «شرکت‌های فعال نانو که محصولات با فناوری‌های روز جهانی دارند»، «گروه‌های پژوهشی دانشگاهی که پژوهش‌های کیفی و محصولات نوآورانه جهانی را توسعه داده اند» و «اساتید جوان و پژوهشگرانی که به تازگی از دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور بازگشته اند»؛ پایش شدند و مورد بررسی قرار گرفتند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: