کد خبر: ۳۸۴۹۲۸
۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
0
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: ۲۰ محصول جدید برای سرمایه‌گذاری شناسایی و به سرمایه‌گذاران و صاحبان خوراک‌های بالادست پیشنهاد شده که در تولید این محصولات سرمایه گذاری کنند.
۲۰ محصول جدید پتروشیمی برای سرمایه‌گذاری شناسایی و معرفی شد
مرتضی شاه‌میرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ابتدای انقلاب ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران ۱.۵ میلیون تن بود که غربی‌ها برای ایجاد آن سر ایران، منت می‌گذاشتند.

وی افزود: در آن زمان، عمده تولیدات نفتی ما به صورت خام فروشی صادر می‌شد و سودش را آمریکایی‌ها و کشور‌های غربی می‌بردند، اما دانشمندان ایرانی بعد از جنگ راه خودشان را پیدا کردند و به سمت بومی‌سازی و تکامل این صنعت رفتند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه "امروز با افتخار در قله ۹۰ میلیون تنی ظرفیت نصب شده در صنعت پتروشیمی ایستاده‌ایم"، گفت: این ظرفیت، نسبت به ظرفیت ابتدای انقلاب، ۸۸.۵ میلیون تن افزایش یافته، به عبارتی ظرفیت‌ها در صنعت پتروشیمی با تکیه بر توان داخلی ۶۰ برابر شده است.

شاه‌میرزایی در خصوص دلیل شکاف موجود بین ظرفیت نصب شده و میزان تولید در صنعت پتروشیمی گفت: مشکلاتی مثل تعمیرات و کمبود خوراک، شکافی میان ظرفیت نصب شده و تولید واقعی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: غرب فکر می‌کرد می‌تواند ما را متوقف کند، اما امروز در عمده صنایع پیش گام هستیم و یکی از این صنایع پیشگام، صنعت پتروشیمی است.

معاون وزیر نفت خاطرنشان کرد: امروز نه تنها در صنعت پتروشیمی خودکفا هستیم، بلکه صادرکننده هستیم.

شاه‌میرزایی با بیان اینکه "در شرکت ملی صنایع پتروشیمی مصمم هستیم که زنجیره ارزش را تکمیل کنیم"، گفت: نباید این‌طور باشد که در صنایع خودروسازی و الکترونیک، خوراک گرید پلیمری و پتروشیمی از خارج وارد شود.

وی افزود: برنامه ریزی کرده ایم که تمام نیاز‌های صنایع را داخلی سازی کنیم و خودکفایی از حیث لایسنس و کاتالیست هدف گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: ۲۰ محصول جدید برای سرمایه‌گذاری شناسایی و به سرمایه‌گذاران و صاحبان خوراک‌های بالادست پیشنهاد شده که در تولید این محصولات سرمایه گذاری کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: